Szukaj Pokaż menu

Czego nie powiedzą Ci Grecy ani Rzymianie, czyli 7 ciekawostek o Celtach

42 294  
239   20  
Irlandia i Szkocja – to właśnie z tymi krajami dzisiaj kojarzeni są Celtowie... choć niegdyś swoim zasięgiem plemiona te obejmowały znacznie większe terytorium, wywodząc się ze środkowej Europy, głównie terenów współcześnie stanowiących obszar południowych Niemiec.

20 tekstów, które świetnie obrazują, jak to jest być rodzicem XXII - Godzilla kontra King Kong

43 589  
194   24  
Dzisiaj opowiemy wam, jak ważne (i smaczne) bywają kompromisy, zdradzimy wam marzenie pewnej czterolatki oraz spróbujemy negocjować z małoletnią pociechą konsumpcję groszku.

18 domów, które skrywają jakąś tajemnicę II

47 525  
235   19  
Tajemnice ukryte od lat, o jakich odkryciu marzy każde dziecko.

#1. "Remontuję kuchnię i za ścianą znalazłem jakieś stare drzwi"#2. "W czasie dużego remontu piwnicy znalazłem saunę, o której nie miałem pojęcia"#3. "Zalało mi piwnicę, więc musiałem wyburzyć ścianę. Ku naszemu zaskoczeniu znaleźliśmy drzwi do ukrytego pomieszczenia pełnego starych śmieci. Znalazłem tam między innymi lokalne czasopismo z 1957 r."#4. "To dom ciotki mojego kumpla z Meksyku. Robią remont i znaleźli ukryte drzwi, a za nimi... ceglaną ścianę"#5. "W budynku były zamurowane schody do piwnicy, po wyburzeniu ściany okazało się, że jest tam pomieszczenie, do którego nikt nie zaglądał od XIX w."#6. "Zlikwidowałem ścianę w zabudowanej szafie i znalazłem schowek, o którym nie wiedziałem. A w nim stary wiklinowy kosz ze srebrnymi sztućcami"#7. "Koleżanka postanowiła zmienić stary dywan i odkryła zejście do starej piwniczki, a w niej niespodziankę"#8. "Po zdjęciu kilku warstw wykładzin w kuchni natrafiłem na klapę prowadzącą do starego zbiornika na wodę. Tam jest 6 metrów w dół"#9. "Przeprowadziłem się do nowego mieszkania i znalazłem to"#10. "Kupiliśmy z żoną dom. Kiedy zaczęliśmy się wprowadzać, rozkładałem kartony gdziekolwiek. Po chwili żona zauważyła ukrytą klapę w podłodze, znaleźliśmy tam małą tajemnicę"#11. "Tata kupił nowy dom, zerwaliśmy ohydną podłogę i odkryliśmy ukryty sejf"#12. "Znaleźliśmy w domu ukryte drzwi, prawdziwy zabytek"#13. "Jedne ze schodów w moim 125-letnim domu. Za drzwiczkami jest mały schowek, którego przeznaczenia nie znam"#14. "Za ścianą mojego nowego domu odkryłem ukryte pomieszczenie. Dom od lat 60. należał do jednej rodziny, a tam była cała masa dokumentów finansowych, czeków, wyciągów bankowych z lat od 70. do 90."#15. "Dwa tygodnie temu wprowadziłem się do mojego pierwszego domu i zaczynam się urządzać. Sprzątałem w piwnicy, a mój wzrok przykuł kawał sklejki wciśnięty za schody. Kiedy go wreszcie przesunąłem, odkryłem ukrytą wnękę"#16. "Remontowaliśmy dom i zupełnym przypadkiem odkryliśmy, że z pozoru zwykły kominek jest XIX-wiecznym zabytkowym kominkiem"#17. "Odkryłem to po 3 latach mieszkania w tym domu"#18. "Nowy dom moich rodziców ma ukryte pomieszczenie pod schodami"
W poprzednim odcinku
235
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu 20 tekstów, które świetnie obrazują, jak to jest być rodzicem XXII - Godzilla kontra King Kong
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Niezwykłe mapy 3D unaoczniają jak naprawdę wyglądają kontynenty
Przejdź do artykułu Na pierwszy rzut oka to stara, ledwo trzymająca się chata, ale nic bardziej mylnego
Przejdź do artykułu Co o ludziach mówią ich tatuaże?
Przejdź do artykułu A jednak da się zrobić oryginalne zdjęcie pod Krzywą Wieżą w Pizie!
Przejdź do artykułu Mało znane fakty o królowej Wiktorii
Przejdź do artykułu 14 dziwnych rozwiązań, które można zobaczyć w domach, mieszkaniach i na ulicach na całym świecie
Przejdź do artykułu Erupcja wulkanu, której skutki odczuwano na całej Ziemi przez kilka lat
Przejdź do artykułu Fotografie w stylu: Co tu się odwaliło? CXIII - Taki trochę do d**y ten otwieracz
Przejdź do artykułu Kupił domek letniskowy na odludziu, kiedy miał stawiać sobie toaletę, odkrył tajemniczy tunel

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą