Szukaj Pokaż menu

Mistrzowie Internetu CCXL - EA School

115 230  
338   58  
W dzisiejszym odcinku m.in. jak pozbyć się problemów z matką i teściową, efekty wizyty inspektora BHP oraz jak na ludzi wpływa "Polityka".


Mamy pierwszą ofiarę wojny handlowej między USA a Chinami - Co nowego w technologii?

63 573  
177   30  
W dzisiejszym odcinku poznamy pierwszą prawdziwą ofiarę sankcji handlowych nałożonych przez USA na Chiny, zobaczymy, jak opiekować się telefonem ze składanym wyświetlaczem od Samsunga oraz przekonamy się, jak ogromna kara została nałożona na Morele.net za wyciek danych klientów.

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - nastolatka ze Szwecji na szczycie ONZ oskarża przywódców światowych o niszczenie planety

93 757  
244   247  
W dzisiejszym odcinku także o szokującej ankiecie, którą dano do wypełnienia 10-latkom ze Szczytna. Jakie pytania się w niej znalazły?
Najmocniejsze cytaty na Joe Monster

#1. Futurolog przewiduje, że cyborgi już wkrótce zastąpią ludzi na Ziemi

James Lovelock w swojej nowej książce "Novacene" opisuje świat, w którym ludzkość powoli wymiera, ustępując miejsca inteligentnym maszynom.
Nasza dominacja jako głównych interpretatorów kosmosu szybko się kończy. Interpretatorami przyszłości nie będą ludzie, ale ci, których ja nazywam "cyborgami", którzy sami siebie zaprojektują i zbudują. (...) Myślę o cyborgach jako o innym królestwie istnień. Będą stać przed nami w taki sam sposób, jak my sami stoimy przed zwierzętami, jak królestwo zwierząt przed roślinami.

Jak wyglądałyby cyborgi? Uczony nie jest do końca pewny:
Cyborgi zaczęłyby się od nowa, podobnie jak Alpha Zero zaczęłyby od pustej kartki. Jest całkowicie możliwe, że w ogóle nie miałyby formy, istniejąc głównie jako formy wirtualne wewnątrz komputerów.

James Lovelock skończył w lipcu 100 lat.

Najmocniejsze cytaty na Joe Monster
NBC News

#2. Mocne słowa 16-letniej aktywistki na Szczycie Klimatycznym: "Ukradliście moje marzenia"

Cały świat żyje przemówieniem Grety Thunberg, które otworzyło tegoroczny Szczyt Klimatyczny ONZ. 16-latka w sierpniu ubiegłego roku rozpoczęła w swojej szkole strajk dla klimatu. Teraz nie szczędziła gorzkich słów pod adresem największych światowych polityków:
To wszystko jest złe. Nie powinno mnie tu być. Powinnam być w szkole po drugiej stronie oceanu. A jednak przychodzicie do nas – młodych ludzi po nadzieję. Jak śmiecie? Ukradliście moje marzenia, moje dzieciństwo swoimi pustymi słowami. (...) Ludzie cierpią, ludzie umierają. Nasze ekosystemy są coraz bardziej zrujnowane. Jesteśmy na początku masowego wymierania, a wszystko, o czym możecie mówić, to pieniądze i bajki o wiecznym wzroście gospodarczym. (…) Nadal nie jesteście zbyt dojrzali, żeby przedstawić nam wszystkie fakty i statystyki. Zawodzicie nas.

Greta Thunberg cierpi na zespół Aspergera, co próbują wykorzystać krytycy. Ona sama zapewnia jednak, że przypadłość nie zaburza jej sposobu postrzegania świata.

Najmocniejsze cytaty na Joe Monster

>>> Tutaj możecie zobaczyć całe emocjonalne przemówienie Grety Thunberg
Radio Zet

#3. Aktorka o swoich dzieciach-scjentologach: "Nie przestanę ich kochać"

Nicole Kidman ma dwójkę dorosłych adoptowanych dzieci, które niestety poszły w ślady swojego ojca, Toma Cruise'a, i w całości oddały się sekcie scjentologów. Aktorka przyznaje, że choć wybór jej dzieci zrujnował rodzinę, to nie zamierza się od nich odwracać:
Macierzyństwo to podróż, w której trzeba przygotować się na wzloty i upadki. Nieważne, czy twoje dzieci są adoptowane, czy biologicznie jesteś ich matką. Tym, czego potrzebują przede wszystkim jest miłość. Moje dzieci wybrały scjentologię, ale naszą rolą jest dawać im bezwarunkową miłość.

Scjentolodzy wierzą w międzygalaktycznego władcę Xenu, który 75 milionów lat temu przybył na Ziemię.
Pudelek
Najmocniejsze cytaty na Joe Monster

#4. Polscy siatkarze utknęli na lotnisku w Amsterdamie. Zaskakujące słowa premiera

Nasi reprezentanci nie mogli polecieć do Lublany, gdzie ma się odbyć półfinałowy mecz ME. Powodem jest strajk tamtejszych linii lotniczych. W efekcie siatkarze utknęli na lotnisku w Amsterdamie. Jak donosi wp.pl na pomoc ruszył im... premier Mateusz Morawiecki:
Nasza siatkarska kadra utknęła na lotnisku w Amsterdamie. Wysyłamy po nią nasz rządowy samolot, żeby spokojnie mogła dotrzeć na półfinał do Lublany. Trzymamy za nich kciuki.

Politykowi podziękował trener reprezentacji Polski Vital Heynen:
Co za wspaniałe uczucie, kiedy uzyskujemy wsparcie od naprawdę wszystkich w Polsce. Dziękuje wszystkim kibicom. Dziękuje Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Mam nadzieję, że będę mógł Panu podarować mój medal za kilka dni...

Najmocniejsze cytaty na Joe Monster

#5. Prezydent Francji sugeruje, że Polska blokuje wprowadzenie zmian w polityce klimatycznej UE

Emmanuel Macron nie szczędził gorzkich słów pod adresem naszego kraju podczas podróży do Nowego Jorku, gdzie odbywa się Szczyt ONZ:
Prawda jest taka, że wszystko blokuje Polska. (…) Niech młodzi ludzie protestujący w Europie pojadą manifestować do Polski i pomogą mi przekonać tych, których ja nie mogę.

Polska była jednym z krajów, które nie podpisały deklaracji o neutralności klimatycznej do 2050 roku. Premier Morawiecki chce bowiem najpierw, by UE wskazała, w jaki sposób Polakom zostanie zrekompensowane przejście na droższe źródła energii.
Tok FM

Najmocniejsze cytaty na Joe Monster

#6. Szokujące wspomnienia aktorki. Matka pozwoliła, by została zgwałcona

Demi Moore w swojej najnowszej autobiografii opisuje trudne dzieciństwo i problematyczne relacje z matką. Wspomina też gwałt, którego dopuścił się znajomy jej matki. Mężczyzna miał klucze do mieszkania.
Po wszystkim spytał: "Jak się czujesz z tym, że matka robi z ciebie kur** za 500 dolarów?”. To był gwałt i druzgocąca zdrada.

Gwiazda nie wierzy jednak, by matka umyślnie zezwoliła mężczyźnie na gwałt na córce:
Nie sądzę, że była to prosta transakcja, ale dała mu łatwy dostęp do mnie i naraziła mnie na niebezpieczeństwo.

Demi Moore ma trzy dorosłe córki z Bruce'em Willisem.

Najmocniejsze cytaty na Joe Monster

#7. Urząd Miasta zlecił przeprowadzenie seksualnych ankiet wśród... 10-latków!

Uczniowie szkół podstawowych w Szczytnie zostali poproszenie o wzięcie udziału w ankiecie zleconej przez Urząd Miasta. Celem ankiety było diagnozowanie problemów w szkołach. Wyniki następnie miały być porównane z ogólnokrajowymi badaniami ESPAD (Europejski Program Badań Szkolnych nad Używaniem Alkoholu i Narkotyków). Nikt nie spodziewał się jednak, że 10-latkowie zostaną spytani o następujące rzeczy:
Czego obawiasz się najbardziej przy uprawieniu seksu?
Co mogłoby cię skłonić do współżycia?
Jak myślisz, ilu twoich rówieśników ma pierwszy stosunek za sobą?
Jaki wiek jest odpowiedni, aby rozpocząć współżycie seksualne?

Rodzice dzieci nie kryją oburzenia:
Gdy mój syn wrócił do domu i mi o tym opowiedział nie wierzyłam w to co słyszę. Jak można pytać 11-latka, czego boi się przy uprawianiu seksu, czy co skłoniłoby go, aby odbył stosunek. Obrzydliwe i skandaliczne. Nie wiem, kto za to odpowiada, czy szkoła, czy jakiś urzędnik, ale nie zostawię tego tak.

Ostatecznie ankietę wstrzymano.

Najmocniejsze cytaty na Joe Monster
Tygodnik Szczytno

>>> Ostatnio pisaliśmy o Magdzie Gessler, która skrytykowała Polaków


Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6
244
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Mamy pierwszą ofiarę wojny handlowej między USA a Chinami - Co nowego w technologii?
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 7 wartych uwagi ciekawostek o pracy strażaków
Przejdź do artykułu O czym najczęściej śpiewają metalowcy – już wiemy, dzięki analizie komputerowej
Przejdź do artykułu Prosty trik dla osób, które nienawidzą zmywać naczyń
Przejdź do artykułu Wyrzucił śmieci do lasu i dostał nauczkę, po której nigdy więcej tego nie zrobi
Przejdź do artykułu Tego nie uczyli na lekcji historii, czyli 7 ciekawostek z czasów średniowiecza
Przejdź do artykułu Wystarczyła jedna nieprzemyślana decyzja, aby uznany dentysta z USA stał się jednym z najbardziej znienawidzonych ludzi
Przejdź do artykułu Jak sobie poradzić z problemem imigrantów z Afryki? Ta pani znalazła na to prosty sposób!
Przejdź do artykułu Piękne szaleństwo - pięć filmowych twarzy Jokera
Przejdź do artykułu Niesamowite wydarzenia, w które trudno uwierzyć (może i słusznie)

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą