Szukaj Pokaż menu

Te zdjęcia najchętniej puściliby w zapomnienie XXI - Miałam 15 lat i bardzo lubiłam zioło

54 719  
159   22  
No cóż – przed Tobą kolejne obciachowe zdjęcia, o których nasi bohaterowie chcieliby zapomnieć, a jednak czemuś wrzucają je do sieci...

Kiedy dziewczyna mojego kumpla jest pyskatą jędzą... - 15 codziennych reakcji na gifach CCCLVII

42 715  
286   21  
W dzisiejszym odcinku m.in. zrobienie 5 brzuszków po 8 latach przerwy, Amber Heard w sądzie, pracownicy domagający się podwyżek oraz pyskata dziewczyna kumpla.

8 aktorów, którzy zgodzili się na znaczną obniżkę swojej gaży, byle tylko zagrać w filmie

55 344  
267   23  
Są aktorzy i aktorki, którzy występują w filmach nie tylko dla pieniędzy. Gdy finansowy byt został już zapewniony, czasami nawet ci najlepsi rezygnują z lwiej części swoich dochodów, byleby tylko wziąć udział w produkcji, która ich zdaniem ma jakiś głębszy sens i przesłanie.

#1. Robert Pattinson

Kliknij i zobacz więcej!

Robert Pattinson jest wyceniany na około 100 milionów dolarów, biorąc pod uwagę cały jego dorobek aktorski. Za pierwszą część Zmierzchu otrzymał 2,5 miliona dolarów, a za ostatni film już łącznie 25 milionów. Jednak za Batmana aktor zainkasował tylko 3 miliony dolarów bez żadnych premii. Stało się tak dlatego, ponieważ aktor miał prawdziwą obsesję na punkcie zdobycia tej roli i zaoferował producentom znaczną obniżkę swojej gaży, byleby tylko móc powiedzieć: „I am Batman!”.

#2. Ryan Gosling

Kliknij i zobacz więcej!

Aktor zdobył wielką sławę m.in. po swojej roli w Pamiętniku, za który zarobił milion dolarów. Późniejsze produkcje aktor wybierał jednak bardziej ze względu na ich jakość niż możliwość wzbogacenia się. Dlatego zgodził się na gażę w wysokości zaledwie 1000 dolarów tygodniowo za rolę w filmie Szkolny chwyt. To był dobry ruch w wykonaniu Goslinga, ponieważ aktor otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara za ten film.

#3. Matthew McConaughey

Kliknij i zobacz więcej!

W 2008 roku aktorowi zaoferowano 15 milionów dolarów, plus 15% z zysków, za rolę w filmie Magnum P.I. McConaughey odrzucił rolę, ponieważ chciał zerwać z wizerunkiem lalusiowatego przystojniaka i skoncentrować się na poważniejszych rolach. Kilka lat później zagrał w Witaj w klubie, a jego pensja nie przekroczyła wówczas 200 000 dolarów. Jego decyzja okazała się bardzo dobra, ponieważ rola przyniosła mu Oscara.

#4. Kristen Stewart

Kliknij i zobacz więcej!

Za pierwszy film z serii Zmierzch Kristen zarobiła 2 miliony dolarów, za dwa ostatnie – 25 milionów. I to bez uwzględniania wszystkich dodatkowych bonusów! W 2012 roku, gdy rozpoczęła się produkcja filmu W drodze, aktorka zgodziła się na znaczną obniżkę wynagrodzenia do „zaledwie” 200 000 USD, byleby tylko nie skasowano projektu z przyczyn finansowych.

#5. Oprah Winfrey

Kliknij i zobacz więcej!

Oprah Winfrey jest jedną z najbogatszych kobiet w Hollywood i naprawdę ciężko pracowała, aby osiągnąć wszystko co ma. Kiedyś była najlepiej opłacanym gospodarzem/gospodynią talk-show z gażą na poziomie 315 milionów dolarów rocznie.
Tak bardzo chciała wystąpić w filmie Kolor purpury w 1986 roku, że zgodziła się na bardzo niskie wynagrodzenie w wysokości zaledwie 35 000 dolarów.

#6. Andrew Garfield

Kliknij i zobacz więcej!

Andrew Garfield nigdy nie był bardzo dobrze opłacanym aktorem, zarabiającym grube miliony dolarów za każdy film. Spore pieniądze (1,5 miliona dolarów) zainkasował za dwa filmy o przygodach Spider-Mana, co i tak było znacznie mniej niż to, co zarobili Tom Holland i Tobey McGuire.
Aktor jeszcze wyraźniej dał do zrozumienia, że pieniądze nigdy nie były dla niego priorytetem po tym, jak zgodził się pracować za najniższą możliwą gażę dla aktora w filmie Milczenie w reżyserii Martina Scorsese.

#7. John Travolta

Kliknij i zobacz więcej!

Był taki czas, kiedy Travolta był jednym z najchętniej zatrudnianych aktorów. W 1977 roku otrzymał gażę w wysokości miliona dolarów za udział w filmie Gorączka sobotniej nocy. W 1994 zdecydował się zagrać za jedyne 140 tysięcy dolarów w filmie Pulp fiction Quentina Tarantino. Okazało się, że praca ze znakomitym reżyserem nad wielkim projektem była ważniejsza niż pieniądze i pomogła Travolcie wrócić na top.

#8. Jonah Hill

Kliknij i zobacz więcej!

Aktor zarobił oszałamiające 10 milionów dolarów za rolę w komedii 22 Jump Street. Z kolei za udział w Wilku z Wall Street na konto aktora wpłynęło tylko 60 000 dolarów. Hill po przeczytaniu scenariusza tak bardzo chciał zagrać dla Scorsese, że pieniądze zeszły na naprawdę daleki plan. Jonah zaakceptował ogromną obniżkę płacy i zagrał genialną rolę u boku Leonardo DiCaprio, który zgarnął za ten film 10 milionów dolarów.
267
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Kiedy dziewczyna mojego kumpla jest pyskatą jędzą... - 15 codziennych reakcji na gifach CCCLVII
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Japoński lifehack, który uratuje twoją zamoczoną ksiażkę
Przejdź do artykułu Trudno w to uwierzyć, ale bohaterowie tych filmów istnieli naprawdę!
Przejdź do artykułu Gdy dziewczyna proponuje przyjaźń...
Przejdź do artykułu Filmy, które były tak mocne, że ciężko obejrzeć je drugi raz II - Wasze propozycje
Przejdź do artykułu Erupcja wulkanu, której skutki odczuwano na całej Ziemi przez kilka lat
Przejdź do artykułu Najbardziej stereotypowe postaci, które chyba nigdy nie znikną z hollywoodzkich blockbusterów
Przejdź do artykułu Mało znane fakty o królowej Wiktorii
Przejdź do artykułu Jak – na oczach co po niektórych z nas – zniknęła Góra Fuji Ameryki
Przejdź do artykułu Różowe lata 70. - rzeczy, których o tym kultowym serialu mogliście nie wiedzieć

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą