Szukaj Pokaż menu

Reakcja internautów na papieża mówiącego o szczekającym NATO, które sprowokowało Rosję do najazdu na Ukrainę

83 583  
422   207  
On to naprawdę powiedział. Papież Franciszek po raz kolejny odniósł się do wojny w Ukrainie, ale tym razem przeszedł samego siebie. Powiedział, że atak mógł być sprowokowany przez „szczekanie NATO pod drzwiami Rosji i słowa te natychmiast wywołały oburzenie. Zobaczcie, jak zareagowali internauci.

O tym nie wiedzieliście... Jak sprawują się polskie drony w Ukrainie

36 807  
432   46  
O tureckich Bayraktarach słyszał już chyba każdy, filmiki pokazujące jak za pomocą tych dronów Ukraińcy niszczą rosyjski sprzęt robią wrażenie. Ale czy wiedzieliście, że kawał dobrej roboty odwalają tam też polskie drony?

Tajemnice, jakie skrywają kostiumy filmowe II

77 134  
341   37  
Zapraszam na kolejną część kostiumowych smaczków i tajemnic.

#1.

W „Pulp Fiction” Tarantino nosi koszulkę uśmiechniętego globusa będącego logo czasopisma „Orbit” z Detroit. To czasopismo jako pierwsze przeprowadziło z nim wywiad, gdy był początkującym filmowcem. A to jest podzięka Tarantino dla owego czasopisma.

#2.

W „Django” jeden ze strojów Django jest oparty na stroju, który Michael Landon nosił w „Bonanzie”.

#3.

Co do strojów w tym filmie – w końcowej scenie filmu Django nosi ten sam strój, który miał na sobie Calvin Candie, kiedy się poznali.

#4.

W nakręconym w roku 2001 filmie „Donnie Darko” Patrick Swayze nosił własne ubrania z lat 80. Chciał nadać swojej postaci autentyczny wygląd.

#5.

W filmie „Indiana Jones i ostatnia krucjata” nazistowskie stroje są prawdziwymi mundurami z II wojny światowej, a nie kostiumami. Zostały znalezione w Europie Wschodniej przez współprojektantkę kostiumów Joannę Johnston.

#6.

„Forrest Gump” – po każdym przeskoku czasowym Forrest ma na sobie koszulę w niebieską kratę. Jest to symbol zmiany wieku bohatera.

#7.

„John Wick” – przed każdą akcją ze strzelaniem John odwraca zegarek szkiełkiem do wnętrza dłoni. Dokładnie tak, jak robią to żołnierze. Dzięki temu unikają refleksów światła odbitych od szkła zegarka, a także mogą sprawdzać godzinę, gdy trzymają pistolet.

#8.

Niebieska sukienka „Wonder Woman” noszona przez Gal Gadot to ukłon w stronę serii „Wonder Woman” z 1975 roku.

#9.

W filmie „Batman: Początek” Bruce Wayne nosi Jlc Reverso, czyli zegarek, który można odwrócić. Po odwróceniu zegarek ma inny wygląd. Pozwala to Bruce'owi ukryć to, że jest Batmanem.

#10.

W „Harrym Potterze i Komnacie Tajemnic” widać, że szaty Rona są bardziej poszarzałe, ponieważ nosi je po starszych braciach.

#11.

Z tego samego powodu w filmie „Harry Potter i Zakon Feniksa”, gdy uczniowie tworzą Armię Dumbledore'a, wszystkie dziewczyny mają spódniczki, jedynie Ginny nosi spodnie odziedziczone po którymś z braci.

#12.

W filmie „Dzikość serca” Nicolas Cage nosił tę samą kurtkę, której używał Marlon Brando w filmie „Jak ptaki bez gniazd”. Ponadto Cage założył także czarną koszulkę, czarne spodnie i skórzane buty, by złożyć hołd artyście. Co do kurtki – Cage kupił ją w sklepie Aardvarks Thrift Store przed kręceniem filmu i poprosił Lyncha, aby mógł ją nosić w filmie.

#13.

W filmie „Pewnego razu w Hollywood” Margot Robbie faktycznie nosiła część osobistej biżuterii Sharon Tate.

#14.

W „Ratując pana Banksa” (2013) Tom Hanks nosi dokładnie ten sam krawat, który nosił Walt Disney.

#15.

W „Psychozie” garderoba Marion zmienia się z białej na czarną po tym, jak kradnie ona 40 000 dolarów, aby podkreślić, że zrobiła coś złego. Podobnie jej torebka zmienia się z białej na czarną po tym, jak kradnie pieniądze.

#16.

„Thor: Ragnarok” to jedyny film Marvel Cinematic Universe, w którym dr Strange użył swoich klasycznych żółtych rękawiczek znanych z komiksów.

#17.

W filmie „Robin Hood: Faceci w rajtuzach” szeryf Rottingham nosi wiele gwiazd szeryfa znanych z westernów, które zostały wplecione w jego łańcuch.

#18.

W filmie „Powrót do przyszłości III” strój, w którym Marty wraca do 1885 roku, ma na sobie symbol atomu.

#19.

W filmie „Zło we mnie” trzy ofiary, kiedy umierają, noszą łudząco podobne stroje do tych, które Wendy Torrence nosiła w „Lśnieniu”. Stroje różnią się jedynie kolorami.

#20.

„Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz” Czarna Wdowa nosi naszyjnik ze strzałą. Jest to ukłon w stronę jej bliskiego partnerstwa z Hawkeye.

W poprzednim odcinku

341
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu O tym nie wiedzieliście... Jak sprawują się polskie drony w Ukrainie
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Rzeczy, które w USA zaskakują tych, którzy nie urodzili się w USA
Przejdź do artykułu Trudno w to uwierzyć, ale bohaterowie tych filmów istnieli naprawdę!
Przejdź do artykułu Co o ludziach mówią ich tatuaże?
Przejdź do artykułu Filmy, które były tak mocne, że ciężko obejrzeć je drugi raz II - Wasze propozycje
Przejdź do artykułu 7 nowych, kreatywnych sposobów, na jakie rżną nas sprzedawcy
Przejdź do artykułu Najbardziej stereotypowe postaci, które chyba nigdy nie znikną z hollywoodzkich blockbusterów
Przejdź do artykułu Megatsunami w zatoce Lituya na Alasce. Woda sięgnęła terenu powyżej 500 m n.p.m.
Przejdź do artykułu Bardzo nietypowe znaleziska internautów XXXVIII - Dzięki tej kamerze mogę oglądać swoje żyły
Przejdź do artykułu Różowe lata 70. - rzeczy, których o tym kultowym serialu mogliście nie wiedzieć

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą