Szukaj Pokaż menu

Internet w prawdziwym życiu na przykładzie włoskiej wioski

77 523  
281   21  
Civitacampomarano to mała wioska w prowincji Campobasso, w której mieszka zaledwie około 400 osób, głównie w podeszłym wieku. W tym miejscu internet jest czymś obcym, zaś telefony komórkowe mają problem z zasięgiem. Wirtualne aplikacje nie istnieją, za to mają swoje odpowiedniki w codziennym życiu i miejscach, do których uczęszczają mieszkańcy wioski.

#1.Twitter

Kliknij i zobacz więcej!

Najdziksze newsy tygodnia – Złe wieści dla osób wybierających się do Hiszpanii na all-inclusive

75 083  
305   54  
W dzisiejszym odcinku pokażemy niezwykły spryt ruskich, zobaczymy człowieka, który przepracował 84 lata w jednej firmie i będziemy przestrzegać przed wakacjami all-inclusive w Hiszpanii.

Największe obciachy ostatnich dni – 20 km podróży, bo nie poczekał na pasach

79 762  
267   94  
Dziś m.in. narkotyki na spotkaniu z policyjnym psem, który umie je wykrywać, żeglowanie samochodem w Mikołajkach, drift, który kosztował kierowcę sporą sumę i popisy youtubera, które kosztowały go o wiele więcej.

#1. Wzięli narkotyki na szkolne spotkanie z policyjnym psem. Co mogło pójść źle?Niebywałą „inteligencją” popisało się trzech nastolatków z jednej ze szkół w Ostródzie. W gminie Ostróda rozpoczął się cykl spotkań pod nazwą „STOP narkotykom” zorganizowany przez policjantów do zwalczania przestępczości narkotykowej i lokalnego dzielnicowego. 25 kwietnia odbyło się pierwsze z cyklu takich spotkań. Na spotkaniu obecny był „Hera” (tak wabi się pies wyspecjalizowany w wykrywaniu narkotyków) i wskazał trzy osoby, które mogły mieć kontakt z niedozwolonymi substancjami. W sumie u trzech 17-latków znaleziono około 30 gramów niedozwolonych substancji, w tym marihuanę, amfetaminę i mefedron. Grozi im do 3 lat więzienia.
ostroda.policja.gov.pl

#2. W Mikołajkach sezon żeglarski zaczyna się od utopienia samochoduW Mikołajkach to już chyba tradycja. W zeszłym roku samochód zjechał z promenady do Jeziora Mikołajskiego. W tym roku samochód stoczył się podczas wodowania skutera. Na dodatek była to pierwsza interwencja Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w tym roku. Pasażerowi nic się nie stało, ale z samochodu już nie będzie pożytku. Jak widać na zdjęciach, wody było po dach.

Więcej zdjęć znajdziecie tutaj.

#3. 20 km podróży, bo nie poczekał na pasachW Piszu w województwie warmińsko-mazurskim 19-latek został przyblokowany na przejściu dla pieszych przez ciężarówkę. Nie chciał czekać, aż pojazd odjedzie i postanowił pokonać trasę, wchodząc na zaczep między naczepą a tirem. Niefortunnie dla niego kierowca ruszył, a że nie był świadomy „pasażera na gapę”, to przejażdżka skończyła się 20 kilometrów dalej i dojechali aż do miejscowości Ruciane-Nida. Według przepisów młodemu mężczyźnie grozi do 3 tysięcy złotych mandatu lub kara nagany.
tko.pl

#4. Dzień Flagi święto problemów. Przynajmniej w SuwałkachW sumie znana sytuacja, ale widać rok w rok musi się powtórzyć. 2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto wprowadzono ustawą 20 lutego 2004 roku. Mimo pełnoletności nadal potrafi sprawić problemy, co możemy zobaczyć na zdjęciu wyżej. Za nieprawidłowe wykorzystanie flagi Rzeczypospolitej Polskiej grozi kara nawet do 5 tysięcy złotych.

#5. Drift wart 5000 złotychRadiowóz grupy SPEED z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie spotkał na swojej drodze 21-latka, który postanowił się popisać swoimi zdolnościami kierowcy. W Sierczy (powiat wielicki) kierujący pojazdem marki BMW, jadąc z pasażerem, wjechał na drogę w tzw. „strefie ruchu” przebiegającą obok stacji benzynowej. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym otrzymał on mandat w wysokości 5 tysięcy złotych i 6 punktów karnych.

https://www.youtube.com/watch?v=8QkS4uG-FQY
krakow.naszemiasto.pl

#6. Youtuber stracił licencję pilota, bo celowo rozbił samolotTrevor Jacob to były olimpijczyk z igrzysk w Soczi. Po zakończeniu kariery został on youtuberem, a na swoim kanale pokazuje różne wyczyny kaskaderskie. W grudniu ubiegłego roku w Kalifornii nagrał on rzekomą awarię samolotu, z którego musiał się ewakuować. Twierdził on, że doszło do awarii i manewr uratował mu życie. Eksperci są innego zdania. Na nagraniu możemy zobaczyć nie tylko moment ewakuacji, ale także rozbicie się i późniejsze poszukiwania wraku. Federalna Administracja Lotnictwa stwierdziła, że było to nieodpowiedzialne i celowe działanie w celu zdobycia odsłon na kanale. W oświadczeniu przesłanym do Jacoba możemy przeczytać:
Decydując się na opuszczenie samolotu wyłącznie po to, aby nagrać materiał z katastrofy, wykazał się Pan brakiem racjonalnej oceny sytuacji i odpowiedzialności.

Nie zgadza się on z decyzją i postanowił się od niej odwołać, dodając m.in.:
Nie sądziłem, że opublikowanie filmu o przygodzie, w której coś poszło nie tak, wywoła takie zamieszanie.

https://www.youtube.com/watch?v=vbYszLNZxhM
dlapilota.pl

W poprzednim odcinku: Meghan Markle vs rysowanie flagi Ukrainy

267
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – Złe wieści dla osób wybierających się do Hiszpanii na all-inclusive
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Faktopedia – Dziewczynka uwolniła się z uchwytu aligatora sprytnym trikiem
Przejdź do artykułu O czym najczęściej śpiewają metalowcy – już wiemy, dzięki analizie komputerowej
Przejdź do artykułu 8 przykładów absurdalnego pokazu bogactwa
Przejdź do artykułu Wyrzucił śmieci do lasu i dostał nauczkę, po której nigdy więcej tego nie zrobi
Przejdź do artykułu Chcieli kupić dobre auto - niestety trafili na Mirków-handlarzy
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – Złe wieści dla osób wybierających się do Hiszpanii na all-inclusive
Przejdź do artykułu Ciężko odzyskać wiarę w ludzi, gdy oszukano cię w tak podły sposób
Przejdź do artykułu 10 przepisów i zakazów, które obróciły się przeciwko pomysłodawcom
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – nie zgadniesz, co Amerykańscy turyści próbowali wywieźć z Izraela

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą