Szukaj Pokaż menu

Fajne zdjęcia dla dorosłych L - Kilka pięknie wypiętych pań

89 345  
398   27  
No i jak? Gotowi na troszkę niegrzeczności? Dziś dużo pań, a to dobrze wróży.

Nienormowany czas pracy, od czego jest Helmut i inne anonimowe opowieści

49 854  
281   26  
Dziś przeczytacie także m.in. o najgorszym sposobie zerwania związku, przekonacie się jak ważna jest precyzja przy składaniu zamówień i dlaczego czasem warto odpuścić i wymięknąć.

Oto jak już niebawem mogą wyglądać najpopularniejsze krajobrazy i atrakcje turystyczne

76 430  
152   66  
Nasz świat szybko się zmienia. Wraz ze zmianami klimatycznymi pojawia się coraz większe ryzyko, że najbardziej znane nam obecnie krajobrazy i atrakcje turystyczne jeszcze za naszego życia całkowicie znikną z powierzchni Ziemi, lub zmienią się nie do poznania. Dzisiaj możecie zobaczyć przerażającą wizję, jaka może się zrealizować, jeśli nic z tym nie zrobimy.

#1. Statua Wolności, Nowy York - teraz

Widok, który wszystkim kojarzy się z USA. Naczelna wizytówka miasta Nowy Jork. Wszyscy odwiedzający metropolię muszą zaliczyć ten punkt na swojej trasie.

#2. Statua Wolności, Nowy York - w przyszłości

Stale podnoszący się poziom wód na świecie sprawia, że już w niedalekiej przyszłości spora część tego 93-metrowegp posągu może znaleźć się pod wodą.

#3. Wielka Rafa Koralowa, Australia - teraz

Wielka Rafa Koralowa to jedna z wizytówek Australii. Tętniąca życiem, różnorodna, pełna niezwykłych kształtów i kolorów. To jeden z obowiązkowych punktów, który muszą odwiedzić wszyscy fani nurkowania.

#4. Wielka Rafa Koralowa, Australia - w przyszłości

Stale podnosząca się temperatura mórz i oceanów na świecie w połączeniu z zanieczyszczeniem wód sprawia, że rafa koralowa powoli obumiera. Jeśli tak dalej pójdzie, to już za jakiś czas nie pozostanie po niej wiele.

#5. Amazoński las deszczowy, Brazylia - teraz

Zielone płuca naszej planety - tak właśnie nazywane są lasy deszczowe Amazonii. Setki tysięcy turystów przybywa każdego roku do Brazylii, aby zobaczyć na własne oczy ten niesamowity cud natury.

#6. Amazoński las deszczowy, Brazylia - w przyszłości

Wylesianie już teraz stanowi ogromne zagrożenie dla lasów deszczowych. Jeśli dorzucimy do tego wszystkiego szalejące tam każdego roku pożary, otrzymamy bardzo ponurą wizję przyszłości.

#7. Antarktyda - teraz

Ogromna, biała, niemal całkowicie bezludna. Właśnie taka jest Antarktyda. Najdalej położony na południe kontynent, na którym znajduje się geograficzny biegun południowy.

#8. Antarktyda - w przyszłości

Stopniowy wzrost temperatury doprowadzi w końcu do niemal całkowitego stopienia lodów Antarktydy, pozostawiając goły krajobraz. Dodatkowo stale podnoszący się poziom wód na świecie może sprawić, że cały ten wielki ląd znajdzie się głęboko pod powierzchnią.

#9. Partenon, Grecja - teraz

Grecki Partenon to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na świecie, które - mimo upływu lat - wciąż stoi na swoim miejscu i jest celem wycieczek setek tysięcy turystów każdego roku.

#10. Partenon, Grecja - w przyszłości

Dwutlenek węgla, turystyka i kwaśne deszcze mogą sprawić, że już w niedalekiej przyszłości sławny grecki Partenon po prostu się zawali.

#11. Wenecja, Włochy - teraz

Jedno z najbardziej - zaraz obok Paryża - romantycznych miejsc na świecie. Czy istnieje lepsze miejsce na oświadczyny niż pokład gondoli z włoskim gondolierem śpiewającym swoją pieśń?

#12. Wenecja, Włochy - w przyszłości

To już niebawem może się zmienić. Eksperci nie mają wątpliwości, że Wenecja będzie jedną z pierwszych - tak znaczących - ofiar stale podnoszącego się poziomu mórz i oceanów.

#13. Trzy Siostry, Australia - teraz

Trzy Siostry to jeden z najczęściej odwiedzanych punktów widokowych w całej Australii. Okolica szczyci się pięknymi, naturalnymi formacjami skalnymi, których próżno szukać w innych miejscach na świecie.

#14. Trzy Siostry, Australia - w przyszłości

Rosnąca temperatura i szalejące pożary lasów mogą jednak sprawić, że krajobraz wokół Trzech Sióstr nigdy już nie będzie taki sam. Zniknie z niego niemal cała zieleń, pozostawiając surowy, skalny klimat.

#15. Lodowiec Pastoruri, Peru - teraz

Lodowiec Pastoruri w Peru to jeden z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych lodowców na świecie. Jego zachwycające piękno przyciąga setki tysięcy turystów każdego roku.

#16. Lodowiec Pastoruri, Peru - w przyszłości

Stale rosnąca temperatura sprawia, że wszystkie lodowce na świecie wciąż się kurczą. Jeśli tak dalej pójdzie, to już niebawem nie zostanie z nich za wiele.

#17. Stonehenge, Wielka Brytania - teraz

Stonehenge to jeden z najbardziej tajemniczych zabytków na całym świecie, który wciąż nie odkrył przed nami wszystkich swoich tajemnic.

#18. Stonehenge, Wielka Brytania - w przyszłości

Ten niesamowity krajobraz może zostać niemal całkowicie zniszczony przez... krety, które ryją pod skałami. Ich populacja drastycznie rośnie przez stale zwiększającą się temperaturę.

#19. Bombaj, Indie - teraz

Bombaj to jedno z najpopularniejszych miast w całych Indiach. Bogactwo kulturowe i cała masa miejsc do zwiedzania sprawiają, że Bombaj jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w całym kraju.

#20. Bombaj, Indie - w przyszłości

Przeludnienie to jeden z największych problemów, z jakim obecnie borykają się władze miasta. Większość wolnej przestrzeni została już tam wykorzystana do budowy prowizorycznych domów, jednak ludzi wciąż przybywa.

#21. Wodospady Wiktorii, Zambia - teraz

Wodospady Wiktorii w Zambii to jeden z najbardziej spektakularnych cudów natury na całym świecie.

#22. Wodospady Wiktorii, Zambia - w przyszłości

Dalszy wzrost temperatury może sprawić, że w korycie rzeki zabraknie wody, przez co Wodospady Wiktorii znikną bezpowrotnie.
152
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Nienormowany czas pracy, od czego jest Helmut i inne anonimowe opowieści
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Internauci wyśmiali rapera Popka, bo ten ma małego siusiaka – Największe obciachy
Przejdź do artykułu Najgorsze zdjęcia z podróży, jakie przywieźli internauci
Przejdź do artykułu 7 bardzo złych nauczycielek
Przejdź do artykułu 12 niezwykłych grobli znajdujących się na Ziemi
Przejdź do artykułu Ludzie i zwierzęta, którym niczym nie zaimponujesz
Przejdź do artykułu Niesamowite zdjęcia pokazujące, co góra lodowa skrywa pod powierzchnią wody
Przejdź do artykułu 10 lifehacków tak idiotycznych, że niemal genialnych – prosty trik, by przyjąć więcej imigrantów
Przejdź do artykułu Shusaku Takaoka i jego ironiczne kolaże III
Przejdź do artykułu Oto jak natura wraca do życia po potężnych pożarach, które nawiedziły Australię

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą