Szukaj Pokaż menu

Burak groził dziewczynie na randce w restauracji, na szczęście wszystko usłyszał jeden z gości...

215 591  
1383   73  
Ktoś na Reddicie poprosił użytkowników o podzielenie się historiami, kiedy "miły facet" na randce okazywał się najgorszym typem człowieka. ThrowAwayForPancakes opowiedział historię, która pozwala zachować wiarę, że są jeszcze na Ziemi ludzie honoru, którzy wiedzą, kiedy ktoś potrzebuje pomocy i potrafią jej udzielić.

Oszukali nas! - oto 5 największych kłamstw, jakie wciskano nam w dzieciństwie

125 346  
351   93  
Do biegu, gotowi… start! - odstawiony od cyca zawodnik wrzucony zostaje na głęboką wodę życia i zamiast gnać do przodu niczym wojownik przygotowany do stawienia czoła dorosłej rzeczywistości, szybko potyka się o własne nogi. To nie tak miało być! Rodzice mimo wielkich starań przedstawili nam wizję świata, która bardzo różni się od tego, z czym przyszło nam się spotkać.

Wyobrażenia kontra rzeczywistość. 7 ciekawostek o spotkaniach fanów z ich idolami

141 379  
371   34  
Spotkanie swojego idola wielu osobom wydaje się spełnieniem marzeń. Konfrontacja wyobrażeń z rzeczywistością często bywa… zaskakująca.

#1. Sposób na namolną fankę

18484274874a0481.jpg

Wokół popularnych aktorów takich jak choćby Robert Pattinson nieustannie kręcą się całe tłumy fanek. To cena sławy. Zdarza się niekiedy jednak, że sytuacja wymyka się spod kontroli. Jedna z wielbicielek Pattinsona postanowiła na przykład, że… rozbije obóz przed apartamentem, w którym mieszkał podczas kręcenia filmu w Hiszpanii. Pattinson zdecydował, że… zaprosi ją do restauracji. Posiłek nie trwał długo – ale wystarczająco, by dziewczyna zabrała cały swój majdan i już nigdy nie wróciła. Kiedy zapytano aktora o co poszło, wyjaśnił, że „po prostu długo i intensywnie narzekał na wszystko, co działo się w jego życiu”.
today.com

#2. Człowiek o gołębim sercu

184842864a2db6b2.jpg

Były żołnierz, który postanowił, że już nigdy nie podniesie głosu… Każdy kto kiedykolwiek bardziej czynnie interesował się sztuką natychmiast rozpozna w tym opisie Boba Rossa. Zasłynął on filmami, w których – emanując spokojem – uczy malowania obrazów. Któregoś razu do Boba podszedł fan, przyznając, że on nigdy nie mógłby zacząć malować, bo nie rozróżnia kolorów, widzi tylko szarości”. W odpowiedzi… Bob nagrał odcinek, w którym wykorzystuje jedynie odcienie szarości, dzięki czemu także i ten fan mógł bez trudu sprawdzić się w malowaniu.
upworthy.com

#3. Rola na całe życie

1848429f2320f2d3.jpg

Star Trek wpłynął na życie Amerykanów w stopniu znacznie większym niż kiedykolwiek marzyło się jego twórcom oraz występującym w nim aktorom. Jedną z „ofiar” tego stanu rzeczy stał się Leonard Nimoy, grający Spocka. Po latach wielu fanów podchodziło do niego, by powiedzieć mu, że postanowili pójść w jego ślady i… zostać naukowcami, zupełnie zapominając przy tym, że Nimoy był aktorem, nie badaczem. By nie zawieść swoich wielbicieli, słuchając o ich badaniach, Nimoy potakiwał zwykle głową, dodając „wygląda na to, że obraliście właściwy kierunek”.
nytimes.com

