Szukaj Pokaż menu

Ludzie, którzy mieli bardzo zły dzień CXXX - To był jego pierwszy dzień w pracy. I zarazem ostatni

79 266  
380   86  
Nie wiem, czy niektórzy to pechowcy, bo życie dało im w kość, czy szczęśliwcy, bo nadal żyją.

Jak wyglądają dzieci celebrytów, którzy mają niekonwencjonalną urodę

70 216  
249   27  
W światku celebrytów, wypełnionym pięknymi kobietami i przystojnymi mężczyznami, czasem trafimy na ludzi, którzy wyglądem odbiegają od kanonów piękna. A jak wyglądają ich dzieci? Czy odziedziczyły po nich wygląd i talent?

Oto film, który przebił magiczną barierę 10 miliardów wyświetleń na YouTubie - Co nowego w technologii?

62 658  
225   64  
W dzisiejszym odcinku przyjrzymy się działaniom UPC wraz z prezesem UOKiK, dostaniemy po 300 zł za zaszczepienie się oraz obejrzymy najbardziej wyjątkowy film na całym YouTubie.

#1. UOKiK bierze się za UPC


UPC nie ma ostatnimi czasy łatwego życia. Najpierw wątpliwości względem wdrażanych przez firmę podwyżek cen dla abonentów, a teraz poważna akcja UOKiK skierowana przeciwko UPC. Tym razem poszło o wygórowane koszta wypowiadania umów z dostawcą usług.

Abonenci UPC nie od dzisiaj skarżą się na nieproporcjonalnie wysokie kary za wypowiedzenie umowy przed czasem. Często wielokrotnie przekraczają one wysokość opłat abonamentowych, które trzeba byłoby ponieść, jeśli użytkownik zdecydowałby się zostać z firmą do końca trwania zobowiązania.

O jakich kwotach mowa? Nie ma reguły. Czasem jest to kilka tysięcy złotych, a czasem nawet kilkanaście tysięcy. Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że opłata stanowiąca karę za wcześniejsze wypowiedzenie umowy nie jest niezgodna z prawem. Zawsze jest to też zawarte w umowie, którą zawieramy z dostawcą usług. W tym wypadku UOKiK twierdzi, że kwoty są po prostu za wysokie.

Postępowanie wykaże, czy operator UPC Polska zawyża przyznane konsumentom ulgi, które są podstawą wyliczenia opłaty za wypowiedzenie umowy. Ze skarg wynika, że całkowite koszty związane z zerwaniem umowy mogą przewyższać całkowite koszty związane z jej kontynuowaniem. Może to prowadzić do sytuacji, w której konsument zmuszony jest kontynuować usługę z obawy przed niewspółmiernie wysoką opłatą – stwierdził prezes UOKiK, Tomasz Chróstny.

#2. Uważajcie na nowe oszustwo w sieci: 300 zł za przyjęcie szczepionki


Internetowi oszuści dwoją się i troją w wymyślaniu nowych sposobów na wyłudzanie naszych danych i haseł. Tym razem postanowili obiecać swoim ofiarom po 300 zł za przyjęcie szczepionki. Dla wielu nieświadomych osób taka akcja może nawet wydać się całkiem prawdopodobna, biorąc pod uwagę wcześniejsze działania rządu mające na celu zachęcenie Polaków do przyjęcia preparatu.

O co jednak chodzi? Oszuści postawili specjalną stronę, która na pierwszy rzut oka wygląda dość wiarygodnie. Na stronie trzeba wypełnić specjalny formularz, gdzie trzeba podać… dane do logowania do bankowości elektronicznej. Zdecydowanej większości w tym miejscu już na pewno powinna zapalić się czerwona lampka.

Jeśli jednak ktoś poda, to cóż… sam jest sobie winien i jak najszybciej powinien zmienić swoje hasło w banku. Uważajcie więc na siebie i nie dajcie się nabrać.


#3. Rząd chce skanować SMS-y Polaków


Jakiś czas temu wśród rządzących pojawił się dość kontrowersyjny pomysł, którego celem było – jak sami to ujęli – roztoczenie opieki nad obywatelami kraju. Celem projektu była ochrona Polaków przed wszelakimi oszustwami, takimi jak phishing czy spoofing. Pomysły te są jednak na tyle kontrowersyjne, że z pewnością nie wszystkim się spodobają.

Jednym z założeń projektu jest możliwość skanowania treści SMS-ów, jakie obywatele naszego kraju otrzymują na swoje telefony. Operatorzy sieci komórkowych mają udostępnić specjalne narzędzia, które miałyby to umożliwić. System miałby jednak być w pełni automatyczny i wyłapywałby on tylko określone sformułowania, które najczęściej pojawiają się w wiadomościach od osób chcących wyłudzić nasze dane lub po prostu nas oszukać.

Chcemy, żeby operatorzy telekomunikacyjni, dysponując środkami technicznymi i kompletem informacji, wsparli działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w tym obszarze – twierdzi Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji.

Kolejną częścią projektu miałaby być opcja zablokowania wszystkich wiadomości wysyłanych z tzw. bramek internetowych, które bardzo często wykorzystywane są właśnie przez oszustów. Oczywiście nie stałoby się to odgórnie dla wszystkich, a jedynie dla osób, które by tego chciały i wystąpiły z odpowiednią prośbą do swojego operatora.

#4. Pierwszy film na YouTubie przebił magiczną barierę 10 mld odsłon


Cóż, to w końcu musiało nastąpić. Pierwszy film na YouTubie oficjalnie przebił magiczną barierę 10 mld wyświetleń. Wzrok was nie myli, mowa o miliardach, co stanowi bardzo imponujący wyczyn. Być może zastanawiacie się, jakież to arcydzieło zasłużyło sobie, aby zapisać się na kartach historii? Jest to piosenka dla dzieci zatytułowana Baby Shark.

Jeśli macie dziecko, to całkiem możliwe, że nawet znacie ten kawałek. Pewnie wasza latorośl katowała was nim niejednokrotnie, wciąż domagając się ponownego odtworzenia jej ulubionego kawałka. I to jest właśnie przepis na sukces, jeśli chodzi o wyświetlenia.

Jeśli jednak nie znacie Baby Shark, to najwyższa pora nadrobić zaległości:

https://youtu.be/XqZsoesa55w
Nie ma za co.

#5. Opublikowano listę 10 najlepiej zarabiających youtuberów w 2021 roku


Nie od dziś wiadomo, że w internecie zarabia się niezłe pieniądze. Złośliwi powiedzą pewnie, że wystarczy robić z siebie pajaca przed kamerą, a pieniądze same będą spływały na konto. Być może po części jest to racja, jednak cały proces jest o wiele bardziej skomplikowany. My dzisiaj jednak nie o tym, a o 10 najlepiej zarabiających twórcach na platformie z listy Forbesa.

Lista obejmuje oczywiście wszystkich twórców na świecie i czas tylko od stycznia do grudnia 2021 roku. A prezentuje się ona następująco:

  1. MrBeast (54 miliony dolarów)
  2. Jake Paul (45 milionów dolarów)
  3. Markiplier (38 milionów dolarów)
  4. Rhett & Link (30 milionów dolarów)
  5. Unspeakable (28,5 milionów dolarów)
  6. Like Nastya (28 milionów dolarów)
  7. Ryan Kaji/Ryan’s World (27 milionów dolarów)
  8. Dude Perfect (20 milionów dolarów)
  9. Logan Paul (18 milionów dolarów)
  10. Preston (16 milionów dolarów)

Podane kwoty to sumy przed opodatkowaniem, które nie obejmują kosztów prowadzenia działalności. Nie obejmują one oczywiście również współprac i materiałów sponsorowanych, więc należy na nie patrzeć z mocnym przymrużeniem oka, bo na pewno są one wielokrotnie wyższe.

W poprzednim odcinku: Canon radzi, jak obejść jego własne zabezpieczenia w drukarkach, bo skończyły im się chipy

225
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Jak wyglądają dzieci celebrytów, którzy mają niekonwencjonalną urodę
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 6 potwierdzonych naukowo korzyści płynących z otyłości
Przejdź do artykułu Dotykasz jej tysiące razy każdego dnia, a prawdopodobnie niewiele o niej wiesz - poznaj swoją klawiaturę
Przejdź do artykułu Słodka zemsta na byłej żonie
Przejdź do artykułu Tego alegrowicza pewien oszust z Nigerii zapamięta na bardzo długo
Przejdź do artykułu Faktopedia CMLIX - Najdroższa scena kaskaderska w historii
Przejdź do artykułu Teksty mam, które rozłożyły ich dzieci na łopatki
Przejdź do artykułu Chcieli sprzedać tanie auto - niestety trafili na kupców - Januszów
Przejdź do artykułu Kolekcja interesujących zdjęć CXIV - Spektakularny obraz aligatora z jego dziećmi
Przejdź do artykułu Internet w prawdziwym życiu na przykładzie włoskiej wioski

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą