Szukaj Pokaż menu

Gdzie mieszkają bohaterowie polskich seriali? - Kolekcja intrygujących map CCXXXVII

65 106  
278   57  
W dzisiejszym odcinku m.in. gdzie mieszkają bohaterowie polskich seriali, świat podzielony na 10 000 części oraz co by było, gdyby marsjański Olympus Mons znajdował się w Australii.

Oceniamy wszystkie filmowe i telewizyjne odsłony "Mortal Kombat"

37 911  
113   47  
Od momentu kiedy prawie już trzy dekady temu na ekranach naszych monitorów ekipa digitalizowanych postaci tłukła się pięściami po jajach i wyrywała sobie kręgosłupy, niemalże pewne było, że prędzej czy później ktoś postanowi zrobić filmową adaptację „Mortal Kombat”. Dokładnie trzy lata po premierze pierwszej części gry do kin z triumfem wjechała produkcja, która słusznie uznana została za jedną z najlepszych ekranizacji komputerowej rozwałki w historii. Potem było już tylko gorzej (z małymi wyjątkami).

Oto jak wygląda iPhone 11, który spędził pół roku w jeziorze - Co nowego w technologii?

42 898  
168   35  
W dzisiejszym odcinku oskarżymy Facebooka o rasizm, sprawdzimy, co komu przypomina nowe logo Amazona oraz przekonamy się, jak wygląda iPhone 11, który spędził pół roku w jeziorze.

#1. Facebook oskarżony o rasizmJak to się mówi: pod latarnią najciemniej. I być może tak właśnie jest i tym razem. Chodzi o najnowszą aferę z Facebookiem w roli głównej. Do mediów trafiły informacje, jakoby pięć osób oskarżyło portal społecznościowy o dyskryminację czarnoskórych kandydatów na pracowników.

Oczywiście wiadomo, że przy zatrudnianiu powinno się kierować kompetencjami kandydata, a nie jego kolorem skóry, orientacją czy płcią, jednak żyjemy w takich czasach, gdzie tworzy się specjalne stanowiska dla ludzi, którzy mają odpowiadać za równowagę rasową, płciową, etniczną i kulturową w firmie. Tego typu oskarżenia nie powinny więc nikogo dziwić. O co jednak chodzi z Facebookiem?

W zasadzie to niewiele na ten temat jak na razie wiadomo. Źródła Reutersa donoszą ponoć, iż amerykańska komisja ds. równego traktowania w zatrudnieniu (EEOC) prowadzi śledztwo wobec Facebooka. Z oskarżeń wynika, iż pracownicy kadr serwisu społecznościowego wykreowali m.in. krzywdzący system „poleceń”, który skutkuje zmniejszeniem zatrudnienia wśród czarnoskórych kandydatów (co oczywiście wynika z demografii pracowników).

To jednak nie koniec, bowiem zarzuty mają dotyczyć również awansów i zatrudnienia w tradycyjnym procesie rekrutacji. Tutaj jednak jest więcej niewiadomych niż rzeczy, które wiemy na pewno. Pozostaje nam więc czekać na dalszy rozwój sytuacji.

#2. Ile godzin przeciętny Polak musiał pracować w 2020 roku, aby zarobić na internet?


Dostawca VPN Surfshark postanowił przeprowadzić małe badanie. Sprawdzono, ile godzin mieszkaniec danego kraju musi spędzić w pracy, aby zarobić na miesięczny dostęp do internetu stacjonarnego. Dodam tylko, iż mowa tutaj o średnich liczbach w porównaniu do najtańszej możliwej oferty dostępu do internetu w danym kraju za 2020 rok.

No więc wychodzi na to, że u nas wcale nie jest tak źle. Przeciętny Polak za miesięczny dostęp do najtańszego internetu stacjonarnego musi pracować zaledwie 61 minut. Jest to bardzo dobry wynik w porównaniu z Nigerią (gdzie trzeba już pracować prawie 34 godziny) i ze średnią światową, która wynosi 3h 48m.

#3. Amazon zmienił logo swojej aplikacji, bo niektórym przypominało… Adolfa Hitlera


Czy to prawdziwe życie? Czy może skecz rodem z Monty Pythona? W tym przypadku trudno jednoznacznie stwierdzić, bowiem kiedy tylko się o tym czyta, to gdzieś z tyłu głowy towarzyszy nam uczucie, że ktoś chyba nas trolluje. W tym wypadku BBC.

To właśnie tam pojawiła się informacja, jakoby Amazon zmienił logo swojej aplikacji zakupowej, ponieważ w internecie pojawiły się głosy, jakoby logo za bardzo przypominało facjatę pewnego owianego złą sławą człowieka.

Na reakcję Amazona nie trzeba było długo czekać. Trolling czy nie, reagować trzeba, ponieważ za brak jakiegokolwiek ruchu można słono zapłacić. Tak więc zmienione na początku stycznia tego roku logo (wcześniej była ikona z wózkiem na zakupy), szybko przeszło pewne modyfikacje i zamiast postrzępionego niebieskiego paska na górze, teraz mamy pasek z zagiętym rogiem.

Przedstawiciel Amazona skarżył się w wywiadzie dla BBC, że pierwsza opcja była testowana w wielu krajach na długo przed wprowadzeniem i jakoś nikomu nie kojarzyła się z Adolfem.

#4. Oto jak wygląda iPhone 11, który spędził pół roku w jeziorzeWyobraźcie sobie sytuację: pływacie sobie łodzią po jeziorze, malownicze, piękne widoki. Dookoła góry, natura i śpiew ptaków. Robicie zdjęcia jak szaleni, nagrywacie filmy, aż tu nagle telefon wyślizguje wam się z rąk i wpada do wody. Co czynić? Prawdopodobnie nic, przecież jezioro jest głębokie, a woda na pewno zimna.

W takiej właśnie sytuacji znalazła się mieszkanka Vancouver Fatemeh Ghodsi. Od incydentu minęło około pół roku, a do kobiety zgłosiła się para nurków, którzy… wyłowili telefon z jeziora w Kolumbii Brytyjskiej. Najlepsze jednak było to, iż telefon działał. Wprawdzie miał zepsuty mikrofon i pewne problemy z głośnikiem, jednak to nic jeśli weźmiemy pod uwagę, iż przeleżał na dnie jeziora przez ponad sześć miesięcy.

https://youtu.be/ifzizYAf-hs

W poprzednim odcinku: Paski TVP zepsuły mu telewizor za ponad 10 tys. złotych

168
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Oceniamy wszystkie filmowe i telewizyjne odsłony "Mortal Kombat"
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu MŻJDD - przypadki niebywałego pecha
Przejdź do artykułu Oni wcale tego nie powiedzieli! - 6 nagminnie powtarzanych cytatów, których autorstwo jest bardzo dyskusyjne
Przejdź do artykułu Najlepsze lekarstwo na ból gardła
Przejdź do artykułu Jak zmieniło się życie biednego staruszka po jednym wpisie w sieci
Przejdź do artykułu ​Najmocniejsze Cytaty - Nimfomanka, która spała z ponad 700 facetami, przywołuje moment, w którym uświadomiła sobie, że jest na dnie
Przejdź do artykułu 16 mistrzów ciętej riposty namierzonych na Facebooku
Przejdź do artykułu 10 niebezpiecznych zabawek
Przejdź do artykułu To nie to, co myślisz XLI - Zdjęcie z pokoju w jednym z hoteli
Przejdź do artykułu 20 najlepszych opinii o produktach sprzedawanych w największym sklepie na świecie

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą