Szukaj Pokaż menu

Jak współcześnie wyglądają e-zakupy kobiet, a jak mężczyzn?

2 598  
4  
Zarówno w kwestii życia codziennego, zawodowego, jak i społecznego mamy swoje przyzwyczajenia. Niekiedy nasze decyzje są zupełnie sprzeczne z tym, co uważają inni. Tak samo jest w kwestii zakupów. Wybieramy to, co jest nam potrzebne i trafia w nasz gust. Od długiego czasu panowało przekonanie, że decyzje zakupowe zupełnie różnią się w przypadku kobiet i mężczyzn. Jak jest obecnie? Korzystając z najnowszego raportu, sprawdzimy, które z popularnych założeń dotyczących zakupów w Internecie są nieaktualne. Otrzymane wnioski mogą z kolei stanowić źródło ważnych informacji dla każdego właściciela e-sklepu.

15 filmów, których wyjaśnienia widzowie najczęściej wyszukują w internecie

111 596  
184   117  
Zespół analityków z I'm a puzzle postanowił sprawdzić, jak często dane tytuły filmów wpisywane były w wyszukiwarkę wraz ze słowem "wyjaśnienie". Dzięki temu udało się ustalić, które z dzieł były dla widzów najtrudniejsze do zrozumienia. A oto 15 najczęściej wyszukiwanych pozycji.

Najdziksze newsy tygodnia – żołnierze urządzili orgię w baraku i ją nagrali

82 670  
285   109  
Już nie tylko codzienność dowodzi, że życie w Polsce przypomina piekło – doszły też warunki pogodowe. Poza tym pokażemy ziemskie śmieci na Marsie i zabawy brytyjskich spadochroniarzy.

#1. Badania wskazują, że już kilka milionów złotych wystarczy do szczęśliwego życiaCzłowiek tak się oddaje codziennemu pędowi za pieniędzmi, że zupełnie traci cel z oczu aż w końcu wieczna pogoń staje się celem samym w sobie. Tymczasem w pewnym momencie warto przystanąć, by przekonać się, że to już. Jak bowiem wskazują badania przeprowadzone przez brytyjskich naukowców, już kilka milionów złotych wystarczy do szczęścia. Badacze z uniwersytetów w Bath, Bath Spa i Exeter przeprowadzili ankietę wśród 8000 osób z 33 krajów świata, by określić kwoty odpowiednie do prowadzenia spokojnego życia. Najwięcej potrzebowaliby Amerykanie, bo ponad 100 milionów dolarów, choć 31,7% poszło „o krok” dalej i zadeklarowało kwotę ponad 100 miliardów. Na drugim krańcu skali znaleźli się ankietowani z Argentyny, Rosji czy Indii, którzy do pełni szczęścia potrzebowaliby miliona dolarów lub mniej.

#2. Na Marsie znaleziono ziemskie śmieciLudzkość przygotowuje się powoli do podboju i skolonizowania Marsa. Nawet nasze śmieci już tam są. Co prawda nikt nie wyrzucił na Marsie starych opon albo tacek po grillu, ale wszystko jeszcze przed nami. Na razie zaczęliśmy od fragmentów płaszcza termicznego, którym NASA okryła łazik marsjański Rover. Na twitterowym koncie łazika ukazało się zdjęcie z fragmentem płaszcza wciśniętym między skały. W opisie do zdjęcia wyjaśniono, że kosmiczny śmieć pochodzi najprawdopodobniej z czasów lądowania łazika na Marsie, a naukowcy zbadają, czy przyniósł go wiatr, czy sam tam spadł.

#3. Władze w Arabii Saudyjskiej niszczą zabawki z motywem tęczyTęcza to, jak powszechnie wiadomo, symbol dewiacji i narzędzie erozji moralnej, a że często pojawia się po deszczu, który w Arabii Saudyjskiej pada rzadko, to każdą tęczę należy na wszelki wypadek usunąć z przestrzeni publicznej, żeby ludziom się we łbach nie poprzestawiało. Przez sklepy w stolicy kraju, Rijadzie, przetoczyła się fala urzędniczych kontroli, które miały przywrócić islamski ład i porządek. Kontrolerzy ministerstwa handlu rekwirowali między innymi koszulki, piórniki, spinki do włosów czy zabawki, na których znajdował się motyw tęczy. Na twitterowym koncie ministerstwa pojawił się komunikat informujący o zarekwirowaniu produktów z symbolami „nakłaniającymi do dewiacji i zaprzeczającymi zdrowemu rozsądkowi”. Sklepy, które mimo zakazu będą kontynuowały sprzedaż „tęczowych” przedmiotów, narażą się wysokie mandaty.

#4. Brytyjscy spadochroniarze dostali zakaz wyjazdu na ćwiczenia NATO z powodu orgii zorganizowanej w barakachSetki spadochroniarzy z brytyjskiej 16. Brygady Desantowo-Szturmowej nie będzie uczestniczyć w ćwiczeniach NATO na Bałkanach. Cały batalion poniesie w ten sposób konsekwencje postępowania ośmiu swoich kolegów, którzy zorganizowali grupowe kolegowanie się z kobietą w cywilu w bazie w Colchester na południowym wschodzie Wielkiej Brytanii. Jak by tego było mało, kilkudziesięciu innych rekrutów patrzyło, jak wspomniana ósemka udziela różnych uprzejmości przeszmuglowanej do baraków kobiecie, i nagrywało całe zdarzenie. Nowo mianowany szef brytyjskiej armii, gen. Patrick Harris, wydał w związku z tym incydentem decyzję o zakazie wyjazdu na Bałkany całej brygady, argumentując, że część żołnierzy nie potrafi zachowywać się profesjonalnie, a brytyjska armia nie może sobie pozwolić na to, by jej przedstawiciele szargali dobre imię wojska. Tym samym kilkuset żołnierzy straci szansę na dodatkowy zarobek i zdobycie nowych zasług.

#5. W niedzielę, 19 czerwca 2022 r., różnica temperatur w Polsce wynosiła prawie 20 stopni CelsjuszaMożliwe, że osoby przebywające nad Bałtykiem zastanawiały się ostatnio, czy ktoś czasem nie robi ich w bambuko. Zewsząd bowiem docierały do nas zdjęcia niewyrabiających termometrów, nagich ciał leżących na trawnikach miejskich czy topiącego się asfaltu – i to wszystko w Polsce. Tylko na polskim wybrzeżu tradycja jak zwykle dopisała, a termometry nie potrafiły wskazać więcej niż 20 stopni Celsjusza, zaś piździawa i chmury tradycyjnie dotrzymywały temperaturze kroku. Tymczasem wystarczyło zerknąć do Internetu, by przekonać się, że to nie żaden „Truman Show” w polskiej wersji, a szczera prawda. Przygotowane na tę okazję grafiki pokazały, że gdy cały kraj smażył się w upale przekraczającym 35 stopni Celsjusza, polskie morze dawało miejscowym i turystom orzeźwiający chłodek. To kolejny dowód na to, że z powodu zmian klimatycznych jest źle i będzie jeszcze gorzej, ale przynajmniej w Polsce zakwitną winorośle.

#6. Dostał 5000 euro kary za pokazanie środkowego palca fotoradarowiNiemcy wcale nie są takie fajne, jak je pokazują w TVP. W przeciwnym razie jeden z mieszkańców Bawarii nie pokazałby środkowego palca mijanemu fotoradarowi. Do zdarzenia doszło w 2021 roku w pobliżu Pasawy na południu kraju. Jadący drogą A3 kierowca wystawił środkowy palec w kierunku patrolu drogówki, która stała przy drodze i mierzyła do kierowców z fotoradaru. Jak na ironię, sam kierowca nie przekraczał prędkości, ale załapał się na pamiątkowe zdjęcie przez innego kierowcę, który jechał szybciej niż dopuszczają przepisy i został uchwycony fotoradarem. Przy okazji policjanci zauważyli na zdjęciu obraźliwy gest pokazywany z innego samochodu i złożyli wniosek do sądu o ukaranie kierowcy, który go wykonał, a sąd przychylił się do tego wniosku.

Przychyl się do naszego wniosku i przeczytaj newsy z poprzedniego odcinka.
285
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu 15 filmów, których wyjaśnienia widzowie najczęściej wyszukują w internecie
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Dziesięć sztuczek, które sprawią, że dom będzie bardziej przestronny
Przejdź do artykułu O czym najczęściej śpiewają metalowcy – już wiemy, dzięki analizie komputerowej
Przejdź do artykułu 8 przykładów absurdalnego pokazu bogactwa
Przejdź do artykułu Wyrzucił śmieci do lasu i dostał nauczkę, po której nigdy więcej tego nie zrobi
Przejdź do artykułu 7 ciekawostek, które pokazują słynnych naukowców z nieco innej niż zwykle strony
Przejdź do artykułu Największe obciachy ostatnich dni – Fotowoltaika dla „Szkła Kontaktowego”
Przejdź do artykułu Kilka prawd życiowych, których musieliśmy nauczyć się sami
Przejdź do artykułu Tak po latach wyglądają rzeczy dobrej jakości XXIV
Przejdź do artykułu Największe obciachy ostatnich dni – TVP pokazała, że ma operatora z ogromnymi jajami

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą