Faktopedia DCCCLVI - Jak starożytni wskazywali drogę do domów publicznych
Dziś m.in. jak starożytni wskazywali drogę do domów publicznych, czy parcie na pęcherz jest inne w przestrzeni kosmicznej oraz jak podawać sery.
Demotywatory DXXXIV - oto Bartek, 14-letni bohater z Piotrkowa Trybunalskiego
Dzisiaj kontynuujemy temat nowego wspaniałego Polskiego Ładu, który zmieni nasz kraj w krainę miodem i mlekiem płynącą, dlaczego powinniśmy docenić pszczoły i dwoje nastolatków, którzy przywracają wiarę w młode pokolenie.
W dzisiejszym odcinku o tym, co wolno nosić, a czego nie wolno w dębickim liceum.
#1. Tomasz Lis wyjaśnia, co robić, by najbardziej skorzystać z "Polskiego Ładu"
Nowy program Zjednoczonej Prawicy ma faworyzować młode rodziny i uderzać w "bogatych" Polaków. Tomasz Lis na Twitterze poradził, co robić, by przypodobać się władzom:
Nie ucz się za dużo, nie myśl za dużo, nie pracuj za dużo, nie dokształcaj się i nie rozwijaj za bardzo. Za wszystko to dostaniesz w łeb. Siedź, odpoczywaj, czekaj na pomoc państwa, popieraj i nie przeszkadzaj. Nowy ład.
Nie wiadomo, kiedy "Polski Ład" (poprzednio "Nowy Ład") wejdzie w życie.
#2. Komornik sądowy wyjaśnia, jaka jest różnica między PO a ruchem Hołowni
Szymon Hołownia zawzięcie walczy o poparcie Polaków, a jego ruch Polska 2050 pnie się w sondażach. Komornik sądowy Robert Damski wyjaśnił na Twitterze, czym jego zdaniem Hołownia różni się od Platformy Obywatelskiej:
Czym się różni Pan Szymon Hołownia od Platformy Obywatelskiej? Pan Hołownia bez wątpienia ma już fanów, ale jeszcze nie wiadomo, czy ma wyborców, a Platforma co prawda ma jeszcze wyborców, ale prawdopodobnie już nie ma fanów.
Internauci w komentarzach zwracają Damskiemu uwagę, że partie to nie zespoły rockowe.
#3. Wiceprzewodniczący PiS twierdzi, że gdyby nie 500+, to w Polsce urodziłoby się jeszcze mniej dzieci
W rozmowie z Radiem Zet Marek Suski wyjaśnił, dlaczego mimo pokaźnego majątku popiera "Polski Ład":
Pewnie trochę stracę, ale nie widzę w tym problemu. Trzeba się dzielić. (...) Z czegoś służbę zdrowia trzeba sfinansować. (...) Tak to niestety jest z podatkami, opłatami i różnymi funduszami.
Polityk stanął też w obronie programu 500+, który zdaniem wielu nie przyczynił się do poprawy dzietności w Polsce:
500+ jednak przyniósł owoce. Nie takie, jakich się spodziewaliśmy, ale urodziło się więcej dzieci, niż gdyby tego programu nie było. Mogę się założyć, że gdyby nie było 500+, to dzieci urodziłoby się mniej.
Więcej wypowiedzi Suskiego można przeczytać
tutaj.
#4. Prezydent Poznania nazywa "cymbałami" przeciwników dobrowolnych szczepień
Jacek Jaśkowiak w rozmowie z Radiem Poznań wypowiedział się krytycznie na temat osób, które nie chcą się szczepić na koronawirusa i uważają, że nikt nie powinien być do tego przymuszany:
Ich wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innego człowieka. To jest również wolność tych, którzy się zaszczepili, żeby móc być wolnym od ryzyka zarażenia przez cymbałów, którzy czerpią wiedzę z Facebooka i są po prostu nieroztropni.
W efekcie pod domem Jaśkowiaka zebrała się grupa demonstrantów. Powołują się oni na konstytucję i prawa człowieka.
#5. Morawiecki krytykuje bogatych Polaków i uważa, że muszą płacić większe podatki
Premier nie ukrywa, że celem "Polskiego Ładu" jest wyciągnięcie od zamożnych Polaków więcej pieniędzy:
Bogaci korzystają z naszych dróg, chodników, szkół, służby zdrowia. Nie łożą na to odpowiednio do swoich zarobków. To nieuczciwe.
Morawiecki zaznacza też, że reforma uderzy głównie w osoby zarabiające po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie:
Na przykład lekarz, który zarabia na umowie o pracę 15 000 zł, zarobi o ok. 160 złotych mniej, czyli obciążenie wzrośnie mniej niż o 2 proc. Natomiast dowodem na wsparcie klasy średniej w Polskim Ładzie jest podniesienie pierwszy raz od kilkunastu lat drugiego progu podatkowego o prawie 34 tysiące złotych, do poziomu 120 tysięcy złotych.
#6. Liceum w Dębicy przedstawiło uczniom letni dress code
Taki komunikat pojawił się na facebookowym profilu II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy:
Przypominamy, że mimo pięknej pogody i wysokiej temperatury, każdego ucznia w szkole obowiązują zasady odpowiedniego ubierania się. Krótkie spodenki (możemy oczywiście nosić na lekcjach wf), koszulki na ramiączkach czy czapki – zostawiamy w domu.
Wpis wywołał oburzenie uczniów i ich rodziców. W ciągu kilku godzin zebrał on ponad 2 tysiące reakcji. W efekcie administratorzy fanpejdża skasowali wpis.