Szukaj Pokaż menu

Dziwne i jeszcze dziwniejsze samochody XXXVII

16 805  
72   7  
Trudno zdecydować, czy te konstrukcje są dziełem szaleńca, czy geniusza. A może szalonego geniusza?

Cyckopedia obrazkowa: Handbra XVII

75 922  
545   36  
Najlepszy biustonosz występujący w przyrodzie.

FIFA 23 to zakończenie pewnej ważnej dla gier epoki

2 076  
2  
Premiera gry FIFA 23 zbliża się wielkimi krokami. Niewielu z was zdaje sobie z tego sprawę, ale jest to wyjątkowa odsłona i to z kilku względów.

FIFA 23 kończy pewną epokę


Gra FIFA 23 jest już 30. odsłoną serii wydawanej regularnie od 1994 roku. Jest też niestety ostatnią odsłoną serii wydaną pod tym właśnie tytułem. Wszystko przez brak ostatecznego porozumienia między twórcami gry a Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej.

Swego czasu poznaliśmy już nawet oficjalną nazwę nowej piłkarskiej serii od EA Games: EA SPORTS FC. Tym razem nie będziemy jednak się nad tym rozwodzić, a skupimy się na naszej tegorocznej gwieździe.

FIFA 23 i poważne wpadki jeszcze przed premierą

Złośliwi twierdzą, że FIFA 23 naznaczona jest piętnem pecha już od samego początku. Twórcy mają na swoim koncie bowiem co najmniej dwie poważne wpadki, które na pewno napsuły im nieco krwi.


Źródło: Reddit

Pierwszą z nich jest sprzedaż pełnej wersji gry w przedsprzedaży za… 29 groszy. I to wcale nie jest żart. Wpadka miała miejsce w Indiach, gdzie w tamtejszej wersji sklepu Epic Games można było nabyć grę FIFA 23 w wersji Ultimate na PC za jedyne 4,80 rupii (około 29 groszy). Co jednak najciekawsze w tej historii, EA Games wzięło na klatę swój błąd i zapowiedziało, że nie zamierza wycofywać trefnych zamówień, a szczęśliwcy, którzy nabyli FIFĘ 23 w okazyjnej cenie, będą mogli ją zatrzymać.

Drugą wpadką jest udostępnienie pełnej wersji gry FIFA 23 jeszcze na długo przed jej oficjalną premierą w sklepie Microsoftu. Z jakiegoś powodu posiadacze konsol Xbox One, Xbox Series X oraz S i niektórzy abonenci usługi EA Play mieli możliwość pobrania pełnej wersji gry FIFA 23 na swoje urządzenia już 30 sierpnia – a więc niecały miesiąc przed oficjalną premierą. Pełna wersja wisiała w sklepie łącznie przez kilka godzin i wiele osób zdążyło ją w tym czasie sprawdzić. Efektem tej wpadki był wyciek do sieci całej masy informacji, którymi twórcy nie chcieli się jeszcze chwalić. Chodzi m.in. o oceny zawodników, czy specjalne, nieujawnione dotąd stroje drużyn piłkarskich.

FIFA Ultimate Team Heroes

Przejdźmy może do nowości, z jakimi spotkamy się w nowej grze z serii FIFA. Jedną z nich jest efekt wyjątkowej współpracy EA Games z artystami spod znaku Marvela. Chodzi o unikatowe ilustracje wybranych bohaterów trybu FUT, które zamieniają ich w prawdziwych superbohaterów.Wśród wspomnianych kart znajdą się ilustracje takich legend piłki nożnej jak: Landona Donovana, Rafaela Marqueza, Petera Croucha, czy… Włodzimierza Smolarka. Tak, dla naszego rodzimego piłkarza również znalazło się miejsce w tym wyjątkowym towarzystwie. A oto opis, z jakim można zapoznać się przy karcie Smolarka na oficjalnej stronie EA Games:


Ci, którzy stawali oko w oko z Włodzimierzem Smolarkiem, często byli bardzo sfrustrowani. Ten polski bohater był niezwykle zadziorny. Nigdy się nie poddawał, co doprowadzało przeciwników do szału. Myśleli, że go wyprzedzą i będzie po nim. Starali się go naciskać, ale on prześlizgiwał się, jakby w ogóle go tam nie było. Myśleli, że w końcu zapędzili go do rogu, a on obracał wszystko na swoją korzyść i pokazywał, że to on ma nad nimi przewagę.

Najważniejsze zmiany w grze FIFA 23

W nowej odsłonie serii FIFA pojawiło się naprawdę sporo zmian, dlatego w tym punkcie postaram się wymienić tylko te najważniejsze, aby zbyt mocno was nie zanudzić:


Od jakiegoś czasu mówi się, że „FIFA 23 jest kobietą”. I to nie tylko przez wzgląd na pierwszą kobietę na uniwersalnej okładce gry, ale także przez wzbogacenie nowej odsłony serii o wiele kobiecych klubów (m.in. z lig Barclays FA Women's Super League i Division 1 Arkema). Dodatkowo wszyscy nabywcy gry FIFA 23 będą mieli darmowy dostęp do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze oraz Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet w Australii i Nowej Zelandii 2023.

Sporo pozmieniało się również w kwestii fizyki gry i trybie kariery. Dodano całą masę nowych animacji, w ręce graczy oddany zostanie m.in. mocny strzał, a stałe fragmenty gry uległy całkowitemu przemodelowaniu.

https://youtu.be/zm5sjvChYsw
Tryb Ultimate Team również doczekał się ważnych zmian. Oprócz wspomnianych wcześniej kart superbohaterów do swojej dyspozycji otrzymamy tzw. Momenty FUT. Jest to seria wyzwań, dzięki którym możemy szkolić swoją technikę, rozwijać się i zdobywać cenne monety w grze. Dzięki Momentom będziemy rzucani wprost w środek ważnych akcji, a nasze zadanie polegać będzie na ukończeniu rzuconego nam wyzwania (na przykład oddaniu kilku strzałów w światło bramki, bez umieszczania jej w siatce).

Sporo zmian możemy spodziewać się również w kwestii dźwięku czy grafiki. Jednak tym, co wydaje się dla mnie najważniejsze, jest rozgrywka międzyplatformowa. W serii FIFA doczekaliśmy się w końcu czasu, kiedy posiadacze PC będą mogli stanąć oko w oko z posiadaczami konsol Xbox czy PlayStation. Oczywiście z pewnymi ograniczeniami.


Rozgrywki będą mogli prowadzić ze sobą jedynie posiadacze tej samej wersji gry, a więc:
  • PC, PS5 oraz Xbox Series X/S;
  • PS4 oraz Xbox One.

Widzimy więc wyraźnie, że stara generacja nie pogra sobie z nową generacją. To przecież nie byłoby do końca fair.

Cena i premiera gry FIFA 23

Premiera gry została przewidziana na 27 września 2022 roku. Jeśli chodzi natomiast o ceny, to kształtują się one w następujący sposób:
  • PlayStation 4 - Cyfrowa Edycja Standardowa (299,00 zł), Edycja Ultimate (449,90 zł);
  • PlayStation 5 - Cyfrowa Edycja Standardowa (349,90 zł), Edycja Ultimate (449,90 zł);
  • Xbox One - Cyfrowa Edycja Standardowa (299,00 zł), Edycja Ultimate (449,90 zł);
  • Xbox Series X - Cyfrowa Edycja Standardowa (349,90 zł), Edycja Ultimate (449,90 zł);
  • PC (Steam, Epic Games) - Cyfrowa Edycja Standardowa (299,00 zł), Edycja Ultimate (399,90 zł).

FIFA 23 w EURO RTV AGD


Jeśli szukacie miejsca, gdzie możecie kupić grę FIFA 23, to dobrym wyborem będzie sklep Euro.com.pl. Znajdziecie tam wszystkie interesujące was wersje, a więc:
2
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Cyckopedia obrazkowa: Handbra XVII
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Największe, zdaniem internautów, filmowe wyciskacze łez
Przejdź do artykułu Misje w grach komputerowych, które były tak trudne, że doprowadzały graczy do szału
Przejdź do artykułu 10 zapierających dech w piersiach cudów natury
Przejdź do artykułu "Polybius" - tajemniczy automat, który w latach 80. przejmował kontrolę nad umysłami małoletnich graczy
Przejdź do artykułu Mistrzowie Internetu – Poseł PiS zarabia na godzinę więcej niż Cristiano Ronaldo
Przejdź do artykułu Realistyczne strzelanie w płuca i inne ciekawostki z gier XLV
Przejdź do artykułu "Zwolnili mnie z pracy, bo..." - historie prawdziwe
Przejdź do artykułu Odcinek specjalny MŻJDD - piekielni klienci, z którymi mieli do czynienia nasi bojownicy
Przejdź do artykułu Blizzard postanowił zrobić psikusa graczom Diablo Immortal, którzy działali w szarej strefie - W co jest grane?

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą