Szukaj Pokaż menu

Mokre dziewczyny

37 313  
406   16  
Po długim dniu pracy nie ma nic lepszego niż powrót do domu pod gorący prysznic. Ale jest coś jeszcze lepszego niż to. Powrót do domu pod gorący prysznic i znalezienie swojej seksownej dziewczyny już mokrej i czekającej na ciebie.

Internauci wymieniają przywileje zachodniego świata, których nie doceniamy, bo są dla nas oczywiste

83 999  
293   95  
Wyobrażacie sobie żyć w miejscu, gdzie boicie się wyjść po zmroku? Gdzie nie możecie publicznie krytykować władzy, bo inaczej skończycie w więzieniu albo traficie na zesłanie? Dla nas to wszystko to normalka, codzienność. Nie traktujemy tego w formie przywileju, mimo iż dla wielu to jest przywilejem. Pewien użytkownik Reddita postanowił zapytać kolegów z forum, co ich zdaniem jest takim przywilejem, którego większość osób nawet nie dostrzega.

W Tajlandii rybak znalazł rzadką pomarańczową perłę, ale przyniosło mu to pecha

66 825  
297   15  
Dziwna historia wydarzyła się w Tajlandii, w prowincji Nakhon Si Thammarat. Miejscowy rybak, spacerując po plaży, przypadkowo znalazł szczególnie cenną dużą pomarańczową perłę ślimaka Melo Melo. Według ekspertów wartość znaleziska wyniosła 340 tysięcy dolarów. Ale szczęściarz nie miał szansy doświadczyć rozkoszy bogatego życia - wkrótce mężczyzna znalazł się za kratkami.
Kliknij i zobacz więcej!

37-letni Hatchai Niyomdecha znalazł dużą perłę rzadkiego koloru 27 stycznia 2021 r., zbierając ostrygi w strefie pływów wraz ze swoim bratem Vorahatem, żoną i dziećmi. Klejnot znajdował się w muszli przymocowanej do wyrzuconej na brzeg boi rybackiej.

Kliknij i zobacz więcej!

Hatchai powiedział, że przez kilka nocy przed odkryciem nawiedzał go ten sam sen, w którym białobrody starzec namawiał go do zejścia na brzeg, gdzie czeka niespodzianka. Tej nocy ponownie miał ten sen i postanowił rano wyjść na plażę i dobrze jej się przyjrzeć.

Rybak twierdził, że wzdłuż wybrzeża często znajdowano cenne przedmioty, w tym perły i ambrę z kaszalota. Wielu mieszkańców codziennie rankiem ćwiczy na plaży w nadziei, że ocean podaruje im cenny prezent. Niyomdecha nawet nie podejrzewał, że znalezisko będzie tak cenne - waga perły wynosiła 7,6 grama, czyli około 38 karatów.

Kliknij i zobacz więcej!

Od razu znalazł się kupiec - pewien chiński biznesmen skontaktował się z Hatchaim i postanowił przyjechać do jego wioski, aby kupić perłę. Kupujący oświadczył, że zapłaci pełną cenę za klejnot bez targowania się, jeśli będzie pewien, że ten jest prawdziwy. Po przyjeździe do Tajlandii klient został zmuszony do odbycia wymaganej prawem dwutygodniowej kwarantanny, więc nie mógł od razu spotkać się z rybakiem.

Na tym można by zakończyć opowieść o rybaku, któremu się powiodło i cieszyć się, że jego rodzina wreszcie wyszła z biedy, ale to dopiero początek opowieści, której koniec jest dość tajemniczy. Niedługo po znalezieniu pomarańczowej perły Melo, Hatchai Niyomdecha został aresztowany przez lokalną policję i osadzony w więzieniu.

Kliknij i zobacz więcej!

Dosłownie w przededniu sfinalizowania tej ważnej umowy policja znalazła skrytkę z krystaliczną metamfetaminą w pobliżu domu Hatchaiego Niyomdechaiego. Partia była bardzo duża - 16 tysięcy tabletek. Następnie funkcjonariusze organów ścigania przeszukali dom właściciela pomarańczowej perły i znaleźli wśród jego rzeczy ten sam narkotyk i akcesoria do jego stosowania.

Samego Hatchaiego nie było wtedy w domu i najwyraźniej postanowił nie wracać do swojej chaty. Nie bez trudu odnaleziono i zatrzymano uciekającego rybaka. Mężczyzna stanowczo odmawia przyznania się, że narkotyki znalezione w jego domu są jego własnością. Policja jednak twierdzi, że Hatchai jest jednym z potentatów lokalnego biznesu narkotykowego, a łowienie ryb, którym rzekomo zarabia na życie, to tylko przykrywka.

Kliknij i zobacz więcej!

Zaledwie tydzień wcześniej Hatchai twierdził, że perła Melo zmieni jego życie. I tak się stało - kłopoty zaczęły się niemal natychmiast po jej znalezieniu. Wielu mieszkańców, którzy od lat znają rybaka, uważają, że został on celowo wrobiony, by mu odebrać wartościowe znalezisko, i nie wierzą w historię z metamfetaminą.

Tajlandia ma bardzo surowe przepisy - za handel narkotykami grozi kara śmierci lub dożywocie. Nawiasem mówiąc, w takim przypadku majątek przestępcy jest konfiskowany na rzecz państwa.
297
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Internauci wymieniają przywileje zachodniego świata, których nie doceniamy, bo są dla nas oczywiste
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Faktopedia – Dziewczynka uwolniła się z uchwytu aligatora sprytnym trikiem
Przejdź do artykułu Wszyscy kojarzą tajemnicze posągi z Wyspy Wielkanocnej, ale nie wszyscy znają ich tajemnicę
Przejdź do artykułu 6 wstrząsających seks-skandali
Przejdź do artykułu 7 najmniejszych, a przy tym jednych z ciekawszych państw świata
Przejdź do artykułu Wyciekło zdjęcie z Kremla – Demotywatory
Przejdź do artykułu Podróżnicze oczekiwania kontra rzeczywistość
Przejdź do artykułu Pół miliona Polaków wyszło na ulice Warszawy... i mieli fajne transparenty
Przejdź do artykułu 7 zastanawiających ciekawostek z bardzo dawnych czasów
Przejdź do artykułu Farmer, który sam uratował tysiące afrykańskich zwierząt przed śmiercią z pragnienia

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą