Szukaj Pokaż menu

Najdziksze newsy tygodnia – niezwykłe znalezisko w domu multimilionera

114 230  
323   107  
Dzisiaj o popularnych tweetach, które wcale nie muszą być tym, czym się wydają, o zaskakujących pomyłkach i nie mniej zaskakujących obrazach.

Chciała udowodnić, że wystarczy bardzo chcieć - kanadyjska bizneswoman, która zginęła podczas zdobywania Mount Everest

85 127  
244   90  
Mount Everest jeszcze kilkadziesiąt lat temu sprawiał wrażenie miejsca niemalże z innej planety. Mityczne (i zarazem mistyczne) 8848 metrów nad poziomem morza rozbudzało wyobraźnię i pożerało kolejne ofiary. Sir Edmund Hillary po raz pierwszy postawił stopę na szczycie w 1953 roku, jednak na pierwsze zimowe wejście trzeba było czekać jeszcze prawie 27 lat, a tego osiągnięcia dokonali nasi rodacy – Krzysztof Wielicki i Leszek Cichy.

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Małgorzata Rozenek o seksualnym problemie milionów Polaków

109 032  
284   166  
W dzisiejszym odcinku o byłej muzułmance, która krytykuje Zachód za naiwność. Będzie też o mocnych słowach Małgorzaty Rozenek, która z celebrytki próbuje się przeobrazić w działaczkę społeczną. O co chodzi?

#1. Lekarze o tym, że cyberuzależnienie jest ciężką chorobą psychiczną

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Joe Monster

Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia, zwraca uwagę na rosnącą zależność dzieci od sprzętów elektronicznych:
U coraz młodszych pacjentów rozpoznajemy tzw. "wczesne padaczki". Dzieci cierpią na zaburzenia koncentracji, nadpobudliwość, bezsenność, depresję. Do tego dochodzą wady postawy, bóle pleców i kręgosłupa, wady wzroku, otyłość, nadciśnienie, cukrzyca. Apelujemy do rodziców, aby ograniczyli swym dzieciom dostęp do sieci, zanim będzie za późno.

Janicka zwraca uwagę na fakt, że problem cyberuzależnienia zaczyna się już nawet w wieku kilku lat i zwykle nasila się w wakacje, gdy dzieci mają za dużo wolnego czasu. Kobieta zaleca rodzicom zabieranie dzieci na rower lub plac zabaw.

#2. Zastrzelił kelnera, bo "za wolno przygotowywał kanapkę"

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Joe Monster

Rozwścieczony klient śmiertelnie postrzelił kelnera w pizzerii na obrzeżach Paryża. Powodem miała być zbyt powolna obsługa. Po zatrzymaniu przez policję mężczyzna miał powiedzieć:
Zrobiłem to, bo moja kanapka nie była przygotowana wystarczająco szybko.

28-letni kelner nie miał żadnych szans. Okoliczni mieszkańcy są w szoku, że pracownik spokojnej restauracji został zamordowany przez... kanapkę. Inni podkreślają, że okolica jest niebezpieczna i pełno w niej narkomanów oraz alkoholików.

#3. Wstrząsające zeznanie piosenkarek na temat molestowania przez znanego muzyka. "Mówił dwunastoletniej Basi, że jest już na tyle duża, by wiedzieć, co ma między nogami"

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Joe Monster

W rozmowie z Gazetą Wyborczą członkinie zespołu Tęcza opowiedziały w szczegółach o tym, jak w przeszłości były molestowane przez znanego muzyka Krzysztofa Sadowskiego. Sprawę nagłośnił jakiś czas temu dziennikarz Mariusz Zielke.
Jest druga połowa lat 90., kiedy Krzysztof Sadowski mówi dwunastoletniej Basi, że jest już na tyle duża, by wiedzieć, co ma między nogami. Taki mały „guziczek”. Schowany. Ale jeśli będę go dłużej naciskać, to poczuję w pewnym momencie dużą przyjemność. Najpierw robił mi to sam. Potem miałam mu pokazywać, czy potrafię sama. (…) Często potem bardzo długo czułam ból, ale bałam się komukolwiek o tym powiedzieć. Moja mama nigdy nie rozmawiała ze mną o tych sprawach. Nie zbadał mnie żaden lekarz
- relacjonuje "Basia".

Dalej wypowiedziała się Marta:
Przez wiele lat, myśląc o tych wydarzeniach, czułam się brudna. Winna. Dlatego z powodu poczucia winy nikomu nie powiedziałam o tej sytuacji. Nikt z mojego otoczenia nie wiedział, co się działo. Czasami miałam w nocy mocne bóle brzucha, przez co trafiałam do szpitala. Lekarze nie byli w stanie postawić diagnozy.

Wyborcza cytuje też inną ofiarę:
Nie wiem, dlaczego nie byłam w stanie krzyknąć i się temu sprzeciwić. Zabierał mnie też często do kina w Warszawie na filmy dla dorosłych. Tam przykrywał mnie kurtką, rozsuwał rozporek lub podnosił moją spódnicę i palcami doprowadzał mnie do orgazmu. Ale nigdy słowa „seks” przy mnie nie powiedział. W moich myślach te stosunki nigdy nie funkcjonowały jako seks.

Dziennikarz Mariusz Zielke uważa, że afera odbije się na całym środowisku muzycznym:
Ta sprawa będzie bardzo bolesna dla całego środowiska, które w dużej części wiedziało i kryło pedofilię.

#4. Mocne słowa o Caster Semenyi: "Pod względem biologicznym ona jest mężczyzną"

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Joe Monster

Niedawno pisaliśmy
o kontrowersyjnej lekkoatletce, która wściekła się, że nie została dopuszczona do występu na MŚ. Teraz Jose Maria Odrizola, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych, w ostrych słowach wypowiedział się na temat mistrzyni olimpijskiej:
Ona mówi, że światowa federacja działa przeciwko niej, ale narzucone normy obowiązują wszystkich. Mówimy o jej przypadku od mistrzostw w Berlinie w 2009 roku. Ma chromosomy XY, jak mężczyzna. Seria badań hormonalnych wykazała, że jest osobą hiperandrogeniczną. Nie chcemy jej odmawiać kobiecości, ale pod względem biologicznym Semenya jest mężczyzną, w pewnych aspektach odbiegającą od typowych mężczyzn pod względem anatomicznym. Ma jednak ogromną przewagę nad kobietami. Semenya ma wyższy poziom testosteronu niż większość mężczyzn, to daje jej i wszystkim innym biegaczkom z podwyższonym testosteronem niekwestionowaną przewagę. Na podium biegu na 800 metrów na igrzyskach w Rio stały trzy hiperandrogeniczne biegaczki, widzieliśmy wtedy, jak inne finalistki prawie płakały na linii mety, ponieważ wiedziały, że nie były w stanie z nimi wygrać.

Caster Semenya zapowiedziała, że zamierza walczyć o swoje prawa i chce uczciwie rywalizować z innymi kobietami.

#5. Episkopat Ukrainy porównuje ideologię LGBT do ZSRR

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Joe Monster

Podczas mszy z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego abp Marek Jędraszewski wypowiedział się na temat "tęczowej zarazy", która "chce opanować nasze serca, dusze i umysły". Na duchownego spadła ostra krytyka, choć nie brakowało też słów wsparcia. Dobre słowa powiedział o nim m.in. bp Bronisław Bernacki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy:
My, pasterze ukraińskiej ziemi, przez wiele lat doświadczaliśmy i do dziś doświadczamy niszczących skutków ideologii komunistycznej, która doprowadziła wiele ludzkich istnień do duchowego zniszczenia, a która, podobnie jak ideologia gender, przybierała maskę walki o równość. Z bólem serca patrzymy, jak ta nowa ideologia zbiera dzisiaj swoje niszczące żniwo, godząc w instytucję małżeństwa i rodziny. Przypomina to początki reżimu w ZSRR, którego jedną z pierwszych decyzji było zezwolenie na szybki rozwód oraz aborcję. Nic dziwnego, że zwolennicy ideologii gender podejmują działania w duchu, który z pewnością nie jest od Boga.

Wsparcia polskiemu kapłanowi udzielił też m.in. Episkopat Węgier.

#6. Była muzułmanka krytykuje islam. "Zachód jest naiwny"

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Joe Monster

Yasmine Mohammed była kiedyś żoną członka Al-Kaidy, ale uciekła na Zachód i dziś naucza Europejczyków o tym, jakie zagrożenia niesie ze sobą islam. Kobieta w rozmowie z Jerusalem Post przyznała, że największym problemem mieszkańców naszego kontynentu jest naiwność:
Demokracje zachodnie cierpią z powodu toksycznej mieszanki arogancji i naiwności, która czyni je samozadowolonymi. Nie doceniają potęgi islamu, patrzą na to, co zrobili muzułmanie w innych krajach i arogancko myślą, że "nam to się nie przydarzy", mimo że dzieje się to tuż pod ich nosem.

Yasmine została zmuszona do ślubu z dżihadystą. Uciekła do Europy, by ratować swoją córkę przed rytualnym obrzezaniem.

#7. Celebrytka krytykuje rząd, który nie chce finansować in vitro. "Mamy prawo"

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Joe Monster

Małgorzata Rozenek przekonuje, że rząd Prawa i Sprawiedliwości "odwraca się do 3 milionów Polaków, którzy nie mogą mieć dzieci".
Kiedy pytałam polityków PiS, dlaczego tak potępiają in vitro, mówili, że to moralnie niesłuszne, że to zabawa w Boga. Ale prywatnie znam takich, którzy skorzystali z tej metody i mają dzieci. Zastanawiam się, czy kiedyś dokonają politycznego coming outu i przyznają, że w ich rodzinie ktoś cierpi na tę chorobę. Bo niepłodność to choroba. Oskarżam PiS o to, że odwraca się plecami do trzech milionów chorujących obywateli, ignoruje ich.

Celebrytka ma dwóch synów, których urodziła dzięki metodzie in vitro. Przyznaje, że gdyby z niej nie skorzystała, prawdopodobnie nigdy nie zostałaby matką.

>>> Ostatnio pisaliśmy o Mii Khalifie, która ujawniła, ile zarobiła w trakcie swojej kariery

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6
284
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Chciała udowodnić, że wystarczy bardzo chcieć - kanadyjska bizneswoman, która zginęła podczas zdobywania Mount Everest
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Zaskakujące ciekawostki na temat uniwersum Marvela
Przejdź do artykułu O czym najczęściej śpiewają metalowcy – już wiemy, dzięki analizie komputerowej
Przejdź do artykułu Niesamowite zbiegi okoliczności
Przejdź do artykułu Wyrzucił śmieci do lasu i dostał nauczkę, po której nigdy więcej tego nie zrobi
Przejdź do artykułu 21 niezwykłych gadżetów, których zastosowania nie odgadniesz na pierwszy rzut oka
Przejdź do artykułu Wystarczyła jedna nieprzemyślana decyzja, aby uznany dentysta z USA stał się jednym z najbardziej znienawidzonych ludzi
Przejdź do artykułu 7 ciekawostek na temat lądowania na Księżycu
Przejdź do artykułu 10 mniej lub bardziej zwariowanych dziwactw, na które można natknąć się we Francji
Przejdź do artykułu Niesamowite wydarzenia, w które trudno uwierzyć (może i słusznie)

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą