Szukaj Pokaż menu

Perełki znalezione w sklepach z używanymi przedmiotami XI - Puszka z wodą z 1901 roku

56 500  
260   22  
Dawno nie zaglądaliśmy do sklepów z używanymi przedmiotami, więc pora nadrobić zaległości. Dzisiaj zobaczymy piękną rzeźbę "Necro Marii", puszkę z wodą z 1901 roku oraz króliczka, jakiego nie szukaliśmy.

Raj perfekcjonisty – rzeczy, które idealnie do siebie pasują LXVII

35 296  
142   18  
I ta satysfakcja gdy zupełnie przypadkowo coś idealnie przypasuje.

Rzeczy wynalezione dawno temu, które stały się modne obecnie

64 065  
182   19  
Historia lubi się powtarzać. Nie dotyczy to tylko wydarzeń i przewrotów politycznych, ale również wynalazków. Te poniżej zostały opracowane już dawno temu, ale musiały po prostu odczekać, aż stały się bardziej funkcjonalne i dostępne dla mas.

#1. Tricykl wodny

Rower wodny został wynaleziony około 1890 roku. Maszyna składała się z trzech pustych szczelnych kół z przymocowanymi do nich wiosłami. Bardzo podobne tricykle są dziś używane do poruszania się po rzekach, jeziorach i plażach.

#2. Okulary do czytania w łóżku

Okulary Hamblina, zwane także "leniwymi okularami", zostały wynalezione w 1936 roku. Miały one na celu ułatwienie czytania osobom leżącym w łóżku, bez konieczności podkładania dodatkowych poduszek pod głowę. Choć na początku pomysł ten został przyjęty z rezerwą, dziś takie okulary można znaleźć na rynku w bardzo przystępnej cenie.

#3. Przenośna sauna

Choć pocenie się w przenośnych saunach staje się dziś coraz popularniejsze, sam pomysł jest starszy, niż nam się wydaje. Zdjęcie mężczyzny powyżej zrobiono w 1955 roku.

#4. Okulary VR

Urządzenie pozwalające nam przenieść się w wirtualną rzeczywistość istniało już w czasach naszych pradziadków. Hugo Gernsback wynalazł okulary telewizyjne w 1936 roku, ale niestety określono je jako mało praktyczne.

#5. Hulajnoga eklektyczna

Autoped był produkowany w latach 1915 i 1922. Opatentowano go w 1916 roku, ale jako że nie był zbyt popularny, dystrybucja pozostała ograniczona. Dziś widzimy te pojazdy na niemal każdym chodniku.

#6. Zmywarka do naczyń

Pierwsza mechaniczna zmywarka została zaprojektowana i opatentowana w 1850 roku. Maszyna była wykonana z drewna i posiadała korbę, którą trzeba było obracać, by woda opłukiwała naczynia pod ciśnieniem. Dziś sporo osób nie wyobraża sobie życia bez zmywarki w domu.

#7. Hydrocykl - łódź z pedałami

Historia tych maszyn sięga 1870 roku, gdy były one poruszane dźwignią i pedałami. Dzisiejsze odpowiedniki przypominają oryginalną maszynę i są używane głównie przez młodych dorosłych dla rozrywki.

#8. Kubeczki menstruacyjne

W latach 60. i 70. XIX wieku opatentowano pierwsze prototypy kubeczków menstruacyjnych. Choć projekt był innowacyjny, większość egzemplarzy nie trafiła na rynek. W 1937 roku aktorka Leona Chalmers zaprojektowała i opatentowała kubeczki, które przypominają te współczesne.

#9. Bieżnia

Pierwszy egzemplarz bieżni jako maszyny do treningu opracowano w 1913 roku. Służyła ona przede wszystkim do ćwiczeń, ale ułatwiała również diagnozowanie chorób serca i płuc.
182
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Raj perfekcjonisty – rzeczy, które idealnie do siebie pasują LXVII
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Przypadkowe telefony z niespodziewanymi konsekwencjami
Przejdź do artykułu 40 tysięcy lat temu nasz prapradziad przeleciał neandertalczyka. Skutki tego czynu odczuwamy do dziś
Przejdź do artykułu 7 bardzo złych nauczycielek
Przejdź do artykułu Na co umierali królowie Polski
Przejdź do artykułu 7 najdziwniejszych mostów na świecie
Przejdź do artykułu Gimby nie znajo - internauci dzielą się rzeczami, których współczesna młodzież już nie doświadczy
Przejdź do artykułu Mistrzowie Internetu – Pojawiła się kolejna idiotyczna moda
Przejdź do artykułu Dziwne i jeszcze dziwniejsze samochody XVI
Przejdź do artykułu Podniebne Opowieści: Ta kobieta spadła z 10 000 metrów i przeżyła!

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą