Szukaj Pokaż menu

20 mniej i bardziej dziwnych zakazów z całego świata

142 506  
538   48  
Niektóre z tych zakazów brzmią jak absurd, inne można uznać za uzasadnione, ale wciąż zadziwiające. Który z nich uważasz za najdziwniejszy?

#1. Konsole do gier w Chinach

Odważne dziewczyny z sieci społecznościowych VI

291 812  
1894   133  
Wszystko co najlepsze z sieci społecznościowych! I nikt mi nie wmówi, że jest inaczej.

Najdziksze newsy tygodnia – biskup zakochał się w autorce powieści erotycznych i już nie biskupuje

74 634  
308   59  
W dzisiejszym odcinku o psujących się automatach do lodów w znanej sieci fast food, zniewieściałych mężczyznach w Chinach i wszczepianiu diamentów w czoło.

#1. Taliban apeluje o powstrzymanie się od strzelania z broni w powietrze

1917977237a5a821.jpg

Władze Talibanu zaczynają rozumieć, że przestrzeganie przepisów BHP naprawdę pomaga chronić ludzkie życie. To znaczy nie jesteśmy do końca pewni, czy Taliban w ogóle posiada jakieś przepisy dotyczące bezpieczeństwa pracy, ale jeśli nie, to Zabihullah Mudżahid dał na Twitterze do zrozumienia, że należałoby takie przepisy wprowadzić. Rzecznik prasowy Talibanu zaapelował do talibańskich bojowników o powstrzymanie się od strzelania w powietrze z radości, a zamiast tego poprosił o modlitwę dziękczynną dla Allaha. Apel Mudżahida wynika ze zdarzeń, do których doszło w Kabulu, gdy świętując zwycięstwo talibańscy bojownicy strzelali w powietrze, a zabłąkane kule zabiły co najmniej kilkanaście osób.

#2. Do wyborów w Sankt Petersburgu stanie trzech kandydatów o tych samych personaliach

1917979b7f1c4174.jpg

Do niezwykłego zbiegu okoliczności doszło w Sankt Petersburgu, gdzie do lokalnych wyborów stanie trzech kandydatów nazywających się Boris Wiszniewski. Bo to musi być przypadek, prawda? Boris Wiszniewski uważa, że nie do końca. Polityk opozycyjnej partii Jabłoko jest przekonany, że jego dwaj rywale o miejsce ratuszu to zwykłe trolle, które otrzymały zadanie wprowadzenia wyborców w błąd. Coś chyba jest na rzeczy, ponieważ pozostali Borisowie zmienili imię i nazwisko zaraz przed wyborami, a teraz zaczęli upodabniać się wyglądem do swojego konkurenta. Prawdziwy Wiszniewski nie zna motywacji swoich konkurentów, ale nie ma wątpliwości, że ktoś dobrze im płaci.

#3. Raper twierdzi, że fani wyrwali mu diament z czoła

1917982044e9db65.png

Co to za czasy, że człowiek nie może sobie wszczepić diamentu w czoło i nie obawiać się, że ktoś będzie próbował mu go wyrwać. I to kto w dodatku? Właśni fani! Raper Lil Uzi Vert będzie chyba musiał dobrze zastanowić się nad zachowaniem ludzi, którymi się otacza na koncertach. To właśnie podczas wydarzenia w Miami Lilowi Uziowi wyrwano drogocenny klejnot, który Lil Uzi wszczepił sobie w czoło w styczniu 2021 roku. Różowy diament o wartości 24 milionów dolarów odnalazł się jednak bardzo szybko ku uciesze właściciela, który wyraził swoje zadowolenie z tego faktu i przyznał, że ciągle spłaca diament od momentu zakupu w 2017 roku.

#4. Amerykańska Federalna Komisja Handlu zbada, dlaczego automaty do lodów w sieci McDonald’s psują się tak często

19179789cee85ca2.jpg

Miłość do lodów z automatu i wysokie stanowisko w urzędzie federalnym to niebezpieczne połączenie – a przynajmniej takie, przez które można zajść komuś mocno za skórę. Urzędnicy Federalnej Komisji Handlu przyjrzą się wiecznym problemom z automatami sieci McDonald’s, ponieważ problemy urosły podobno do takich rozmiarów, że Amerykanie jeżdżą do makdonaldów specjalnie na lody, a potem wylewają swoje żale w Internecie, gdy maszyna jest zepsuta. Jak tłumaczy jeden z franczyzobiorców sieci, konstrukcja automatów jest przesadnie skomplikowana, a codzienna konserwacja urządzenia zajmuje kilka godzin. Jeśli pracownicy lokalu nie dopilnują czynności konserwacyjnych, to na miejsce musi przyjechać serwisant producenta automatów, który ma wyłączność na prace serwisowe.

#5. Chiny zakazują pokazywania w telewizji zniewieściałych mężczyzn

191798072e1b48b3.png

Nareszcie będzie można pooglądać coś normalnego w tej telewizji, a nie tylko te tańczące pedały albo gotujące cioty. Co prawda tylko w Chinach, ale może i nasz rząd zaczerpnie dobre wzorce, z czego przecież słynie. Rząd Chin wprowadza zakaz pokazywania zniewieściałych mężczyzn w telewizji, ponieważ zdaniem chińskich władz zniewieściali mężczyźni stanowią zły wzorzec dla chińskich mężczyzn, którzy zdaniem chińskich władz powinni cechować się niezłomnym charakterem i wyglądać co najmniej jak Arnold Schwarzenegger za najlepszych lat. Działania chińskiego rządu stanowią konsekwentną realizację strategii narzucania wzmacniania chińskich wartości w społeczeństwie. W ramach strategii zakazano już osobom poniżej 18. roku życia grać w gry komputerowe online więcej niż 3 godziny w tygodniu, nakazano producentom gier wplatać więcej motywów patriotycznych w produkowane gry, a telewizjom zakazano pokazywania reality show z dziećmi celebrytów.

#6. Biskup-egzorcysta podał się do dymisji po tym, jak jego romans z autorką erotycznych romansów z wątkami satanistycznymi wyszedł na jaw

1917981731e90946.jpg

Piękno miłości tkwi w jej zdolności do łączenia pozornie wykluczających się światów. W świecie bez miłości biskup-egzorcysta i autorka erotycznych romansów przesiąkniętych tematyką okultystyczną pewnie nie mieliby szansy na wspólne życie, ale na szczęście żyjemy w XXI wieku i drogi Xaviera Novelli i Silvii Caballol mogły się przeciąć inaczej niż tylko na stopie zawodowej. Jak to w dobrej powieści jednak bywa kochankom na przeszkodzie stanęło okrucieństwo tego samego świata, których ich połączył, i Novella musiał podać się do dymisji, gdy jego związek z autorką wyszedł na jaw. Koledzy biskupa twierdzą, że Novella sam prawdopodobnie padł ofiarą opętania. W sprawę miał się zaangażować nawet papież Franciszek, który miał naciskać, by Novella poddał się autoegzorcyzmom. Biskup się jednak nie zgodził i odszedł z Kościoła.

Ty nie odchodź od swojego odbiornika, bo dalszy ciąg programu znajdziesz tutaj.
308
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Odważne dziewczyny z sieci społecznościowych VI
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Zakupy z kobietą - cztery koszmary, które przeżył każdy z nas
Przejdź do artykułu O czym najczęściej śpiewają metalowcy – już wiemy, dzięki analizie komputerowej
Przejdź do artykułu Jak Sony strzeliło sobie w stopę
Przejdź do artykułu Wyrzucił śmieci do lasu i dostał nauczkę, po której nigdy więcej tego nie zrobi
Przejdź do artykułu Ojciec zrobił dzieciom ich własny domek. Dał radę?
Przejdź do artykułu Największe obciachy ostatnich dni - Adam "Nergal" Darski obrażony na kierowcę UBER’a wysiada z samochodu
Przejdź do artykułu 10 czynności, których nie powinieneś wykonywać podczas wizyty w Korei Południowej
Przejdź do artykułu Tajemnica dziwacznego, radzieckiego grobu z Bornego Sulinowa
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia - złodziej katalizatorów zginął, gdy spadło na niego auto, z którego kradł katalizator

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą