Szukaj Pokaż menu

Największe obciachy ostatnich dni - Usunięcie billboardów z Krakowa ujawniło, co strasznego znajdowało się cały ten czas pod nosem mieszkańców

97 090  
210   155  
Dzisiaj zobaczymy, co może nas spotkać, gdy do Paczkomatu zamówimy narkotyki, dwójka aktywistów przyklei się do obrazu van Gogha w ramach protestu, a władze Krakowa wprowadzonymi zmianami ujawnią coś przerażającego w centrum miasta.

16 ludzi, którzy zostali z hukiem wywaleni z pracy

65 451  
345   42  
Ci ludzie nie zostali wyrzuceni z pracy tak po prostu. Zawalili po całości. A czasem to pracodawca dał ciała.

Najdziksze newsy tygodnia – Nie zabrali ciepłych ubrań na szlak, bo jak wychodzili, to było ciepło

65 739  
236   83  
Dzisiaj znowu o inflacji i znowu niezbyt optymistycznie. Aby nie było tak ponuro, pokażemy, jak jedna z restauracji radzi sobie z marnowaniem żywności. Do tego przedstawimy punkt widzenia Władimira Putina na kwestię liderów Zachodu z odsłoniętymi klatkami piersiowymi.

#1. Jedna ze szwajcarskich restauracji nalicza gościom dodatkową opłatę za zostawianie resztek jedzenia na talerzuOsoby odwiedzające restaurację Casanova w szwajcarskim mieście Baden nie mogą pozwolić sobie na zostawianie ziemniaczków i zjedzenie chociaż samego mięska. W przeciwnym razie muszą nastawiać się na dodatkowe pięć franków szwajcarskich do swoim paragonie. Właściciel restauracji, w której goście sami nakładają sobie jedzenie, tłumaczy, że kara ma zapobiegać marnowaniu żywności. W przeszłości często zdarzało się, że chcąc spróbować kolejnego dania goście po prostu zostawiali to, co już mieli na swoich talerzach. Właściciel Sulman Ghauri przyznaje też z zadowoleniem, że nie musiał jeszcze naliczać nikomu dodatkowej opłaty, więc wydaje się, że wprowadzony przez niego straszak działa.

#2. Władimir Putin uważa, że jego zachodni koledzy wyglądaliby obleśnie bez koszulekRosyjska napaść na Ukrainę powoduje, że liderzy zachodnich krajów próbują wpłynąć na Władimira Putina wszelkimi sposobami. O telefonach Macrona powstały już memolegendy, ale to nie zniechęca liderów zachodnich państw do podejmowania kolejnych prób przekonania rosyjskiego prezydenta do wycofania się z Ukrainy. Od próśb przeszliśmy do etapu wyśmiewania Władimira Putina i drwienia z jego przygód w dziczy, gdzie Putin często pozuje do zdjęć z nagą klatką piersiową. Na szczycie państw z grupy G7 premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson żartował, że „może trzeba zdjąć koszulkę, by pokazać, że jest się twardszym od Putina”. Sam prezydent Rosji odniósł się do tej wypowiedzi podczas wizyty w Turkmenistanie, gdzie mówił dziennikarzom, że liderzy Zachodu „tylko piją alkohol i nie uprawiają żadnego sportu, a gdyby pokazali się bez koszulki, to wyglądaliby obleśnie”.

#3. BMW przypomina kierowcom o używaniu kierunkowskazówSzokujące doniesienia płyną z oficjalnego konta koncernu BMW na Twitterze. Wbrew temu, co może sądzić większość posiadaczy aut monachijskiego producenta, pojazdy marki BMW posiadają kierunkowskazy – i sam koncern zachęca do ich używania. W krótkim, ale wiele mówiącym komunikacie, firma zaapelowała do użytkowników o używanie kierunkowskazów.Wiadomość wprawiła w osłupienie wiele osób. Część z nich zareagowała oporem i odpisała, że skoro jeżdżą samochodami marki BMW, to nie mają zamiaru używać kierunkowskazów. Jeszcze inni, na których informacja spadła ewidentnie jak grom z jasnego nieba, zaczęli dopytywać, czy kierunkowskazy są montowane już w podstawowych wersjach, czy może dostaje się je tylko w opcji.

#4. Turyści, których trzeba było ratować na szlaku, bo nie mieli ciepłej odzieży, tłumaczyli ratownikom, że u nich było ciepłoKto by pomyślał, że pogoda w jednym miejscu może być inna niż w drugim miejscu? Przecież ten, kto opracuje metodę przewidywania pogody w różnych miejscach na świecie, zbije fortunę. Zanim to nastąpi, będą zdarzać się sytuacje takie jak ta w pobliżu jeziora Como w amerykańskim stanie Kolorado, gdzie dwójka turystów wybrała się na pieszą wycieczkę, której o mało nie przypłaciła życiem. Po kilku godzinach na mokrym i zimnym szlaku amatorzy wędrówek zaczęli odczuwać pierwsze objawy hipotermii i doszli do wniosku, że najwyższa pora wezwać służby ratunkowe. Gdy ratownicy dotarli do wycieczkowiczów, to zobaczyli, że ci nie mają ciepłych ubrań, wody ani zapasów żywności. Tłumaczyli ratownikom, że u nich w Teksasie jest gorąco i nie rozumieją, dlaczego pogoda w Kolorado tak mocno się różni od pogody w ich rodzinnym stanie.

#5. Inflacja w Polsce jest największa od 25 latNa dane o inflacji czeka się ostatnio z większymi wypiekami na twarzy niż na informacje o transferze Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony. Nie bez powodu – wszak nowy sezon piłkarski w większości lig startuje dopiero w sierpniu, a za wędlinę trzeba zapłacić już teraz. Dobra wiadomość jest taka, że ceny żywności w czerwcu nie rosły, zła – że rosło wszystko inne. Inflacja w czerwcu wyniosła aż 15,6%, co stanowi rekord ostatniego 25-lecia. Najbardziej drożały paliwa, które dzisiaj są o 47% droższe niż przed rokiem. Możliwe jednak, że powoli zbliżamy się do szczytu inflacyjnego, a eksperci przewidują, że możemy go osiągnąć już w sierpniu na poziomie 16,5%. Potem już z górki, prosto na twarz.

#6. Z Rynku w Leżajsku wycięto drzewa i zamiast nich rozwinięto piękne dywany z betonuKolejny polski rynek został dotknięty myślą rewitalizacyjną i tak jak większość zrewitalizowanych rynków w Polsce, także ten leżajski wypełniono modnym betonem. Nowy rynek jest piękny, jednolicie płaski, przyjemnie rozgrzany w upalny dzień, z okazjonalnie tylko wystającymi badylami, a nie brzydko zarośnięty jak na zdjęciach sprzed remontu. O pomyśle rewitalizacji rynku miasto informowało już w 2019 roku, na co wielu mieszkańców reagowało ostrymi protestami, ale to pewnie protestowali jacyś wywrotowcy, którym zależy wyłącznie na destabilizacji leżajskiego ładu. Zresztą sam burmistrz Leżajska Ireneusz Stefański twierdzi, że mieszkańcy nie zgłaszają swojego niezadowolenia, a nawet gdyby zgłaszali, to „o gustach się nie dyskutuje”. Za to o śmierci z przegrzania można debatować godzinami.Mniej betonu, a więcej drewna, znalazło się w poprzednim odcinku newsów, czytaj na ochłodę.
236
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu 16 ludzi, którzy zostali z hukiem wywaleni z pracy
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Przypadkowe telefony z niespodziewanymi konsekwencjami
Przejdź do artykułu O czym najczęściej śpiewają metalowcy – już wiemy, dzięki analizie komputerowej
Przejdź do artykułu 10 zapierających dech w piersiach cudów natury
Przejdź do artykułu Wyrzucił śmieci do lasu i dostał nauczkę, po której nigdy więcej tego nie zrobi
Przejdź do artykułu 7 ciekawych faktów na temat Nowego Jorku - mieście, którego liczba mieszkańców odpowiada połowie Polski
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia - znany zespół metalowy zagrał tak głośno, że ludzie w promieniu kilkunastu kilometrów się skarżyli
Przejdź do artykułu 10 lifehacków tak idiotycznych, że niemal genialnych – prosty trik, by przyjąć więcej imigrantów
Przejdź do artykułu Sytuacje, które są tak niecodzienne, że aż prawie niemożliwe
Przejdź do artykułu Największe obciachy ostatnich dni – Profesor chciał zabłysnąć i został wyjaśniony

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą