Szukaj Pokaż menu

Memy, których nie pokaże ci twój nauczyciel angielskiego VI

78 344  
235   65  
I kolejna dawka gierek słownych dla tych, którzy z angielskim się lubią.

14 gości, którzy napsuli internautom najwięcej nerwów

51 538  
234   33  
Zazwyczaj zapraszamy do siebie ludzi, których lubimy, żeby spędzić z nimi miło czas. Niestety niektórzy okazują się totalnymi dupkami lub całkowitymi chamami.

Netflix nakręci serial w Krakowie o naszych słowiańskich potworach - Filmoteka Joe Monstera

44 263  
176   40  
W dzisiejszym odcinku ocenzurujemy „Fight club”, obrazimy Kaszubów oraz dowiemy się, kiedy Disney+ pojawi się w Polsce.

#1. Disney+ zaprezentował zwiastun swojego najnowszego serialu


„Moon Knight” to najnowszy serial Marvela, który już niebawem zadebiutuje na Disney+. Twórcy niedawno zaprezentowali po raz pierwszy zwiastun serialu i tak oto świat dowiedział się o nowym superbohaterze, dla którego rola stróża prawa to raczej przekleństwo, a nie błogosławieństwo.

W roli głównej w serialu wystąpi Oscar Isaac, znany m.in. z nowej trylogii Gwiezdnych wojen.

Jestem na planie "Moon Knight" od Marvela. Wchodzimy w ten temat bardzo głęboko, a zdjęcia przebiegają naprawdę dobrze. To będzie bardzo, ale to bardzo szalony serial i nie mogę się doczekać, aż sobie o nim w przyszłości porozmawiamy.
Debiut produkcji został zapowiedziany na 30 marca tego roku tylko na Disney+.

https://youtu.be/x7Krla_UxRg

#2. Disney+ zadebiutuje w Polsce jeszcze w tym roku


W końcu się doczekaliśmy. Disney właśnie zapowiedział, że jego własna platforma streamingowa zadebiutuje m.in. w Polsce jeszcze w tym roku, a konkretnie latem 2022. Kiedy dokładnie? Tego niestety nie wiadomo.

Wraz z Polską na listę trafiło 41 innych krajów, takich jak: Czechy, Węgry, Czarnogóra, Albania, Bośnia i Hercegowina itd. Niestety wciąż nie wiadomo, jak wysokiego abonamentu możemy się spodziewać. Można jedynie przyjrzeć się cenom zza miedzy. Kraje EU, które dostały już dostęp do platformy, płaca miesięczny abonament w wysokości około 40 zł. Jeśli miałbym się z kimś zakładać, to stawiałbym właśnie na taką kwotę w naszym kraju.

#3. Netflix zapowiedział serial „Krakowskie potwory”


„Krakowskie potwory” to polska produkcja, w której zaprezentowane zostaną najpopularniejsze słowiańskie mity. Ma ona zostać wyprodukowana przez ekipę odpowiedzialną m.in. za serial „Wataha” znany z HBO.

Fabularnie całość zapowiada się całkiem nieźle. Studentka medycyny wpada na trop tajnego stowarzyszenia, które pod przykrywką badań naukowych mierzy się z mocami nadprzyrodzonymi. Tymi mocami są oczywiście tytułowe „krakowskie potwory”.W rolach głównych wystąpią m.in.: Andrzej Chyra, Barbara Liberek, Stanisław Linowski czy Małgorzata Bela. Premiera produkcji została przewidziana na wiosnę 2022 roku.

#4. „Na dobre i na złe” zaszło za skórę Kaszubom


W niedawnym odcinku serialu „Na dobre i na złe”, który wyemitowany został 12 stycznia tego roku, jeden z głównych bohaterów, profesor Falkowicz (Michał Żebrowski) wybrał się na Kaszuby, aby tam poszukiwać swoich korzeni. W trakcie swojej podróży trafił do wsi Barania Huta, w której akurat odbywał się pogrzeb nestorki jego rzekomej rodziny. Po pogrzebie nastąpiła oczywiście tradycyjna kaszubska „pusta noc”, którą mieszkańcy Kaszub uroczyście obchodzą po śmierci bliskiej osoby.

I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, w jaki sposób te obchody ukazano w serialu. Polegały one głównie na piciu wódki i częstowaniu wszystkich dookoła tabaką. Nie trzeba być jasnowidzem, żeby przewidzieć, w jaki sposób na tak krzywdzące ukazanie głęboko zakorzenionych regionalnych tradycji zareagują sami zainteresowani. Kaszubi się wściekli.

W sieci pojawiło się mnóstwo nieprzychylnych komentarzy odnoszących się do ostatniego odcinka serialu. Internauci nazwali to parodią pustej nocy, twierdząc, że w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej. Ich zdaniem twórcy serialu przedstawili całą społeczność w bardzo niekorzystnym świetle.

#5. Chińczycy napisali „Fight Club” na nowo


Kojarzycie „Fight Club”? To ten świetny film z Bradem Pittem i Edwardem Nortonem w rolach głównych. Scenariusz powstał na podstawie książki Chucka Palahniuka o tym samym tytule. Chińczycy stwierdzili jednak, że w całej historii jest coś nie tak, dlatego postanowili ją nieco zmodyfikować.

Znacie zapewne końcówkę filmu. Wielkie bum, para stoi na szczycie wieżowca, patrząc, jak całe miasto się wali. W tle gra sobie zespół Pixies, kamera się oddala i… kurtyna w dół. Jak się okazało, wizja ta nie do końca pasowała Komunistycznej Partii Chin. Właśnie dlatego postanowiono ją ocenzurować.

Tuż przed eksplozją ekran zostaje zaciemniony, a widzowi ukazuje się taka oto informacja:


Dzięki wskazówkom dostarczonym przez Tylera, policja szybko rozgryzła cały plan i aresztowała wszystkich przestępców, powstrzymując bomby przed eksplozją. Po procesie Tyler został wysłany do zamkniętego zakładu psychiatrycznego na terapię. Został wypisany ze szpitala w 2012 roku.

Sprawiedliwość zatriumfowała. Źli terroryści zostali złapani, a nikomu nie stała się krzywda. Prawo po raz kolejny zwyciężyło. Nawet do końca nie wiadomo, kto jest odpowiedzialny za tę zmianę. Czy byli to cenzorzy z Chin, czy może sami pracownicy Disneya (który aktualnie posiada prawa do dystrybucji filmu). Zdaniem Vice’a był to ktoś z USA, choć firma nie skomentowała całej sprawy.

W poprzednim odcinku: Najnowszy „Matrix” okazał się rozczarowaniem nie tylko dla widzów

176
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu 14 gości, którzy napsuli internautom najwięcej nerwów
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu MŻJDD - był u dziewczyny, ale tego scenariusza nie przewidział
Przejdź do artykułu Trudno w to uwierzyć, ale bohaterowie tych filmów istnieli naprawdę!
Przejdź do artykułu Twoja własna limitowana szklanka do piwa
Przejdź do artykułu Filmy, które były tak mocne, że ciężko obejrzeć je drugi raz II - Wasze propozycje
Przejdź do artykułu Fajne zdjęcia dla dorosłych - A więc po to są pasy w samochodach
Przejdź do artykułu Najbardziej stereotypowe postaci, które chyba nigdy nie znikną z hollywoodzkich blockbusterów
Przejdź do artykułu Czego nigdy, przenigdy nie powinniśmy googlować
Przejdź do artykułu Aktorzy i aktorki zupełnie nierozpoznawalni w rolach, które zagrali
Przejdź do artykułu Różowe lata 70. - rzeczy, których o tym kultowym serialu mogliście nie wiedzieć

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą