Szukaj Pokaż menu

Demotywatory DCCLIX - TVP Geje

51 983  
301   140  
Dzisiaj:
  • Prezes Kaczyński z powrotem na trasie stand upu
  • Zwycięzca konkursu na najlepszą ławeczkę patriotyczną
  • 16 przysłów rdzennych Amerykanów
  • Co z ławeczki patriotycznej muszą oglądać mieszkańcy Olsztyna
  • Bierdonka wypuściła Gang Biedaków
  • TVP Geje
  • Reparacje od Niemiec jako nowoczesna wersja nigeryjskiego spamu

Witajcie w USA - kraju, w którym wszystko jest... inne XIV - Piwo, pizza, ziemniaki, broń, biblia, spodnie dresowe

45 999  
273   32  
I tak się żyje powolutku w tym USA...

Aplikacja InPostu z funkcją, na którą wielu czekało - Co nowego w technologii?

48 036  
226   71  
W dzisiejszym odcinku graficy będą mogli pakować manatki, Polacy pokażą, co sądzą o "Wiadomościach" TVP, a Elon Musk zrobi nam dobrze.

#1. Aplikacja InPostu z funkcją, na którą wielu czekało


InPost co rusz wprowadza nowe rozwiązania zarówno do samych paczkomatów, jak i do swojej aplikacji. Teraz w końcu doczekaliśmy się czegoś, czego z pewnością wielu osobom brakowało. Mowa o możliwości udostępnienia przesyłki w InPost Mobile .

Jeśli chcieliśmy, aby ktoś znajomy odebrał naszą przesyłkę z paczkomaty, musieliśmy mu podawać kod i numer telefonu, ewentualnie mogliśmy zrobić zdjęcie kodu QR z aplikacji i przesłać go dalej. Na szczęście te czasy już minęły. Teraz wystarczy tylko udostępnić przesyłkę znajomemu w aplikacji InPost Mobile.


Sprawa jest bardzo prosta. W aplikacji widnieje taka opcja, jak „Udostępnij z apki do apki”. Trzeba na nią oczywiście kliknąć, a następnie wybrać jednego z naszych inpostowych znajomych (jeśli żadnego nie macie, to musicie go dodać). Następnie podajemy numer telefonu znajomego, przypisujemy jego nazwę, po czym wyświetli nam się 6-cyfrowy kod, który nasz znajomy musi wpisać na swojej aplikacji i gotowe.

#2. Starlink mocno obniża cenę internetu w PolscePamiętacie, kiedy ogłoszono cenę miesięcznego abonamentu internetu Starlink od SpeceX? Wtedy wszyscy zgodnie stwierdzili, że Elon chyba upadł na głowę, jeśli uważa, że ktoś zapłaci mu 449 złotych miesięcznie. Okazuje się jednak, że SpaceX chyba poszło po rozum do głowy i postanowiło uczynić miesięczny koszt internetu Starlink w Polsce nieco bardziej… realnym.

Od 24 sierpnia 2022 roku miesięczna cena internetu Starlink w naszym kraju wynosi „zaledwie” 230 zł. Z czego wynika ta obniżka? Oto jaką wiadomość SpaceX wysłało swoim dotychczasowym klientom:

Obniżka ceny uwzględnia warunki panujące na rynku lokalnym i ma na celu odzwierciedlenie parytetu siły nabywczej naszych klientów.
Nie musisz podejmować żadnych działań, obniżka zostanie automatycznie uwzględniona na fakturach wygenerowanych po 24.08.2022.

Jednocześnie SpaceX zniósł jednorazową opłatę w wysokości 400 zł i zmniejszył cenę zestawu startowego – z dotychczasowych 2960 zł do 2300 zł.

#3. Unia Europejska chce zmusić producentów, aby nie postarzali swoich urządzeń


Komisja Europejska wpadła na kolejny pomysł, który w ich mniemaniu powinien uratować świat, który przecież zmierza konsekwentnie ku zagładzie. Tym razem chodzi o producentów elektroniki użytkowej (choć głównie chodzi o producentów smartfonów), którzy celowo postarzają swoje urządzenia, aby klienci czuli konieczność jak najczęstszej wymiany telefonów.

Według statystyk obecnie przeciętny użytkownik wymienia swój smartfon na nowy co około 2 lata. Unia Europejska uważa, iż idealnie byłoby, gdyby klienci wymieniali swoje telefony co 5 lat. Zdaniem KE przyniosłoby to bardzo pozytywne skutki dla środowiska porównywalne z usunięciem z dróg 5 mln samochodów. Koszty energii potrzebnej do produkcji telefonów spadłyby w UE o 1/3, a emisja CO2 zmniejszyłaby się o 10 mln ton.

Urządzenia są często przedwcześnie wymieniane przez użytkowników i po zakończeniu okresu użytkowania nie są w wystarczającym stopniu ponownie wykorzystywane lub poddawane recyklingowi, co prowadzi do marnowania zasobów.

Unia opublikowała już nawet projekt zawierający określone wytyczne dla producentów telefonów. Przede wszystkim zmuszeni byliby oni do stosowania baterii wytrzymujących znacznie większą liczbę cyklów ładowania przy zachowaniu wysokiej pojemności.


Dodatkowo producenci powinni zastosować rozwiązania umożliwiające użytkownikom samodzielną wymianę baterii oraz innych komponentów, takich jak na przykład wyświetlacz. Powinno to być nie tylko łatwe, ale jednocześnie opłacalne. W obecnym czasie często znacznie bardziej opłaca się kupić nowy telefon, niż oddać urządzenie do serwisu w celu wymiany baterii na nową.

Producenci smartfonów z kolei uważają, że wdrożenie w życie tych rozwiązań byłoby dużo bardziej szkodliwe dla środowiska, niż ma to miejsce w chwili obecnej:

Potencjalna nadprodukcja, magazynowanie i niszczenie części zamiennych będzie skutkować marnowaniem zasobów, zmniejszoną wydajnością i negatywną wartością ekonomiczną ostatecznie skutkującą wyższymi kosztami dla konsumenta.

#4. Polacy nie wierzą w informacje serwowane przez Wiadomości TVP


Firma badawcza United Surveys przeprowadziła wśród Polaków sondaż na zlecenie WP, którego celem było ustalenie stosunku przeciętnego odbiorcy do treści prezentowanych w programie informacyjnym Wiadomości emitowanym na antenie TVP.

Okazało się, że aż 58,7% respondentów nie wierzy w informacje pokazywane w Wiadomościach. Dodatkowo 52,6% twierdzi, iż „zdecydowanie” nie dają wiary prezentowanym tam newsom. Po drugiej stronie barykady stanęło zaledwie 31,4% badanych, którzy wierzą w informacje przekazywane przez Wiadomości na TVP, z czego 17,4% „zdecydowanie” daje wiarę.

Jak łatwo można było się domyślić, zdecydowaną część sceptyków stanowią wyborcy opozycji (92%), a zdecydowaną część tych, którzy ufają Wiadomościom na TVP, stanowią wyborcy PiS-u (87%).

#5. Obraz stworzony przez Sztuczną Inteligencję wygrał w konkursie sztuki


Jeden z użytkowników Discorda, kryjący się pod pseudonimem Sincarnate, postanowił wykorzystać oprogramowanie Midjourney do wygenerowania grafiki, która miała wziąć udział w konkursie sztuki. Jak się okazało jego obraz zatytułowany Théâtre D'opéra Spatial zwyciężył w kategorii Digital Arts.

Wiadomość ta bardzo mocno podzieliła internautów. Jedni uważali, że zwycięstwo zdecydowanie nie należało się „autorowi” grafiki, ponieważ w rzeczywistości została ona wygenerowana przez algorytm. Inni z kolei uważają, że grafika wciąż jest własnością Sincarnate, ponieważ to przecież według jego wytycznych została ona stworzona.

W poprzednim odcinku: Rosyjscy żołnierze nagrywali szabrowanie domów skradzionym telefonem. Tego jednak się nie spodziewali

226
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Witajcie w USA - kraju, w którym wszystko jest... inne XIV - Piwo, pizza, ziemniaki, broń, biblia, spodnie dresowe
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Nie każdy może mieć brodę - barber mówi wszystko, co powinniście wiedzieć o zaroście
Przejdź do artykułu Wysyłając jednego maila Roslyn Learmond sparaliżowała pracę jednego z największych pracodawców na świecie
Przejdź do artykułu Jak dotknąć cycka dziewczyny i nie tylko
Przejdź do artykułu Ludzie pytają Gordona Ramsaya o opinie na temat ich posiłków. Ten jeździ po nich po całości...
Przejdź do artykułu 7 rzeczy, których większość ludzi nie wie o... grudniu
Przejdź do artykułu Dlaczego warto być uprzejmym na pokładzie samolotu - krótka historia z morałem
Przejdź do artykułu Internauci dzielą się swoimi wspomnieniami z czasów, kiedy internet dopiero raczkował
Przejdź do artykułu Bardzo nietypowe znaleziska internautów XXII - Przypadkiem natrafiłem na zlot podróżników w czasie
Przejdź do artykułu Oni wcale tego nie powiedzieli! - 6 nagminnie powtarzanych cytatów, których autorstwo jest bardzo dyskusyjne

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą