Szukaj Pokaż menu

Najwięksi farciarze, którzy postanowili podzielić się swoim szczęściem XI

87 751  
359   45  
Czasem szczęście może spotkać nas w najmniej oczekiwanym momencie.

Kolekcja interesujących zdjęć CXXVII - Ostatnie chwile modliszki

47 652  
436   39  
W dzisiejszej „Kolekcji..., między innymi, ostatnie chwile modliszki, latające alpejskie krowy oraz papier toaletowy z podobizną pewnego Niemca...

Polacy kupili zbyt drogie telewizory, korzystając z bonu od rządu - Co nowego w technologii?

48 611  
193   59  
W dzisiejszym odcinku zobaczymy, kto nas śledził na TikToku, kupimy za drogi telewizor, a na koniec zrobimy z iPhone'a telefon satelitarny.

#1. Rosja legalizuje nielegalny import


Skoro największe firmy technologiczne zawieszają sprzedaż swoich towarów w Rosji, to nie pozostaje nic innego, jak tylko szukać innych sposobów na dostarczenie swoim obywatelom tego, od czego zostali odcięci. A przynajmniej z takiego założenia wychodzi rosyjski rząd.

Okazuje się bowiem, że Rosja zamierza w pełni zalegalizować import towarów bez względu na to, czy importerzy będą mieli zezwolenie od producentów, czy nawet właścicieli praw autorskich. W ten oto piękny sposób do Rosji nadal będą mogły napływać sprzęty od Apple, AMD, Nvidii, czy nawet Intela… a przynajmniej w teorii, bowiem przecież nie do końca wiadomo, co tak naprawdę będzie znajdowało się w kontenerach.

Opracowana zostanie również lista marek, w przypadku których będzie pełne zezwolenie na swobodny import bez odpowiedzialności karnej. Na pewno znajdzie się na niej sporo pozycji, bowiem lista została podzielona aż na 50 kategorii. Czy to sprawi, że Rosjanie zaznają choć odrobinę luksusu z Zachodu? Czas pokaże.

#2. Polacy kupili zbyt drogie telewizory, korzystając z bonu od rządu


Ostatnimi czasy dość sporo się mówi o zmianie standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej z DVB-T na DVB-T2. W niektórych regionach Polacy zaczęli otrzymywać nawet wiadomości od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa informujące ich o tym fakcie. Niektórzy Polacy zdążyli już nawet skorzystać ze specjalnego programu dofinansowania do zakupu dekodera DVB-T2 lub zakupu telewizora obsługującego nowy standard. Rządowi jednak coś się nie spodobało… niektórzy korzystający z bonów zakupili ponoć zbyt drogie telewizory.

Nadużyciem w świetle przepisów prawa są m.in. zakupy drogich odbiorników cyfrowych, do których osoba zakupująca realizuje niniejsze świadczenie. Przykładowo zakup telewizora za ponad 13 000 zł i zrealizowanie świadczenia za 250 zł dla gospodarstwa domowego, które ma trudną sytuację materialną. W tym przypadku, biorąc pod uwagę składane oświadczenie we wniosku i poświadczenie nieprawdy, będą również składane wyjaśniania w toku przeprowadzanych postępowań administracyjnych, a w sytuacji stwierdzonych nieprawidłowości żądany będzie zwrot nienależnie pobranych świadczeń.

Skoro więc ktoś ma na tyle pieniążków, aby zakupić telewizor za 13 tysi, to po co mu 250 zł od rządu? No cóż, skoro milionerzy mogą pobierać 500+, to dlaczego ludzie nieco bardziej zamożni mają nie korzystać z tego programu? Szczególnie że zapewne zmuszeni będą później opłacać abonament radiowo telewizyjny, jeśli jeszcze tego nie robią.

#3. Elon Musk zapewnia, że Tesla do 2024 roku wprowadzi na rynek „robotaksówki”


Na ostatniej konferencji Tesli Elon Musk zapowiedział swoje plany stworzenia „robotaksówki”. Według słów miliardera projekt ma być zrealizowany już w 2024 roku. Dlaczego Elon tak otwarcie i z wielką pewnością siebie mówi o tak ogromnym przedsięwzięciu? Przecież do 2024 roku zostały już tylko dwa lata, a „robotaksówki” to coś, co wymaga sporo czasu.

Zapewne Tesla już od dawna pracuje nad podobną technologią. Według słów miliardera taksówki te mają być tak skonstruowane, że nie będzie w nich nawet miejsca dla kierowcy. Nie będzie też kierownicy ani pedałów gazu czy hamulca.

Czy to się uda? W pełni autonomiczne taksówki to na chwilę obecną już tylko kwestia czasu. Nie od dziś wiadomo, że taka właśnie przyszłość czeka branżę. Pytanie tylko, której z firm uda się jako pierwszej osiągnąć ten cel i wprowadzić swój produkt na rynek.

#4. TikTok pozwala sprawdzić, kto oglądał nasz profil


Niewiele osób o tym wie, ale TikTok jakiś czas temu wprowadził nową funkcję, dzięki której użytkownicy będą w stanie sprawdzić, kto oglądał ich profil. Sprawa jest bardzo prosta:

  • Na początek trzeba otworzyć swój profil;
  • Następnie stuknąć ikonę trzech poziomych linii w prawym, górnym rogu ekranu;
  • Następnie wybrać „Ustawienia i prywatność”;
  • Dalej kliknąć w „Prywatność”;
  • Przewinąć w dół do sekcji „Bezpieczeństwo” i znaleźć „Wyświetlanie profilu”;
  • Zaznacz opcję „Historia wyświetleń profilu”.

Dzięki temu mamy włączoną funkcję, dzięki której możemy sprawdzić, kto nas podglądał. Aby do tego dojść wystarczy:

  • Wybrać nasz profil;
  • Stuknąć ikonę oka w prawym górnym rogu ekranu;
  • A następnie kliknąć „Wyświetlenia profilu”.

Gotowe. Miłej zabawy.

#5. iPhone 14 może otrzymać łączność satelitarną


Jak informuje Bloomberg, Apple już od dłuższego czasu pracuje nad wprowadzeniem do swoich urządzeń funkcji łączności satelitarnej. Wskazuje na to ot choćby długotrwała współpraca z firmą Globalstar.

Jak możemy wyczytać w doniesieniach, łączność satelitarna może być wprowadzona już w kolejnej generacji iPhone’ów. Całkiem możliwe, że Apple ma już gotową sieć złożoną z 17 satelitów. Wszystko to brzmi nieźle, jednak jak można wyczytać w wiadomości, Apple postawi jedynie na „awaryjną łączność satelitarną”.

Oznacza to, że iPhone nie będzie pełnoprawnym telefonem satelitarnym, a jedynie smartfonem z ograniczoną funkcjonalnością telefonu satelitarnego. Będzie można ponoć wysyłać krótkie wiadomości tekstowe lub nadać sygnał SOS.

iPhone nie będzie jedynym urządzeniem, które zostanie wzbogacone o nowe funkcje. Mają one również trafić do Apple Watchów. W której generacji? Tego zapewne dowiemy się przy okazji prezentacji nowych urządzeń od Apple.

W poprzednim odcinku: Rosjanki na OnlyFans rozbierały się za darmo

193
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Kolekcja interesujących zdjęć CXXVII - Ostatnie chwile modliszki
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Mundury, które skazywały żołnierzy na śmierć - 5 spektakularnych wpadek wojennego odzienia
Przejdź do artykułu Gorzka nauczka za domaganie się gratisów przez "instagramową influencerkę"
Przejdź do artykułu 10 mitów o seks-biznesie w Tajlandii
Przejdź do artykułu Problemy, które zrozumieją tylko starsi gracze
Przejdź do artykułu Kłamstwa wciskane nam przez naszych rodziców (w które do dziś wierzymy)
Przejdź do artykułu Najdroższy kabel USB jaki widzieliście, opinie wystawione w sklepie wskazują, że jest wart swej ceny!
Przejdź do artykułu Oto Naypyidaw, najdziwniejsza stolica świata jaka ostatnio została zbudowana
Przejdź do artykułu "Dziękuję, postoję" XLI - Matka Natura nie zawodzi
Przejdź do artykułu 20 osób przyłapanych w mocno niekorzystnych sytuacjach

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą