Szukaj Pokaż menu

9 przykładów na to, jak zabijają restauracje fast food

246 425  
430   75  
Żarcie pełne tłuszczu i soli na pewno skróci nam życie i zapcha tętnice, ale to powolna śmierć. Czasem przebywanie w restauracji fast food może o wiele szybciej kogoś przenieść na tamten świat...

Córka znanego patostreamera z Polski zagra w nowym sezonie netflixowego „Wiedźmina” - Filmoteka Joe Monstera

79 441  
223   68  
W dzisiejszym odcinku poznamy Polaka, który zagrał w nowym sezonie „Stranger Things”, Disney straci ważną postać, a córka pewnego kontrowersyjnego streamera z naszego kraju zagra w nowym „Wiedźminie”.

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni – Głos zabrał brat brazylijskiej modelki zabitej w Ukrainie

86 047  
286   119  
Dziś m.in. o biednej jak mysz kościelna Ogórek, którą stać tylko na studia w Austrii lub Włoszech, Kaczyńskim, który wyjaśnia na Podlasiu ile warte jest euro oraz o organizatorach święta muzyki, którzy chwalą to, jak sprawnie wygonili ludzi.

#1. Dramat Ogórek, nie stać jej na studia dla córkiKolejny raz na nasze łamy wraca niedoszła prezydent Polski Magdalena Ogórek. Tym razem za sprawą wyznania, na które się zebrała podczas zorganizowanego Q&A. Jedno z pytań dotyczyło jej 17-letniej córki i planów na przyszłość. Ogórek odpowiedziała:
Bardzo chciałaby studiować kierunek History&Politics na Oxfordzie, natomiast obecny koszt tych studiów (po Brexicie) jest poza moim zasięgiem.

Jak szybko sprawdzono, koszt takich studiów to 26-37 tys. funtów (czyli od 140-200 tys. zł) rocznie. Ale prezenterka TVP Info bada też inne, tańsze opcje:
Zrobimy rekonesans na uniwersytetach w Austrii i we Włoszech. Uniwersytet Mediolański ma bardzo dobre opinie. Póki co, za 3 tygodnie wylatuje na Oxford na tzw. krótki semestr letni.

Dodajmy, że ostatnio paparazzi zrobili jej zdjęcia w BMW wartym około 250 tys. złotych z torebką za 1200 zł. Nie są znane jej zarobki, ale z ostatnich informacji senatora Borusewicza z 2020 roku wynika, że jest to około 600 tys. złotych rocznie.
teleshow.wp.pl

#2. Kaczyński ogłasza realną wartość euroW sobotę Jarosław Kaczyński był w Białymstoku, gdzie spotkał się z wyborcami. Padły tam dwie wypowiedzi, które odbiły się szerszym echem. Wpierw prezes stwierdził, że lekarze wracają pracować do Polski, ponieważ u nas już lepiej płacą niż na zachodzie:
Ale będą wracać, bo już dzisiaj nie przyjmują propozycji w Niemczech, bo tam się mniej płaci niż tu.

Po chwili dodał:
Nawet jeżeli przyjąć (...) sposób przeliczania euro na złotówki, no przecież w Niemczech euro nie jest warte więcej niż trzy złote, nawet jest mniej warte, a nie tam 4,50 zł czy prawie pięć.

Na jego słowa o powrotach odpowiedział Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski:
Z przykrością stwierdzamy, że dziś trend jest dokładnie odwrotny – wielu lekarzy wybiera pracę w systemach na Zachodzie. Nie tylko ze względu na zarobki, ale również na organizację systemu, warunki pracy i możliwość rozwoju zawodowego. Oczywiście, zdarzają się jednostkowe przypadki lekarzy, którzy z różnych przyczyn wracają do kraju, ale nie może tu być mowy o żadnej fali powrotów.

https://img.joemonster.org/upload/rng/1966623b43d74891656843623_FTORsP.mp4
money.pl

#3. Peany organizatora Open'era na temat ewakuacjiZa nami Open'er Festival 2022. W piątek około godziny 19:30 organizatorzy podjęli decyzję o ewakuacji uczestników imprezy. Mikołaj Ziółkowski, szef Alter Art – firmy, która była organizatorem festiwalu – w wywiadzie z „Gazetą wyborczą” stwierdził, że to najlepsza ewakuacja w historii:
Ewakuacja odbyła się w odpowiednim momencie i była wielkim sukcesem, nie było żadnych ofiar, nikt nie został ranny. Była to najlepsza ewakuacja w Polsce. Nie pamiętam równie udanej od 30 lat. Właściwie w ogóle nie pamiętam.

Na te słowa szybko zareagowali internauci wpisami na Twitterze:
Moja córka była wśród tych osób. Totalny chaos. Nie wiedzieli co się stało i dlaczego. Nie było żadnego miejsca do ewakuacji. Noc spędziła mokra i przemarznięta w McDonald's na dworcu PKP w Gdyni. Ciągle szturchana przez ochronę.
Syn sąsiadki był tam. Z buta szedł wraz z kolegami w ulewie 2-3 kilometry, bo podstawionych autobusów było za mało. Zresztą się poblokowały i stały w korku. Ledwie udało się policji nad tym zapanować Taksówkarze gdyńscy wyczuli biznes i za kurs do Sopotu żądali 200 PLN.
Prawie jak opinie Dziewulskiego. Służby wykazały się profesjonalizmem i chłodną głową, wszystko poszło dobrze, jeszcze tylko nie wiadomo kiedy będzie pogrzeb.
Ciekawe gdzie było miejsce docelowe tej ewakuacji? Było to raczej wygonienie ludzi z imprezy w celu dupochronu organizatorów.
Ostatnia równie udana to była przez Zaleszczyki do Rumunii.
wyborcza.pl

#4. Radny powiązał zostawianie dzieci w samochodach z inflacjąHitem internetu stało się nagranie, gdzie podczas sondy ulicznej zapytano łódzkiego radnego Michała Olejniczaka o to, czemu rodzice zostawiają dzieci w rozgrzanych samochodach. Ten bez chwili zawahania odparł:
Na pewno wielki stres. Teraz wiadomo, szalejąca drożyzna, szalejąca inflacja etc. To powoduje, że ludzie coraz bardziej zapominają, często nawet o swoich bliskich. I to jest ten dramat, że niestety mamy taką sytuację w Polsce, która powoduje, że ludzie żyją w coraz większym stresie i w coraz większym roztargnieniu.


#5. Głos zabrał brat brazylijskiej modelki zabitej w UkrainieThalita do Valle to brazylijska modelka, która zginęła w Ukrainie. 39-letnia kobieta była ratownikiem medycznym i snajperem, ubezpieczała wojska Ukrainy. Dwa lata temu walczyła z ISIS w Iraku, skąd też publikowała nagrania na swoim kanale YouTube.

https://www.youtube.com/shorts/jKvFWhN4kag
Do Ukrainy trafiła przed 3 tygodniami, zginęła w Charkowie podczas ataku rakietowego na jeden z bunkrów. Teraz głos zabrał jej brat Theo Rodrigo Viera, który opowiedział o tragedii:
Thalita była bohaterką. Zginęła uduszona dymem, nie od pocisków czy odłamków. Ostatni raz kontakt mieliśmy z nią tydzień wcześniej.
unilad.com

W poprzednim odcinku: Papież Franciszek uważa, że na wojnie nie ma dobrych i złych

286
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Córka znanego patostreamera z Polski zagra w nowym sezonie netflixowego „Wiedźmina” - Filmoteka Joe Monstera
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Trochę techniki i człowiek się gubi - "W taki sposób moja ciocia blokuje reklamy"
Przejdź do artykułu O czym najczęściej śpiewają metalowcy – już wiemy, dzięki analizie komputerowej
Przejdź do artykułu 10 zapierających dech w piersiach cudów natury
Przejdź do artykułu Wyrzucił śmieci do lasu i dostał nauczkę, po której nigdy więcej tego nie zrobi
Przejdź do artykułu 15 oznak, że w związku dzieje się źle (oczami psychologów)
Przejdź do artykułu Największe obciachy ostatnich dni – Piękna kombinacja 36-letniej kobiety za kierownicą Smarta
Przejdź do artykułu "Zwolnili mnie z pracy, bo..." - historie prawdziwe
Przejdź do artykułu 5 dziwacznych (i intrygujących) momentów w historii kina dla dorosłych
Przejdź do artykułu Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Papież Franciszek uważa, że na wojnie nie ma dobrych i złych

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą