Szukaj Pokaż menu

Grupa iCEA – firma, która odniosła sukces międzynarodowy

Nie ma dwóch takich samych historii sukcesu ani przepisu na świetnie prosperujący biznes. Historia małych firm, które stały się dużym biznesem, pokazuje, że najważniejsza jest ciężka praca, determinacja i dobrze opracowana strategia.

Co to jest samochód hybrydowy?

1  
Coraz więcej – głównie ze względu na ekologię, mówi się o samochodach hybrydowych. O wiele więcej można ich też zauważyć na polskich drogach za sprawą specjalnych zielonych tablic rejestracyjnych. Czym dokładnie są samochody hybrydowe i jakie rozwiązania one wykorzystują? Sprawdź!

Dobieramy wielkość telewizora do wymiarów pokoju. Na co musisz zwrócić uwagę?

0  
Poszukując telewizora idealnego, możesz kierować się różnymi kryteriami. Niektórzy cenią najbardziej jakość obrazu, inni nowoczesne rozwiązania, system, cenę czy przekątną ekranu. Nie brak osób, którym wydaje się, że im więcej cali, tym lepiej. W praktyce jednak o wiele ważniejsze jest odpowiednie dobranie sprzętu do wymiarów pokoju, w którym ma stać. To sekret, dzięki któremu będziesz mógł cieszyć się komfortem i perfekcyjną jakością wyświetlanego obrazu.

tv-5837826_960_720.jpg

Jeśli szukasz doskonałego sprzętu, możesz skorzystać z wygodnego rankingu telewizorów. W czytelny sposób porównano w nim najnowocześniejsze i najlepsze urządzenia, które obecnie dostępne są na rynku. Przeczytaj ich recenzje, zapoznaj się z cenami oraz opiniami innych użytkowników. W ten sposób dowiesz się, jaki telewizor wybrać w zależności od sumy, którą chcesz na niego przeznaczyć. Jeszcze przed zakupem zorientuj się też, czy dany model na pewno będzie pasował do Twojego pokoju lub salonu.

Odpowiednia odległość telewizora od kanapy

Przy doborze telewizora idealnego ważne są wymiary pomieszczenia, w którym ma on stanąć. W przypadku sprzętów Full HD o średnicy 75 cali zalecana odległość ekranu od kanapy wynosi 3,13 m. Większa swoboda obowiązuje w przypadku telewizorów 4K Ultra HD. Dzięki zastosowanej w nich technologii, wygodnie ogląda się je z odległości od 1,79 m do 3,57 m. Dlaczego jednak te wartości są tak istotne i skąd taka różnica?

W telewizorze 75 cali 4K Ultra HD jest ok. 4 razy więcej pikseli niż w Full HD. Dzięki temu doskonale sprawdza się on w pokojach o różnej wielkości. W przypadku sprzętów z mniejszą rozdzielczością, odległość jest istotna, by móc delektować się najlepszą jakością wyświetlanego obrazu i jego idealną ostrością. Zarówno zbyt mały telewizor w dużym pokoju, jak i ogromny ekran w niewielkim pomieszczeniu, nie zagwarantują Ci pełnej przyjemności z oglądania ulubionych filmów czy seriali.

W przypadku telewizorów Full HD optymalne odległości dla innych wielkości telewizorów wynoszą ok.:
  • 46 cali - 1,93 m;
  • 50 cali - 2,1 m;
  • 55 cali - 2,31 m;
  • 60 cali - 2,52 m;
  • 65 cali - 2,73 m.

Odległości od telewizorów 4K Ultra HD to ok.:
  • 43 cale - od 90 cm do 1,81 m;
  • 55 cali - od 1,16 m do 2,31 m;
  • 65 cali - od 1,37 m do 2,75 m.

Gdzie zamierzasz umieścić telewizor?

Istotne jest też to, gdzie zamierzasz umieścić swój nowy telewizor. Jeśli chcesz go powiesić na dużej i pustej ścianie, możesz sięgnąć po większą przekątną. Podobnie w sytuacji, gdy chcesz korzystać ze stosunkowo niskiej szafki RTV. W tym przypadku 75 cali może być nawet wskazane, żebyś nie musiał niewygodnie pochylać głowy, patrząc na ekran.

Odwrotnie wygląda sytuacja, w której dysponujesz ograniczoną ilością miejsca. Mowa tu np. o luce w meblach o określonych wymiarach czy stosunkowo niewielkim fragmencie wolnego miejsca na ścianie. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem są drobniejsze telewizory. Nowoczesne sprzęty o mniejszych przekątnych też oferują doskonałą jakość obrazu, głębię koloru czy dostęp do najpopularniejszych rozwiązań technologicznych i lubianych aplikacji. Ich największą zaletą jest jednak to, że łatwo je dopasujesz do każdego wnętrza. Bez problemu znajdziesz wśród nich modele, które wkomponujesz w układ swojego pokoju.

Pamiętaj, że to Tobie oglądanie telewizora ma sprawiać przyjemność

Powyższe rady i wskazówki mogą pomóc Ci w wyborze idealnego telewizora, którego oglądanie będzie sprawiało Ci prawdziwą przyjemność. Pamiętaj jednak zawsze, że każdy fan filmów i seriali jest inny. Możesz mieć indywidualny gust czy potrzeby. Właśnie dlatego w trakcie poszukiwań telewizora zawsze kieruj się przede wszystkim własnymi preferencjami.

Są fani kinowych wrażeń, którym ogromny ekran nie przeszkadza nawet w stosunkowo niewielkim pomieszczeniu. Wiele osób też docenia mniejsze telewizory, które mogą służyć np. jako dodatkowy monitor. Nie brak nawet audiofilów, dla których kluczową kwestią przy podejmowaniu decyzji jest dźwięk i dobra jakość głośników, a nie sam obraz.

Jak widzisz, nie ma prostej odpowiedzi na pytanie, jaki telewizor jest idealny. Zawsze jednak pamiętaj, by sięgać wyłącznie po produkty sprawdzonych marek, oferowane przez wiarygodnych sprzedawców. Wtedy będziesz miał pewność, że sprzęt Ci będzie służył bez problemów przez długie lata.
0
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Co to jest samochód hybrydowy?
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 6 fatalnych skutków ubocznych, jakie przyniosły ze sobą nowe technologie
Przejdź do artykułu Podróżowanie autostopem cz. 4 – Trudne początki w mediach społecznościowych i finansowanie wypraw
Przejdź do artykułu Drugie życie bohaterów Disneya
Przejdź do artykułu Od patefonu do nowoczesnych mikrofonów. Jaki musi być mikrofon do streamingu? Najważniejsze opcje dla gamerów
Przejdź do artykułu Najdziwniejsze sytuacje z pracy prywatnego detektywa
Przejdź do artykułu 9 klasycznych drinków – jak je zrobić?
Przejdź do artykułu Ciekawostki o motoryzacji USA z lat 50., 60. i 70. XX wieku - część chyba II
Przejdź do artykułu Od patefonu do nowoczesnych mikrofonów. Jaki musi być mikrofon do streamingu? Najważniejsze opcje dla gamerów
Przejdź do artykułu 32 inspirujące przykłady tego, jak utrata wagi zmienia twarz

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą