Szukaj Pokaż menu

Faktopedia DCCXLIX - Co Hitler myślał o paleniu papierosów

115 777  
510   69  
Dziś m.in. czym była "szaraszka", niezwykły przykład woli przetrwania, nietypowy konkurs piękności w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz smutna wiadomość dotycząca strażników z rezerwatu dla goryli.

Pracownicy serwisów pokazują z czym borykają się na co dzień

346 531  
549   100  
Gdy pracownicy serwisów mówią, że już niejedno widzieli, to należy im wierzyć. Bo rzeczywiście tak jest, czego najlepszym przykładem są te zdjęcia.

Fotografie, które sprawią, że nie będziesz mógł zasnąć

155 933  
479   58  
Zdjęcie potrafi czasem bardziej wstrząsnąć niż tysiąc słów, szczególnie jeśli znamy okoliczności jego powstania. Wiele z fotografii, które zobaczycie poniżej, wywołuje prawdziwą ulgę, że żyjemy w XXI wieku i na co dzień nie musimy oglądać takich obrazków.

Śmierć słonia (1903)

Topsy była słonicą, która przez lata „bawiła” publiczność amerykańskiego cyrku. Pewnego dnia zwierzę zaatakowało swojego tresera. Facet nie przeżył konfrontacji ze swoją rozjuszoną podopieczną. Po tej tragedii władze cyrku uznały, że w ramach wymierzenia sprawiedliwości należy Topsy pozbawić życia. A przy okazji zarobić na tym trochę kasy. Z egzekucji słonicy zrobiono wielki show. W parku Luna na Coney Island wygospodarowano miejsce, zwierzę postawiono na miedzianych płytkach, a następnie zaaplikowano mu "zastrzyk" z 6600 voltów. Jako że podobną metodę zabicia słonia zastosowano już parę lat wcześniej i wówczas to „skazaniec” przeżył egzekucję, tym razem przed zabiciem Topsy podano jej prawie pół kilograma cyjanku.

Okrutna atrakcja zgromadziła 1500 widzów. Wydarzenie to nie tylko zostało udokumentowane fotograficznie, ale i nakręcono film. Nagranie trafiło później do rąk Thomasa Edisona, który to wysłał na miejsce kaźni swoich pracowników z kamerami.Rękawiczki z ludzkiej skóry (1957)

Ed Gein był synem religijnej fanatyczki i alkoholika. Większość zwyrodniałych morderców może pochwalić się rodzicami o podobnych „zainteresowaniach”. Nie inaczej było w przypadku Geina, który dodatkowo wyrósł na niepoczytalnego psychopatę seksualnego i schizofrenika. Człowiek ten nie tylko mordował ludzi, ale i wykopywał zwłoki z pobliskiego cmentarza. Z tymi ostatnimi Ed nie uprawiał seksu, bo jak sam potem zeznał policji „bardzo brzydko śmierdziały”.
Próbował natomiast stać się własną matką. Ed bardzo przeżył jej śmierć i skompletował nawet pozszywany z ludzkiej skóry kompletny strój kobiety, który zakładał na siebie, aby poczuć się jak swoja zmarła rodzicielka.

Podczas aresztowania na farmie Geina znaleziono m.in. popielniczki z czaszek, waginy w słoikach, maski ze skóry zerwanej z twarzy nieboszczyków, sporą kolekcję ludzkich nosów, wysuszone kobiece piersi oraz te oto gustowne rękawiczki…

Ze względu na treść, ten artykuł jest dostępny tylko dla osób pełnoletnich.

Żeby przeczytać go w całości zaloguj się, a jeśli masz 18 lat i nie masz jeszcze konta na JM załóż sobie konto bojownika. Wymagane jest konto aktywne.
479
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Pracownicy serwisów pokazują z czym borykają się na co dzień
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Ojcowie z luźnym podejściem do życia
Przejdź do artykułu Kolorowane zdjęcia pokazują, jak badano grobowiec Tutanchamona
Przejdź do artykułu Rzucił wszystko i kupił sobie za 13 tysięcy dolarów wyspę na Seszelach
Przejdź do artykułu Do dziś nie wiemy, co tak naprawdę wydarzyło się 9 października 1962 roku
Przejdź do artykułu Większość z nas jest przekonana, że te rzeczy są typowo amerykańskie
Przejdź do artykułu Niezwykłe kolorowe zdjęcia Warszawy zrobione 3 lata po Powstaniu Warszawskim
Przejdź do artykułu Mistrzowie Internetu – Wielki wygrany w loterii Biedronki!
Przejdź do artykułu Zatrzymane w kadrze CCCXLIV - Worki z włosami kobiet spalonych w Auschwitz
Przejdź do artykułu Tragiczny los miasteczka Johnstown, które zalane zostało 20 milionami ton wody

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą