Szukaj Pokaż menu

Po prostu piękne dziewczyny

49 211  
495   30  
Tak po prostu!

7 ciekawostek o najbardziej imponujących apartamentowcach w Polsce

150 786  
416   90  
Najwyższe budynki w Nowym Jorku przekraczają pół kilometra wysokości. U nas jeszcze takich nie ma - co wcale nie znaczy, że nie mamy się czym pochwalić.

#1.

Dlaczego Mark Zuckerberg zawsze nosi te same ubrania?

199 096  
472   116  
Co za tym stoi? Bo to przecież nie może być tak, że nic za tym nie stoi!

Dlaczego Mark Zuckerberg zawsze nosi te same ubrania?
Mark Zuckerberg - są ludzie, którzy twierdzą, że jest on najpotężniejszym człowiekiem na świecie. W dzisiejszych czasach prawdziwym bogactwem i prawdziwą bronią nie są bowiem pieniądze czy bomby atomowe, lecz informacje oraz dane. No a nie da się ukryć, że Facebook posiada ich bardzo dużo i nigdy nie waha się ich używać.

Zauważyliście jednak, że jest pewna cecha wspólna, która łączy wielkich ludzi? Mowa o takich postaciach, jak właśnie: Mark Zuckerberg, Barack Obama, Ray Dalio czy Steve Jobs - na ogół zakładają oni na siebie w kółko te same ubrania w trakcie publicznych wystąpień. Nie wierzycie? Przejrzyjcie sobie zdjęcia tych panów.

Steve Jobs: charakterystyczny czarny golf i dżinsy; Barack Obama: szary lub niebieski garnitur i niebieski krawat w trakcie publicznych wystąpień; Ray Dalio i Christopher Nolan: ciemny garnitur i niebieska koszula, codziennie zakładają do pracy ten sam zestaw; Mark Zuckerberg: szara koszulka i ciemna bluza z kapturem na zamek.

Dlaczego Mark Zuckerberg zawsze nosi te same ubrania?

Czy jednak zastanawialiście się kiedyś, dlaczego ci ludzie wybierają zawsze ten sam zestaw? Przecież na pewno stać ich na modne ciuchy, a ich szafa może wyglądać znacznie lepiej niż szafa każdego z nas. Powodów jest kilka.

#1. Oszczędność energii

Od ponad 20 lat trwają badania nad tzw. „siłą woli”. Niektórzy psychologowie porównują ją do mięśnia w ludzkim ciele. Kiedy używamy jej zbyt często, siła woli słabnie, przez co nie działa już z taką skutecznością jak w chwili, kiedy jesteśmy wypoczęci.

Podejmując codzienne decyzje, zużywamy naszą siłę woli. Badania dowodzą, że jej „ilość”, jaką mamy do dyspozycji, nie zmieniła się co najmniej od kilkudziesięciu lat, podczas gdy życie przeciętnego człowieka zmieniło się całkowicie. W każdej chwili jesteśmy dosłownie bombardowani pokusami, które nas otaczają, a my musimy zużywać nasza cenną siłę woli, aby dokonywać właściwych dla nas wyborów.

Dlaczego Mark Zuckerberg zawsze nosi te same ubrania?

Na przykład kiedy rano decydujemy się aby pójść na siłownię czy na basen, zamiast poleżeć jeszcze 2 godzinki w łóżku - zużywamy siłę woli. Kiedy wybieramy sałatkę zamiast tłustego burgera - zużywamy siłę woli. Zużywamy ją jednak nawet w trakcie podejmowania pozornie błahych decyzji, jak na przykład: co dziś na siebie włożyć.

Zuckerberg oraz Obama wypowiadali się niemal w ten sam sposób na temat swojego ubioru:

„Próbuję zmniejszyć ilość decyzji w swoim życiu. Nie chcę wybierać co na siebie włożyć lub co mam zjeść na śniadanie, ponieważ w życiu mam wiele ważniejszych decyzji do podjęcia”
- mówił Obama w jednym z wywiadów.
„Chcę doprowadzić swoje życie do takiego punktu, w którym będę zmuszony podejmować jak najmniej decyzji o czymkolwiek poza tym, jak najlepiej służyć społeczeństwu”
- powiedział Zuckerberg.

W podobny sposób wypowiadają się inni znani i bogaci ludzie, którzy żyją według tej zasady. W tym miejscu warto dodać, że podejmowanie zbędnych decyzji naraża nas na niepotrzebny stres, który przecież nigdy nie jest dobry.

#2. Oszczędność miejsca

Pewnie tak bogaci ludzie nie narzekają na brak miejsca w swojej szafie. Dla przeciętnego zjadacza chleba może to być jednak bardzo ważne. Wyobraźcie sobie, jak wiele przestrzeni moglibyście zaoszczędzić, gdyby tylko wyrzucić z szafy wszystko poza kilkoma identycznymi kompletami ubrań.

Dlaczego Mark Zuckerberg zawsze nosi te same ubrania?

Dodatkowo podejmowanie decyzji kosztuje nas czas, który przecież dla ludzi sukcesu jest na wagę złota. O tym Mark Zuckerberg już kiedyś wspominał.

#3. Marka własna

Noszenie przez Steve'a Jobsa tego samego kompletu ubrań w trakcie każdego publicznego wystąpienia nie było przez nikogo postrzegane w negatywny sposób. Nikt nie patrzył na niego z góry twierdząc, że „przecież jest bogaty i go stać, czemu nie kupi sobie najnowszej bluzy Supreme i butów Yeezy” - nic z tych rzeczy.

Każdy patrzył raczej na niego z nutką zazdrości. Ten człowiek potrafił bowiem stworzyć pewien styl zarezerwowany tylko dla niego. Czarny golf i dżinsy stały się jego znakiem rozpoznawczym oraz ikoną mody. Do tego samego dąży Zuckerberg i cała reszta. Ich ciuchy wprawdzie nie są aż tak charakterystyczne, jednak na pewno są już kojarzone z ich osobami.

Dlaczego Mark Zuckerberg zawsze nosi te same ubrania?

Być może dla niektórych z was zabrzmi to wszystko głupio i wręcz niedorzecznie, jednak prawda jest taka, że Zuckerberg, Obama i cała reszta mają sporo racji, a ich strategia przynosi wymierne korzyści. Może więc warto zastosować się do niej choć w niewielkim stopniu i przekonać się na własnej skórze, jak to rzeczywiście jest.

Źródła: 1, 2, 3, 4
472
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu 7 ciekawostek o najbardziej imponujących apartamentowcach w Polsce
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu O przesądach słów kilka
Przejdź do artykułu Jak zmieniły się popularne aktorki od czasów swoich pierwszych ról filmowych
Przejdź do artykułu Idealna dziewczyna - mem internetowy
Przejdź do artykułu 5 niepokojących plag roznoszonych za pośrednictwem Facebooka
Przejdź do artykułu Panny młode z piekła rodem
Przejdź do artykułu "Jestem policjantem" - stróże prawa opowiadają anonimowo o swojej pracy
Przejdź do artykułu Ojcowie z luźnym podejściem do życia
Przejdź do artykułu 15 dzieci, które bardzo dosłownie zrozumiały instrukcje rodziców
Przejdź do artykułu 14 świątecznych tweetów, z którymi trudno jest się nie utożsamiać

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą