Szukaj Pokaż menu

W biznesie online liczy się pierwsze wrażenie. Zadbaj o to z SXO

Blisko 95% polskich internautów korzysta z Google. Jest to pierwsze miejsce, w którym rozpoczyna się ścieżka zakupowa klienta. Dlatego jeśli zależy nam na dotarciu do klientów, to w pierwszej kolejności należy zadbać o widoczność witryny w wyszukiwarce. Czy o pozycji stron, które znajdują się najwyżej, decyduje przypadek? Absolutnie nie – branża SEO jest pełna zasad, których należy przestrzegać, by wbić witrynę na wysokie pozycje. Na widoczność witryny w wyszukiwarce wpływa szereg czynników, a jednym z nich jest również proces pozycjonowania. Natomiast dziś samo SEO to za mało – większość firm widzi, jak istotna jest obecność w wyszukiwarce. Eksperci z zakresu digital marketingu są zgodni co do tego, że biznes online, który generuje zyski, musi być o trzy kroki przed konkurencją i dbać o doświadczenie użytkownika. Tylko dzięki tej strategii możemy przyciągnąć do siebie użytkowników i zachęcić ich do finalizacji zamówienia. Jak to zrobić? Na tę potrzebę odpowiada SXO.

Dobieramy wielkość telewizora do wymiarów pokoju. Na co musisz zwrócić uwagę?

0  
Poszukując telewizora idealnego, możesz kierować się różnymi kryteriami. Niektórzy cenią najbardziej jakość obrazu, inni nowoczesne rozwiązania, system, cenę czy przekątną ekranu. Nie brak osób, którym wydaje się, że im więcej cali, tym lepiej. W praktyce jednak o wiele ważniejsze jest odpowiednie dobranie sprzętu do wymiarów pokoju, w którym ma stać. To sekret, dzięki któremu będziesz mógł cieszyć się komfortem i perfekcyjną jakością wyświetlanego obrazu.

Grupa iCEA – firma, która odniosła sukces międzynarodowy

Nie ma dwóch takich samych historii sukcesu ani przepisu na świetnie prosperujący biznes. Historia małych firm, które stały się dużym biznesem, pokazuje, że najważniejsza jest ciężka praca, determinacja i dobrze opracowana strategia.
Zdarza się, że do założenia firmy wystarczy jeden dobry pomysł i laptop. Od tego zaczął się sukces Grupa iCEA – globalnej agencji SEO, która od 15 lat wyznacza standardy w branży pozycjonowania stron internetowych. Wszystkie działania SEO (ang. search engine optimization) mają na celu zwiększyć widoczność witryny w wynikach wyszukiwania.


Budowanie marki krok po kroku

Swoją pierwszą współpracę w zakresie pozycjonowania firma nawiązała w 2007 roku. Od tego czasu sukcesywnie poszerzała zespół specjalistów i partnerów biznesowych. Dziś Grupa iCEA to największy dział techniczny SEO w Polsce, który oferuje swoim klientom wielopoziomowe podejście do biznesu w Europie, Ameryce Północnej i Azji.

Eksperci od SEM, UX i SXO

W 2017 roku firma poszerzyła ofertę o usługi z zakresu: SEM, UX oraz SXO i tym samym rozpoczęła budowę ekosystemu dla e-commerce. W kolejnym kroku doszło do fuzji agencji SEO: Enterso, Niezwiązanych i Grupy M40. Dynamiczny rozwój zaowocował otrzymaniem w 2019 roku certyfikatu Google Premier Partner oraz tytułu Google Rising Stars, dzięki czemu firma stała się liderem rozwiązań w obszarze SEO oraz SXO dla e-commerce.

Europa to za mało

Prawdziwy przełom, podyktowany prężnym rozwojem, nastąpił w 2021 roku, gdy firma połączyła przejęte spółki pod nazwą Grupa iCEA. W tym samym roku do zespołu dołączyła 300 osoba i rozpoczęła się ekspansja na rynki zagraniczne.
Obecnie dynamicznie działamy nie tylko w Europie, ale także w USA i Indiach. Realizujemy plany związane z dalszym rozwojem Grupa iCEA w Polsce oraz intensywną ekspansją na rynki anglojęzyczne. Docelowo będziemy działać na każdym kontynencie ‒ tego nie zrobiła jeszcze żadna inna agencja – mówi Wojciech Haremza, CEO Grupa iCEA.

Dynamiczny rozwój

Pozycjonowanie stron internetowych to obszar, w którym Grupa iCEA nie ma sobie równych. Obecnie spółka realizuje średnio 2000 konsultacji SEO rocznie. Działa nie tylko w Polsce, ale również za granicą. W swoim portfolio posiada kampanie realizowane w Ameryce Północnej i Azji. Prężny rozwój firmy spowodował dynamiczny wzrost zatrudnienia. Dziś spółka dysponuje największym działem technicznym w Polsce, który budują najlepsi eksperci SEO z kraju i zza granicy.
Strategia biznesowa, którą Grupa iCEA przyjęła w 2017 roku, zakładała intensyfikację działań w obszarze e-commerce. Przez ten czas spółka osiągnęła ponad 4-krotny wzrost przychodów, znacznie przewyższając dynamikę całej branży. Ten sukces nie byłby możliwy do osiągnięcia w tak krótkim czasie bez intensywnej pracy całego zespołu skupiającego się na dynamicznym rozwoju –mówi Łukasz Nawrocki, CEO Digital Now! Holding.

Sukces spółki = sukces klientów

Grupa iCEA realizuje strategie, które bezpośrednio przekładają się na wzrost sprzedaży i zysków z e-commerce. Średni zwrot z inwestycji klientów (ROAS) z ruchu organicznego wynosi 1244%. Agencja SEO realizowała i nadal realizuje projekty dla takich klientów jak: Lou, Gerda, Brilu, Dekoria, Jean Louis David, MK Cafe, BeBio.pl, PZU, Bielenda, Sneaker Peaker, nokaut.pl, epaka.pl, merlin.pl i wielu innych.

Wyróżnienia i nagrody

W swojej dotychczasowej działalności Grupa iCEA otrzymała wiele certyfikatów i wyróżnień. Posiada wspomniany wcześniej certyfikat Google Partners Rising Stars, Google Partner, a także jest członkiem Związku Pracodawców Branży Internetowej – iab Polska oraz Izby Gospodarki Elektronicznej. Ponadto aktywnie uczestniczy w wydarzeniach branżowych podczas, których jest doceniana za swoje projekty i działania. Zdobyła tytuł Najlepszego Usługodawcy Digitalowego 2021 podczas eTrade Awards, nominację od E-commerce Berlin, w kategorii Best Agency oraz nominację od Marketing Performance Diamonds, w kategorii The Most Effective SEM Campaign.

Grupa iCEA – lider branży SEO

Historia pokazuje, że choć droga do sukcesu nie jest krótka ani łatwa, to wysiłek włożony w realizację wyznaczonych celów, zaangażowanie i pasja ludzi może nas wiele nauczyć i zaprowadzić na szczyt. Dziś Grupa iCEA obecna jest na czterech kontynentach, oferując kompleksowe usługi dla branży e-commerce i firm działających online. Jest to możliwe dzięki współpracy z zaufanymi partnerami będącymi liderami w branży oraz spółkami wyspecjalizowanymi w różnych obszarach marketingu internetowego, które tworzą ekosystem Digital Now! Holding.
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Dobieramy wielkość telewizora do wymiarów pokoju. Na co musisz zwrócić uwagę?
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 20 żartów o starzeniu się. Dla ludzi po trzydziestce
Przejdź do artykułu Jak współcześnie wyglądają e-zakupy kobiet, a jak mężczyzn?
Przejdź do artykułu Sprawdź wzrok i znajdź dziecko
Przejdź do artykułu Podróżowanie autostopem cz. 5 – Anegdoty z podróży
Przejdź do artykułu 5 eksperymentów naukowych, w których nic się nie dzieje (a i tak są fascynujące)
Przejdź do artykułu Dobieramy wielkość telewizora do wymiarów pokoju. Na co musisz zwrócić uwagę?
Przejdź do artykułu Największe obciachy – Nie uwierzycie, jaką ankietę musiały wypełnić kandydatki na stanowisko „asystentki prezesa” w jednej z firm
Przejdź do artykułu Co to jest samochód hybrydowy?