#4. Supermoce na co dzień

18484300ee149f54.jpg

Jak dowodzi przykład Leonarda Nimoya, udawanie naukowca nie jest specjalnie trudnym zadaniem. Gorzej miał George Reeves – aktor, który w latach 50. ubiegłego wieku wcielał się w rolę Supermana. Nie brakowało wówczas fanów chętnych… przetestować jego supermoce, zwłaszcza odporność na obrażenia. Podczas jednej z takich sytuacji fan wyciągnął broń z zamiarem postrzelenia Reevesa. Bo przecież Supermanowi nic złego nie może się stać… Nie doszło do nieszczęścia wyłącznie dlatego, że aktor zdołał przekonać fana, że odbita od niego kula mogłaby trafić w niewinną, postronną osobę. I że nie wolno podejmować takiego ryzyka.
imdb.com

#5. Fanka na celowniku

1848431aef0a1925.jpg

Najczęściej to idole pozostają na celowniku swoich fanów. Bywa jednak, że role się odwracają… i nie kończy się to dobrze. Podczas meczu Philadelphia Phillies w 1957 roku baseballista Richie Ashburn posłał piłkę na aut, trafiając w twarz siedzącą na trybunach fankę i łamiąc jej nos. Przykre zrządzenie losu, bolesne, ale co zrobić… Cóż – na pewno nie to, co zrobił Ashburn. Kiedy służby medyczne wynosiły na noszach zakrawioną kobietę, Ashburn – przypadkowo! – przyłożył jej jeszcze raz, kolejną wyautowaną piłką. Jedno jest pewne – fanka raczej nie wspomina dobrze spotkania ze swoim idolem.
books.google.pl

#6. Prezent od zespołu

18484327888920e6.jpg

Znani muzycy mogą zawsze liczyć na wsparcie swoich wielbicieli, a czy zupełnie nieznani fani mogą liczyć na wsparcie swoich idoli? Z całą pewnością zależy to od sytuacji – i zaangażowanych w nią osób. O tym, że akurat na Aerosmith liczyć można, przekonali się fani 3 października 1978 roku. To wtedy popularni muzycy… wpłacili kaucję za niemal trzydziestu uczestników ich koncertu aresztowanych za palenie trawy podczas wydarzenia. Wypuszczenie na wolność 28 fanów kosztowało Aerosmith 4200 dolarów. I jeśli to nie jest sposób na nawiązanie relacji ze swoimi słuchaczami, to nic nim nie jest.
bestclassicbands.com

#7. Artysta też człowiek

1848433f7ab1a617.jpg

Ed Sheeran wydaje się jednym z niewielu artystów, którym woda sodowa nie uderzyła do głowy – przynajmniej takie sprawia wrażenie. Zanim zyskał popularność na całym świecie, miał zwyczaj organizować małe, darmowe koncerty dla swoich fanów. Podczas jednego z takich wydarzeń zjawił się ponad tysiąc uczestników, przez co Sheeran zamiast jednego koncertu zagrał cztery – tak aby każdy przybyły fan zdołał go zobaczyć. Ostatni z koncertów odbył się na ulicy, bo klub, w którym występował Sheeran, musiał zostać zamknięty z powodu późnej godziny.
en.wikipedia.org
371
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Oszukali nas! - oto 5 największych kłamstw, jakie wciskano nam w dzieciństwie
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Internauci dzielą się chwilami, w których uświadomili sobie, że zrobili się starzy
Przejdź do artykułu 7 ciekawych informacji o papryczkach chili i ostrym jedzeniu
Przejdź do artykułu Zagadka dnia: znajdź dziewczynę na zdjęciu
Przejdź do artykułu Ciekawe fakty o Nowym Jorku
Przejdź do artykułu 10 rzeczy, które warto wiedzieć o zimie
Przejdź do artykułu Jak jednym głupim błędem pozbyć się 125 milionów dolarów?
Przejdź do artykułu Najbardziej rewolucyjne momenty w historii filmów animowanych
Przejdź do artykułu Demotywatory DCCLII - W tym przypadku test na ojcostwo jest zbędny

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą