Szukaj Pokaż menu

W Ukrainie wojna, a tymczasem w Australii druga powódź stulecia w ciągu 5 lat

27 097  
137   16  
Jak nie pożary, to powódź... Dziesiątkom tysięcy Australijczyków nakazano opuszczenie swoich domów. Wielu innym kazano przygotować się do ucieczki, ponieważ wschodnia Australia doświadczyła najgorszej od dziesięcioleci powodzi.

To są najdziwniejsze zabawki, jakie widziałem

26 694  
139   14  
Zabawki mają być przyjemne dla dziecka, kolorowe, a czasem i edukacyjne. Większość z tych zabawek takimi zdecydowanie nie jest.

Żeby dobrze zagrać rolę, trzeba się do niej porządnie przygotować

47 705  
195   29  
Pobyt w bazie wojskowej, nauka polskiego, lekcje baletu, podglądanie stada goryli i inne rzeczy, które robili znani aktorzy, żeby przygotować się do roli.

#1. Tom Hanks, Cast Away: Poza światem

Tom Hanks chciał, aby jego postać w filmie „Cast Away: Poza światem” była jak najbardziej realistyczna, dlatego w pewnym momencie przerwano produkcję na cały rok, aby Tom mógł zrzucić 20 kilogramów oraz zapuścić brodę i włosy.

#2. Tom Cruise, Mission Impossible: Rogue Nation

Tom Cruise przygotowywał się do tej roli z profesjonalnym nurkiem, aby móc odpowiednio długo wstrzymywać oddech w scenie nurkowania. Dzięki tym treningom udało mu się zwiększyć pojemność płuc i potrafił nabrać powietrza wystarczającego aż na 6 minut.

#3. Adrien Brody, Pianista

Na potrzeby filmu w reżyserii Romana Polańskiego amerykański aktor wyprowadził się ze swojego mieszkania, sprzedał samochód, odłączył telefon i przeprowadził się do Europy z zaledwie dwoma torbami, chcąc zgłębić trudną biografię swojej postaci, czyli Władysława Szpilmana. Przeszedł również na ścisłą dietę i schudł 15 kilogramów w 6 tygodni, brał lekcje gry na pianinie i uczył się akcentu. Doświadczając autentycznego smutku, mógł później w szczery sposób przekazać emocje odgrywanej postaci.

#4. Heath Ledger, Mroczny Rycerz

Aby przygotować się do roli Jokera w filmie „Mroczny Rycerz”, Heath Ledger pogrążył się w szaleństwie swojego bohatera, zamykając się na miesiąc w pokoju hotelowym. Przedstawił psychologiczną niestabilność Jokera, tworząc pamiętnik. Pracował również nad dostosowaniem głosu i śmiechu, aby odwzorować psychotyczne cechy postaci.

#5. Leonardo DiCaprio, Zjawa

Leonardo DiCaprio chciał wlać w swoją postać jak największy pierwiastek autentyczności, dlatego spał w skórze martwego zwierzęcia, jadł surowe mięso bawołów i rzeczywiście wskoczył do zamarzniętej rzeki. Uznał, że tylko doświadczając tego na własnej skórze, zdoła właściwie odwzorować wstrząsający los Hugh Glassa.

#6. Matthew McConaughey, Gold

Aby przybrać na wadze do roli Kenny’ego Wellsa w filmie „Gold”, Matthew McConaughey oddał się niezdrowemu trybowi życia. Chciał wcielić się w swoją postać do tego stopnia, że unikał zdrowego jedzenia przez ponad 6 miesięcy, a po zakończeniu zdjęć przyznał, że ciężko mu było wrócić do normalnego trybu życia.

#7. Margot Robbie, Jestem najlepsza. Ja, Tonya

Margot Robbie na potrzeby roli pragnęła dowiedzieć się, jak właściwie wygląda reżim treningowy zawodowej łyżwiarki figurowej. Trenowała godzinami prawie codziennie przez 5 miesięcy. Spędziła również mnóstwo czasu, oglądając filmy o swojej postaci, aby lepiej ją zrozumieć.

#8. Tom Hardy, Bronson

Aby zwiększyć masę ciała do roli Charlesa Bronsona, Tom Hardy musiał przytyć w ciągu zaledwie 5 tygodni. Przybierał na wadze 3 kilogramy tygodniowo i wykonywał specjalne ćwiczenia, dzięki czemu w bardzo krótkim czasie udało mu się rozbudować mięśnie górnej części ciała

#9. Natalie Portman, Czarny łabędź

Natalie Portman przez ponad rok trenowała 8 godzin dziennie, a robiła to 6 dni w tygodniu. Tajników uczyła ją była nowojorska tancerka baletowa Mary Helen Bowers. Jednak przygotowując się do roli w „Czarnym łabędziu”, aktorka wzmocniła jeszcze swój reżim treningami przekrojowymi, pływaniem i ćwiczeniami wytrzymałościowymi. Zrzuciła też 10 kilogramów, miesiącami jedząc tylko marchewki i migdały.

#10. Daniel Day-Lewis, Moja lewa stopa

W filmie „Moja lewa stopa” Lewis zagrał irlandzkiego artystę, który cierpi na porażenie mózgowe. Aktor, próbując zespolić się z postacią, nie wstawał ze swojego wózka inwalidzkiego nawet podczas przerw od nagrywania, a inni członkowie ekipy filmowej musieli go karmić. Spędził tak dużo czasu na wózku w zgarbionej pozycji, że uszkodził dwa żebra.

#11. Meryl Streep, Wybór Zofii

Meryl Streep na potrzeby swojej legendarnej już roli Zofii Zawistowskiej brała lekcje, aby doskonalić polski akcent. I trzeba przyznać, że opanowała niełatwą przecież wymowę w znakomity sposób. Aktorka nauczyła się nie tylko polskiego, ale też niemieckiego, a ostatecznie opanowała oba języki z godnym podziwu akcentem.

#12. Andy Serkis, Geneza planety małp

Przygotowując się do roli Cezara, Andy Serkis zgłębił historię Olivera, popularnego szympansa. Został on wychowany przez ludzi, przez co zdradzał charakterystyczne dla człowieka zachowania i maniery. Andy śledził także przez dwa tygodnie rodzinę goryli w dżunglach Rwandy, aby dowiedzieć się jak najwięcej o ich nawykach.

#13. Shia LaBeouf, Furia

Shia LaBeouf zrobił naprawdę dużo dla swojej roli w „Furii”. Zaledwie dzień po zdobyciu angażu w filmie wstąpił do Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, zrobił sobie tatuaż, ochrzcił się, a także został asystentem kapłana 41. Dywizji Piechoty. LaBeouf spędził miesiąc, mieszkając na terenie bazy wojskowej, samodzielnie wyrwał sobie ząb, a podczas zdjęć do filmu przez 4 miesiące nie brał prysznica.

#14. Joaquin Phoenix, Mistrz

Joaquin Phoenix był oddany swojej postaci w filmie „Mistrz” do tego stopnia, że właściwie nie wychodził z roli przez cały okres produkcji. Aby utrzymać stale zaciśniętą szczękę, Joaquin poszedł do dentysty i założył na zęby zamki i gumki.

#15. Michelle Williams, Mój tydzień z Marilyn

Na potrzeby filmu „Mój tydzień z Marilyn” Michelle Williams związała kolana paskiem, aby nauczyć się chodzić tak, jak robiła to Monroe. Aktorka nie tylko próbowała naśladować słynny chód ikony popkultury, ale także bardzo ciężko pracowała nad zachowaniem odpowiedniej postawy.
195
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu To są najdziwniejsze zabawki, jakie widziałem
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Niezwykłe mapy 3D unaoczniają jak naprawdę wyglądają kontynenty
Przejdź do artykułu Trudno w to uwierzyć, ale bohaterowie tych filmów istnieli naprawdę!
Przejdź do artykułu Typy dziewczyn w liceum
Przejdź do artykułu Filmy, które były tak mocne, że ciężko obejrzeć je drugi raz II - Wasze propozycje
Przejdź do artykułu 7 naturalnych zjawisk, w których istnienie trudno uwierzyć
Przejdź do artykułu Najbardziej stereotypowe postaci, które chyba nigdy nie znikną z hollywoodzkich blockbusterów
Przejdź do artykułu Megatsunami w zatoce Lituya na Alasce. Woda sięgnęła terenu powyżej 500 m n.p.m.
Przejdź do artykułu Ludzie, którzy powinni żądać od swojego fryzjera odszkodowania XXXVI
Przejdź do artykułu Różowe lata 70. - rzeczy, których o tym kultowym serialu mogliście nie wiedzieć

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą