Szukaj Pokaż menu

Krótka historia tego, kim i czym jesteś

95 038  
505   135  
Nie, to nie ściema. Tytuł mówi prawdę – w tym krótkim artykule zawarta zostanie uniwersalna opowieść łącząca nas wszystkich – bo nieważne, czy ktoś jest kobietą czy mężczyzną, białym czy mocno opalonym, lewakiem czy prawakiem – tę akurat historię dzielimy my wszyscy bez wyjątku.

Najdziksze newsy tygodnia – Dramat legendarnej gwiazdy kina posuwistego

76 294  
325   120  
Dzisiaj o wrednych kotach (są inne?), znanych naukowcach pedofilach i sile wybuchu wulkanu w okolicach wysp Tonga.

Największe obciachy ostatnich dni – Gra tak słaba, że twórcy cheatów nie chcą jej wspierać

86 236  
264   183  
W dzisiejszych obciachach m.in. cisza na stołówce jako sposób na walkę z pandemią, gra tak słaba, że twórcy cheatów nie chcą jej wspierać oraz żenująca sytuacja w „Sprawie dla reportera”: kobieta płacze, a w tle koncert disco polo.

#1. Gra tak słaba, że twórcy cheatów nie chcą jej wspieraćTom Henderson, użytkownik Twittera, który jest znany z przecieków dotyczących gry „Battlefield 2042”, zdradził, że na Discordzie poinformowano o rezygnacji ze wsparcia produktów służących do oszukiwania w ww. tytule. Powodem jest fakt, że gra zawiera wiele błędów, które utrudniają tworzenie oprogramowania, oraz odchodząca liczba użytkowników, którzy rezygnują z grania w najnowszą część serii.
gamesradar.com

#2. Do sieci wyciekła baza zasobów polskiego wojskaWedług informacji serwisu onet.pl, w sieci pojawiły się szczegółowe dane na temat zasobów materiałowych polskiej armii. Liczą one 1 757 390 pozycji i dotyczą wszystkiego – od śrubek i zeszytów przez pociski przeciwpancerne do myśliwców F-16. W dokumentach zgłoszono zapotrzebowanie na rzeczy takie jak amunicja, części sprzętu, mundury, bielizna, oprogramowanie komputerowe, a nawet sztandary i dyplomy. Na podstawie tego można wyciągać wnioski czego brakuje, a co jest niesprawne. Do wycieku doszło najprawdopodobniej z Szefostwa Planowania Logistycznego w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. Według informatorów serwisu, ujawnione dane dotyczą okresu od czerwca do września 2021 roku.
onet.pl

#3. Żenująca sytuacja w „Sprawie dla reportera”. Kobieta płacze, a w tle koncert disco poloW programie Elżbiety Jaworowicz, który miał emisję 6 stycznia na antenie TVP1, tematem była sprawa polsko-ukraińskiego małżeństwa, które jest w trakcie rozwodu i walczy o trójkę dzieci. Kobieta opowiadała o związku ze łzami w oczach, między innymi o sytuacji, kiedy od męża otrzymała słoik śledzi, bo „kwiaty zwiędną, a śledzie będzie chociaż mogła zjeść”. Całość zwieńczył występ artystyczny w wykonaniu (z playbacku) Pawła Jasinowskiego z zespołu Masters z piosenką „Żono moja”. W komentarzach Internauci zareagowali pisząc:
Kompletny brak wyczucia, empatii.
Zrobili z tego programu szopkę.
Sprawa dla reportera sięga dna.
Kiedyś w programie były reportaże, teraz radosne podrygiwania przy disco polo. Żenada.

Wideo od 32:09

https://youtu.be/SCyEDgEgElg?t=1929
wirtualnemedia.pl

#4. Cisza na stołówce jako sposób na walkę z pandemiąDyrektorka szkoły podstawowej w Lombardii na północy Włoch wydała nietypowe zalecenie dla uczniów. Chce ona, aby podczas obiadów na stołówce nie rozmawiali ze sobą. Inne szkoły też wprowadzają podobne reguły. Nie podoba się to rodzicom, a dodatkowo nie wiąże się z żadnymi radami ekspertów. Dyrektorka zaapelowała do rodziców, aby przekonali do tego dzieci:
W tej szczególnej chwili kryzysu sanitarnego, z uwagi na to, że obiad jest najbardziej delikatnym momentem, prosi się rodziców o wsparcie szkoły w tym, by stołówka stała się możliwie najbardziej bezpiecznym miejscem, i przekonali dzieci, by ograniczyły czy wręcz powstrzymywały się od rozmowy.

Rodzice protestowali, ponieważ stołówka to jedyne miejsce, gdzie można zdjąć maseczkę i porozmawiać.
portalspozywczy.pl

#5. Państwo nie finansuje telefonu zaufania dla dzieciPod koniec ubiegłego roku okazało się, że w 2022 roku Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę nie otrzyma od państwa żadnego wsparcia. Od 2008 prowadzi ona pod numerem 116 111 telefon zaufania dla dzieci, który powstał w ramach zobowiązań Polski wynikających z członkostwa w Unii Europejskiej. Jak podkreśliła prezes fundacji, brak środków sprawi, że nie będzie on czynny 24/7:
Przez 13 lat staraliśmy się wywiązywać z tego zadania najlepiej, jak to było możliwe. Wyszkoliliśmy zespół profesjonalnych konsultantów, wiele wysiłku włożyliśmy w to, żeby dzieci znały numer, pod którym mogą porozmawiać o każdej ważnej dla siebie sprawie. Ciągle monitorujemy efekty naszej pracy.

Dotacja ze środków państwa to 30-60 proc. rocznych kosztów działania numeru. W 2021 roku przeprowadzono 57 621 rozmów, a i tak to tylko ¼ połączeń przychodzących. Przez 13 lat działania telefonu odebrano 1,4 mln połączeń.

W serwisie Zrzutka uzbierano już prawie 1 mln zł na ratowanie infolinii.
Tvn24.pl

W poprzednim odcinku: Jak obniżyć rachunki za gaz? Pozbyć się sklepów i reszty usług z osiedla

A wiecie, że na Joe Monster dawno temu była taka zasada: "Tu się pomaga"? I nic się w tej kwestii nie zmieniło. Dlatego jeśli chcesz, to dorzuć grosika do naszej Joe Monsterowej skarbonki. Pomóżmy dzieciakom, bo pomagać warto! Każda złotówka jest cenna.

264
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – Dramat legendarnej gwiazdy kina posuwistego
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Sekrety, które poznałeś po śmierci bliskiej osoby
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – Dramat legendarnej gwiazdy kina posuwistego
Przejdź do artykułu 10 kuchennych gadżetów
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia - policjanci zignorowali wezwanie do napadu, bo woleli polować na pokemony
Przejdź do artykułu 10 rodzajów pytań do sprzedającego na Allegro
Przejdź do artykułu Największe obciachy ostatnich dni - Jak obniżyć rachunki za gaz? Pozbyć się sklepów i reszty usług z osiedla
Przejdź do artykułu Chcieli sprzedać tanie auto - niestety trafili na kupców - Januszów
Przejdź do artykułu Małe rzeczy, które diametralnie odmieniły ich życie intymne
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia - prosty trik uratował mężczyznę uwięzionego w samochodzie

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą