Szukaj Pokaż menu

Trudno uwierzyć, że te rzeczy naprawdę się wydarzyły!

115 371  
343   18  
Powiadają, że życie pisze najciekawsze scenariusze. Czasem są one tak nieprawdopodobne, że aż trudno uwierzyć, że historie te wydarzyły się naprawdę. Wydarzenia, o których przeczytacie, z powodzeniem mogłyby posłużyć za kanwę niejednego filmu!

Przedmioty, które nazwano na cześć ich twórców

72 121  
286   61  
Wszyscy wiemy, że prysznic ma swoją nazwę od Vincenza Priessnitza - właściciela sanatorium, gdzie taki wynalazek po raz pierwszy został użyty. Wiadomo też, że charakterystyczne „klatki”, przez które wchodzimy do bloku, to pomysł Wasilija Schodowa – radzieckiego geniusza mającego na swoim koncie takie patenty, jak spoiler do piekarnika i maszynkę, która robi „pting!”. Dziś powiemy wam o kilku innych osobach, których nazwiskami ochrzczono ich wynalazki.

Internauci zdradzają sekrety swoich zawodów, o których normalni ludzie nie mają pojęcia II

124 054  
498   127  
Są takie rzeczy, tzw. tajniki wykonywanego zawodu, o których nie powiedzą ci ani sprzedawcy, ani przedszkolanki, ani serwisanci sprzętu komputerowego. Nie pękaj - dowiesz się tego od nas.

#1. Pakowacz

Kliknij i zobacz więcej!

Prażone orzeszki ziemne, suszone płatki owsiane (smakowe lub niearomatyzowane), płatki zbożowe, chipsy... Kiedy zmieniamy tańszą markę sklepową na znaną, droższą markę, to zatrzymujemy linię i zmieniamy pudełko i etykietkę. Jedzenie jest dokładnie takie samo. Dokładnie.

- Groovychick78

#2. Barista

Kliknij i zobacz więcej!

Pracowałem w wielu różnych barach podczas mojej kariery jako barista i nie jestem w stanie stwierdzić, ile razy czyściłem ekspres do kawy, bo znalazłem pleśń. Pracowałem tylko w jednej restauracji, w której naprawdę przestrzegano podstawowych zasad higieny.

- crimewavedd

#3. Pracownik lotniska

Kliknij i zobacz więcej!

Zwykle nie mamy pojęcia, gdzie w danym momencie znajduje się Twoja torba. Jeśli masz pecha i nie znalazłeś jej po przylocie, to bądź pewny, że nikt jej nie "szuka". Twoje dane są ładowane do komputera i w końcu... gdzieś się znajdzie. Torba zostanie zeskanowana na którymś lotnisku, personel zostanie powiadomiony o konieczności jej odłożenia i przesłania na adres podany w zgłoszeniu.

- LikeLemun

#4. Pracowniczka perfumerii

Kliknij i zobacz więcej!

Moja żona pracuje w sklepie sprzedającym perfumy i inne kosmetyki do pielęgnacji ciała. Mówi, że szklane butelki i mechanizm rozpylający kosztują więcej niż zawartość flakonika.

- _Dihydrogen_Monoxide

#5. Kontroler jakości

Kliknij i zobacz więcej!

Nigdy, przenigdy nie kupię urządzenia elektronicznego w pierwszych 3 miesiącach masowej produkcji. Poczekaj na drugą falę produkcji, jakość produktu wzrasta dziesięciokrotnie. Pierwsza partia zawiera wiele błędów, które są znane producentowi, ale słowo się rzekło i... nie można już zmienić daty premiery urządzenia.

- Project2r

#6. Pracownik outletu

Kliknij i zobacz więcej!

Kupowanie rzeczy w outletach nie zawsze jest najrozsądniejszym wyjściem. Niektóre sklepy po prostu podnoszą cenę, aby rabat wyglądał na większy. Najlepszy sposób na zaoszczędzenie: wybieraj tylko te rzeczy, które naprawdę ci się podobają. Nie sugeruj się "fałszywą" obniżką. Zapamiętaj cenę przedmiotów, na których ci zależy i po jakimś czasie wróć do sklepu i zweryfikuj poziom cen.

- Lauren Hamer

#7. Masażysta

Kliknij i zobacz więcej!

Kiedy pracowałem w naprawdę wysokiej klasy spa, gorące kamienie prawie nigdy nie były tam czyszczone. Praktycznie za każdym razem potrzebowałem około 20 minut na przygotowanie ich - na zeskrobanie oleju, który pozostał po klientach z całego tygodnia. Poza tym nikt tak naprawdę nie myje rąk przed spotkaniem z klientem.

- Thekodamamama

#8. Ambasador marki

Kliknij i zobacz więcej!

Ludzie zwykle proszą o tusze do rzęs, które znajdują się z tyłu półek. Myślą, że inni próbują tych z przodu, a te ustawione w tylnej części półki są nienapoczęte. Tak, my też znamy te sztuczki i odkładamy te otwarte zarówno z przodu, jak i z tyłu...

- "Podslushano"

#9. Pracowniczka kantyny

Kliknij i zobacz więcej!

Kilka razy w tygodniu jesteśmy pytani, jak świeże jest jedzenie. Pracownicy nigdy ci nie powiedzą, że jedzenie jest stare, nawet jeśli o tym wiedzą.

- ExFanta

#10. Pracowniczka sklepu z biżuterią

Kliknij i zobacz więcej!

Przeważnie przedmioty wystawione na sprzedaż (wyjątkiem byłyby artykuły promocyjne lub specjalne kolekcje) mają „minimalną” i „maksymalną” cenę. Niech ci się nie wydaje, że cena przylepiona do łańcuszka czy broszki to dokładnie tyle, ile musisz zapłacić. Zapytaj prosto z mostu: „Jaka jest minimalna cena tego przedmiotu?”. Powiedz to takim tonem, jakbyś wiedział dokładnie, jakie zasady gry obowiązują w sklepach z biżuterią. Czasami cena „minimalna” może być o setki złotych niższa od ceny na etykiecie.

- baccgirl

#11. Przedszkolanka

Kliknij i zobacz więcej!

Pracuję z dziećmi w żłobku i czasami widzimy, jak maluszki stawiają pierwsze kroki. Nigdy nie mówimy o tym rodzicom, ponieważ nie chcemy, aby czuli się źle, że przegapili ten moment.

- theraccoonrobot

#12. Serwisant klimatyzacji

Kliknij i zobacz więcej!

Istnieje prosty sposób sprawdzenia, czy klimatyzator wymaga czyszczenia. Włącz go i poczekaj, aż wentylator stanie się widoczny. W razie potrzeby użyj latarki. Jeśli wentylator nie jest bardzo czysty, to znaczy, że czas wezwać mechanika.

- APanin

#13. Fryzjerka

Kliknij i zobacz więcej!

Fryzjerzy zawsze chełpią się swoją pracą i będą aż krzyczeć z radości, wręczając Ci lusterko. To taka mała sztuczka psychologiczna. Słyszysz pochwały, jak to pięknie teraz wyglądasz i tak właśnie zaczynasz się postrzegać. Ponadto, jeżeli coś ci niespecjalnie pasuje, to raczej nie odważysz się zmącić radości uśmiechniętej pani, która tak się cieszy, że mogła ci pomóc, prawda? Nie będziesz podważał jej autorytetu... Fryzjerzy mają zwyczaj również "zawijać" włosy, ponieważ ułatwia to ukrycie małych błędów.

- Suly M. Rivera

#14. Menedżer sklepu

Kliknij i zobacz więcej!

Uśmiech i podejście klienta daje około 99% szans, że ktoś z obsługi będzie chciał im pomóc rozwiązać problem. Wyprzedaż zakończyła się wczoraj? Chcesz mieć lepszą cenę za przedmiot z wyprzedaży? Bądź normalną, uprzejmą osobą, a zazwyczaj postawisz na swoim. Jeśli zaczniesz być arogancki i wymagający, wtedy usłyszysz tylko: „Przepraszam, nie mogę panu/pani pomóc. Taka jest polityka sklepu”.

- Nardelan

#15. Serwisant sprzętu komputerowego

Kliknij i zobacz więcej!

Okłamywanie użytkowników może być łatwiejsze niż wyjaśnianie przyczyny problemu, który dręczył komputer. Zresztą spora część klientów i tak nie zrozumie...

- Dyingforsomelove

W poprzednim odcinku

498
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Przedmioty, które nazwano na cześć ich twórców
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu "Zwolnili mnie z pracy, bo..." - czytelnicy podzielili się z nami najbardziej kuriozalnymi przypadkami zwolnień
Przejdź do artykułu Przypadkowe telefony z niespodziewanymi konsekwencjami
Przejdź do artykułu Bohater z wesela
Przejdź do artykułu Przemyślenia byłego heroinisty
Przejdź do artykułu Dlaczego kac staje się coraz bardziej nie do zniesienia wraz z wiekiem
Przejdź do artykułu Podczas pobytu w Indiach zrobił zdjęcie, które odmieniło życie pewnej biednej rodziny
Przejdź do artykułu Jak odróżnić husky od malamuta?
Przejdź do artykułu Mistrzowie Internetu - Jak będą wyglądały nowe banknoty
Przejdź do artykułu Dziwne rzeczy, które robiliśmy lub w które wierzyliśmy w młodości

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą