Szukaj Pokaż menu

Gaszenie pożaru, który trawił Biebrzański Park Narodowy w fotorelacji jednego z uczestników akcji

26 600  
195   29  
Relacją oraz zdjęciami podzielił się z nami Łukasz Starowicz, jeden z pilotów helikoptera firmy Helipoland, który pod koniec kwietnia brał udział w akcji gaszenia płonących lasów i torfowisk Biebrzańskiego Parku Narodowego. Pożar wybuchł w niedzielę 19 kwietnia, a akcja gaśnicza zakończyła się dokładnie tydzień później. Ogień zajął ok. 5280 hektarów parku, co stanowi 9,5 proc. jego powierzchni.

Wielopak Weekendowy DCCCLXXV - Precyzja taksówkarza

48 200  
160  
Dzisiaj przyjrzymy się postawie homeopatów, założymy się o stówę oraz wpadniemy do sklepu po środek dezynfekujący...

Top 5 roastów do obejrzenia za całkowitą darmochę (numer 2 cię zdziwi albo nie)

56 525  
Ach, roast, szlachetna szermierka słowna, w której maluczcy mogą rzucić wyzwanie możnym showbiznesu, a to wszystko do melodii wygrywanej przez Szatana na skrzypkach. Albo odwrotnie, nie pamiętam o co w ogóle chodziło.
Faktem jednak jest, że forma posiadówy połączonej z linczem ma swoją zacną tradycję w amerykańskiej popkulturze. Na tyle, że z większymi i mniejszymi sukcesami udało się ją przeszczepić na polski grunt. Względnie się na tym znam, bo miałem okazję uczestniczyć w powstawaniu kilku dobrych i kilku, nie bójmy się tego słowa, tragicznych roastach. Czy się wstydzę tych drugich?
Tak. Wstydzę się potwornie. A wstyd zmyje tylko śmierć!

To powiedziawszy, wszystkim nam przyda się teraz odpoczynek od ciągłego obrzucania się błotem na mediach społecznościowych. Dlatego polecam obrzucanie się błotem przez profesjonalistów w tych 5 roastach.
Łączy je fakt, że wszystkie są do obejrzenia za darmo, na legalnych stronach. Żadnych lewych playerów, od których zasysa numer karty kredytowej nawet kotu z kieszeni (prawdziwa historia).
Wszystkie są też po angielsku, bo niestety nie znam polskiego. Artykuł, jak wszystkie na tej stronie, jest tłumaczony.

#5. Roast of Charlie Sheen

https://youtu.be/kj6-Mjt9HQw

Roasty Comedy Central to właściwie „te” roasty. Te, do których wszyscy porównują, prawdziwe wydarzenia. A chyba żaden nie odpowiadał lepiej dziwacznej naturze tego widowiska, niż prezentowany na żywo rozpad życia Charliego Sheena.

Mamy tutaj wszystko: aktualne kontrowersje, przeszłe sukcesy, jakiś pajac gra na gitarze w kapeluszu, a w tle bandę głodnych komediantów upstrzonych menażerią „znanych” ludzi.
W line-upie choćby Mike Tyson, Jeff Ross, Amy Schumer, ego Setha MacFarlane'a, Patrice O'Neal, William Shatner i Anthony Jeselnik. Wszyscy młodzi, wszyscy piękni, wszyscy na derby (Falubaz vs Zabulaf).

#4. Roast of Patrice O'Neal

https://youtu.be/KwsjshsdZZw
Wy, plebs: Kevin Hart, Louis CK, Abelard Giza i „Rick & Morty”.
Ja, intelektualista: Mitch Hedberg, Patrice O'Neal, Kurt Vonnegut i „Włatcy móch”.
Jeśli lubisz dużo za niewielką cenę, to w tym nagraniu masz roast Patrice O'Neala (legendy nowojorskiej komedii) oraz, jeśli zadzwonisz już teraz, dorzucamy za darmo roast Kevina Brennana i potwornie długie przerwy. A wszystko to od klubu The Stand w Nowym Jorku. Nie chcesz roastu Kevina Brennana? OK, trudno.

Gratka dla wszystkich fanów wczesnych dokonań Billa Burra, nieodżałowanego Grega Giraldo, Todd Barry'ego czy Collina Quinna. Dla wszystkich innych powrót do czasów nagrań z kamer do podglądania niedźwiedzi nocą i dźwiękiem symulującym uwiąd starczy.

#3. Roast Battle

Do obejrzenia tu: http://www.cc.com/shows/jeff-ross-presents-roast-battle

Jeff Ross uczynił z pobieżnego obrażania ludzi sposób na zarabianie pieniędzy, więc Comedy Central pozwoliło mu stworzyć program, który to cienkie założenie rozdmuchał do nadawanego na żywo konkursu. Główną zaletą tego programu jest obserwowanie jak smak życia uchodzi z oczu Jeffa Rossa, a świadomość niszczenia kulturowej tkanki ludzkości przebija spod ciężkich oparów marihuany.
A także: srogie pojazdy, he he he!

Wbrew pozorom program jest bardzo energiczny i przyjemnie się go ogląda, a zasady są na tyle uniwersalne (wzajemne obrażanie się w parach), że koncept stał się formatem międzynarodowym. Dodatkową zaletą jest korzystanie z arcyprzyjemnego playera Comedy Central.

#2. The Roast of Arjun Kapoor and Ranveer Singh

https://youtu.be/c314NOBTGhE
Nie znasz Ranveera Singha i Arjuna Kapoora? No co ty? Najgorętszych nazwisk w Bollywood? OK, przyznam, że ja też nie, po prostu umieściłem to nagranie, żeby była równa, okrągła piątka.
„Pięć to nie jest okrągła liczba.”
Fakt, jedyna okrągła liczba to 0.

#1. The Legendary Roast of the Legendariest Legend RICH VOS

https://youtu.be/M9TvCWpzer4
Łabędzi śpiew odchodzącego w niebyt świata wyzwolonej komedii, w której jakieś typy coś tam gadały. Aż łezka się w oczu kręci, gdy próbujesz sobie przypomnieć kim są ci ludzie i co zrobili.

Rich Vos to kolejny mocny zawodnik nowojorskiej sceny stand-upowej, może i nieznany w Polsce, ale co z tego. Do 2003 w Polsce mydło nie było znane, a teraz prawie w każdej restauracji można dostać, z takim mlekiem jakim chcesz.
Nakręcona w Mekce stand-upu w NY, „Comedy Cellar”, bezwzględna kawalkada okrutnych żartów i wzajemnego gnębienia się, a ponad wszystkim unosi się odpowiedni odór desperacji. Akurat do serniczka, byleby wystudzonego!

* * * * *

Gdzie można znaleźć podobne klimaty? Już myślałem, że nie zapytasz, otóż razem z moimi kompanami Piotrkiem Szumowskim i Jaśkiem Borkowskim w programie Stand-up Online tworzymy panel „Roast me”, w którym staramy się czynić podśmiechujki na podstawie nadesłanych zdjęć. Zresztą sprawdź jak szło nam do tej pory:

https://youtu.be/0eFJ-jnHFew

https://youtu.be/3pjluVT4jOw

Możesz obejrzeć to w ramach Stand-up Online 5, bilet znajdziesz tutaj:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/51751/Internet/Stand-up+ONLINE/

Start: 2 maja 2020 o godz. 20:00

Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/51751/Internet/...

Możesz też wziąć sam/a udział, nadsyłając swoje zdjęcie z kartką oznaczoną „Roast me” na e-mail: zgloszenia@standuponline.pl

Możesz też nie robić żadnych z tych rzeczy, od kiedy coś jest w internecie obowiązkowe, poza noszeniem spodni jak prezydent wysyła tik toki?

Pozdrawiam
Bartosz Zalewski
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Wielopak Weekendowy DCCCLXXV - Precyzja taksówkarza
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu MŻJDD - wróciła wcześniej do domu, zastała męża w takiej sytuacji...
Przejdź do artykułu Korwin-Mikke będzie dzisiaj publicznie masakrowany! Roast Krula na żywo już o 19:00
Przejdź do artykułu Zabójcze dawki, czyli jak mogą cię zabić zwykłe witaminy
Przejdź do artykułu Akcja znanego browaru, która sprawiła, że z plaży zniknęły parawany
Przejdź do artykułu Używasz tych przedmiotów podczas każdej wizyty w łazience. Ale czy wiesz, skąd wzięły się ich nazwy?
Przejdź do artykułu Dylan Moran: Off The Hook w Polsce
Przejdź do artykułu Janusze lotnictwa w samolocie są nieobliczalni
Przejdź do artykułu Właściciel teksańskiej restauracji bawi publikowanymi ogłoszeniami
Przejdź do artykułu Już w ten weekend Lubelskie Święto Motoryzacji w Targach Lublin!