Szukaj Pokaż menu

Dziewczyno, to nie ma żadnego znaczenia...

330 077  
2672   107  
Drogie Bojowniczki, poświęćcie sekundę i przeczytajcie uważnie, bo to istotne...

Zadał głupie pytanie - dostał najlepszą odpowiedź, jakiej mógłby się spodziewać

62 289  
214   45  
Kiedy dzisiaj mówimy coś o gotach, najczęściej mamy przed oczami ludzi w mrocznych, fantazyjnych ciuszkach, do tego słuchających metalu. A co z germańskim plemieniem Gotów? No i jeszcze ten styl architektoniczny, romanse gotyckie, rozpadające się budynki... Co to wszystko łączy w całość?

Dlaczego słowo gotyk ma aż tyle znaczeń - geneza

15 najdzikszych newsów tygodnia – ślubna Grażyna i jej lista absurdalnych życzeń

117 237  
364   130  
Dobrze, że sezon ślubny już za nami, może spadnie liczba informacji o ślubnych Grażynach i ich super pomysłach na wesele. Nie spadnie za to liczba najdzikszych wiadomości i to jest naprawdę super. No popatrz tylko...

#1. Twórcy jednej z gier zapowiedzieli, że koniom występującym w grze będą kurczyć się jądra z zimna

Najdziksze wiadomości ostatniego tygodnia na Joe Monster
O taki rynek gier walczyliśmy. Twórcy Red Dead Redemption 2 obiecali dostarczyć silnik, który w niezwykle realistyczny sposób odzwierciedli mechanizmy zachodzące w prawdziwym świecie. Dlatego oprócz skurczonych pod wpływem zimna końskich jąder gracz będzie mógł popatrzeć też, na przykład, jak koń robi kupę. Twórcy zadbali również o realizm innych aspektów życia i gracz będzie musiał regularnie dbać o swoją broń i uważać, by przez rzekę nie przepływać w zbyt ciężkich ubraniach. Wspaniałe to czasy, w których przyszło nam żyć.

#2. Jeden z kościołów musiał zmienić treść przesłania do wiernych z powodu dwuznacznych skojarzeń

Najdziksze wiadomości ostatniego tygodnia na Joe Monster

Na tablicy przy jednym z kościołów w miejscowości Roseburg w amerykańskim stanie Oregon pojawiło się przesłanie, które wzbudziło wśród wielu osób niejednoznaczne skojarzenia. Choć z pewnością autor nie miał nic złego na myśli, to proboszcz parafii zdecydował, że słowa „Przebaczyć to znaczy połknąć, gdy pragnie się wypluć” należy zmienić. Proboszcz tłumaczył, że „ludzie produkują ślinę i gdy są źli, to chcą pluć na ludzi”, ale później przyznał, że rozumie, że pierwsza wersja przekazu mogła się faktycznie źle kojarzyć. Ostatecznie hasło zmieniono na „Bóg jest miłością”.

#3. Anne Hathaway zamierza zniszczyć świat zbudowany wokół białych

Najdziksze wiadomości ostatniego tygodnia na Joe Monster

Aktorka znana między innymi z roli Kobiety-Kot w jednej z części filmów o Batmanie odebrała Narodową Nagrodę Równości od organizacji na rzecz praw człowieka Human Rights Campaign. Hathaway wygłosiła przemowę, w której stwierdziła, że wychowywano ją w poczuciu wyższości białych, cisseksualnych mężczyzn. To mit, tłumaczyła, który obraca się wokół twierdzenia, że homoseksualizm kręci się wokół heteroseksualizmu, transpłciowość wokół cispłciowości, a każda z płci obraca się wokół białego koloru skóry. Konkludując, aktorka zamanifestowała swoją chęć zniszczenia takiego porządku rzeczy i zbudowania nowego świata. No i fajnie, że aktorzy zarabiający dziesiątki milionów dolarów chcą być tak blisko prawdziwych ludzkich problemów.

#4. Miasto nie będzie naprawiać popularnego odcinka drogi, argumentując, że droga należy do mężczyzny, który zmarł 118 lat temu

Najdziksze wiadomości ostatniego tygodnia na Joe Monster

Na drodze biegnącej przez ulicę College Street w Toronto, między garażami i szkołą, znajduje się tak dużo dziur, że nie sposób się po niej poruszać. Mieszkańcy twierdzą, że poruszanie się po tym odcinku College Street to codzienna droga przez mękę. Poproszone o interwencję miasto twierdzi, że droga formalnie należy do mężczyzny, który zmarł w 1900 roku, a miasto nie ma prawa ingerować w prywatną własność. Władze zobowiązały się jednak do znalezienia sposobu rozwiązania kłopotliwej sytuacji.

#5. Część amerykańskich wyborców nie głosuje w wyborach, bo nie wie, gdzie kupić znaczek pocztowy

Najdziksze wiadomości ostatniego tygodnia na Joe Monster

Amerykański system głosowania przewiduje możliwość głosowania na odległość dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą lub nie chcą iść do lokalu wyborczego. Jednak nawet takie udogodnienie to zbyt duża zagwozdka dla części wyborców. W hrabstwie Fairfax odkryto bowiem, że wielu studentów nie głosuje, bo nie wie, gdzie kupić znaczek, by wysłać kartę z oddanym głosem. Władze hrabstwa zamierzają przeprowadzić kampanię, w ramach której poinformują wyborców między innymi o tym, gdzie kupić znaczek (podpowiedź: u kosmetyczki) i jak prawidłowo wypełnić kartę do głosowania.

#6. Automatyczny zamek powstrzymał mężczyznę przed dostaniem się do własnego domu, bo mężczyzna miał na sobie koszulkę z logo Batmana

Najdziksze wiadomości ostatniego tygodnia na Joe Monster

B. J. May chciał wejść do swojego domu w stanie Georgia, ale nie był w stanie, ponieważ nie pozwolił mu na to system zabezpieczający, który zatrzasnął drzwi wejściowe. Chcąc dostać się do środka, mężczyzna musiał odblokować drzwi poprzez wpisanie PIN-u. Gdy tylko to zrobił, poszedł sprawdzić w aplikacji przyczynę, dla której drzwi się zablokowały. Okazało się, że system rozpoznawania twarzy zadziałał (prawidłowo) i zidentyfikował twarz Batmana na koszulce mężczyzny zamiast twarzy mężczyzny.

#7. Linia lotnicza popełniła wielką literówkę w nazwie własnej linii lotniczej

Najdziksze wiadomości ostatniego tygodnia na Joe Monster

To jest jeden z powodów, dla których nie warto oszczędzać na korekcie. Szczególnie gdy zarządza się linią lotniczą, która co roku przewozi miliony pasażerów. Na szczęście linie Cathay Paciic… znaczy się Cathay Pacific w porę zreflektowały się, że świeżutki napis na jednym z należących do niej samolotów zawiera literówkę i odesłały maszynę z powrotem do malowania. Nie było innego wyjścia, ponieważ błąd razi w oczy nawet z dużej odległości. I nawet koszt kilkunastu tysięcy dolarów, które trzeba będzie wydać na poprawkę, to nic w porównaniu z kosztami wizerunkowymi, jakie linia musiałaby ponieść, gdyby literówkę zignorowała.

#8. Pojawił się kalendarz z robiącymi kupę psami

Najdziksze wiadomości ostatniego tygodnia na Joe Monster

Jeśli masz na zbyciu trochę gotówki, może zainteresuje cię najnowsza pozycja wydawnicza – pozycja „na srającego psa”. Kalendarz z dwunastoma zdjęciami psów różnej rasy, które przymierzają się do zrzucenia z siebie dużego ciężaru, został wydany przez organizację charytatywną zajmującą się adopcją psów i kosztuje w przeliczeniu niecałe 60 złotych. Część dochodów ze sprzedaży kalendarza zasili konto innej fundacji, tym razem zajmującej się szukaniem opiekunów dla bezdomnych czworonogów. Zdjęcia wybrano na podstawie zbieranych przez cały rok zgłoszeń.

#9. Zawodnicy jednej z drużyn sportowych pojawili się w koszulkach z nazwiskami pisanymi braillem

Najdziksze wiadomości ostatniego tygodnia na Joe Monster

Zawodnicy drużyny bejsbolowej Baltimore Orioles wyszli na mecz w koszulkach ze swoimi nazwiskami pisanymi alfabetem Braille’a (dla osób niewidomych). To pierwszy tego typu przypadek w historii, ale myli się ten, kto uważa ten pomysł za osobliwy. Na trybunach stadionu, na którym Orioles rozgrywają swoje mecze, zostawiono bowiem broszury z tymi samymi nazwiskami wypisanymi Braille'em. Koszulki przygotowano z okazji przeniesienia siedziby Narodowej Federacji Osób Niewidomych do Baltimore. Jedna z niewidomych osób zebranych na stadionie przyznała, że podoba jej się ten pomysł.

#10. Podczas poszukiwań manekina w rzece policja odkryła prawdziwe zwłoki

Najdziksze wiadomości ostatniego tygodnia na Joe Monster

Zespół nurków z Warwick w amerykańskim stanie Rhode Island ćwiczył poszukiwanie zwłok na dnie jednej z miejscowych rzek. Do ćwiczeń użyto specjalnego manekina przypominającego ciało ludzkie. Sprawy przybrały nieoczekiwany obrót, gdy na dnie rzeki nurkowie natknęli się na prawdziwe zwłoki należące, jak się później okazało, do 55-letniego mieszkańca Warwick. Tożsamość mężczyzny utajnił przybyły na miejsce zespół śledczych. Nie wiadomo natomiast, czy odnaleziono manekina przeznaczonego do ćwiczeń.

#11. Odnaleziono zwłoki mężczyzny dzięki drzewu, które wyrosło mu z nasion znajdujących się w jego żołądku

Najdziksze wiadomości ostatniego tygodnia na Joe Monster

Ahmet Hergüner zaginął podczas inwazji wojsk tureckich na Cypr w 1974 roku. Turka i ponad dwóch tysięcy osób, które zaginęły w tym samym czasie, poszukiwał powołany do tego celu Komitet Osób Zaginionych na Cyprze (CMP). Przez ponad 40 lat los Hergünera pozostawał nieznany aż do momentu, w którym uwagę pewnego naukowca zwróciło nietypowe dla tego regionu drzewo figowe rosnące na zboczu jednej z gór. Po rozkopaniu terenu okazało się, że pod drzewem spoczywają zwłoki trzech osób, w tym Hergünera. Badania natomiast wykazały, że drzewo wyrosło z nasion figi, które mężczyzna zjadł przed śmiercią.

#12. Klub piłkarski korumpował sędziów przez opłacanie im prostytutek

Najdziksze wiadomości ostatniego tygodnia na Joe Monster

Portugalskie media donoszą o skandalu w tamtejszej lidze piłkarskiej. Przedstawiciele pierwszoligowej Benfiki Lizbona mieli korumpować sędziów, oferując im usługi prostytutek czy seks-spotkania z klubowymi czirliderkami, a także płacić w ich imieniu za drogie hotele. Korespondencję pomiędzy klubowym prawnikiem Paulo Goncalvesem a byłym delegatem rozgrywek upublicznił poszukiwany listem gończym haker Rui Pinto. Benfica Lizbona to najbardziej utytułowany klub piłkarski w Portugalii, który wywalczył m.in. 36 tytułów mistrza i 26 pucharów kraju.

#13. Z rosyjskich mediów społecznościowych usunięto wydarzenie „wybory miss Hitler”

Najdziksze wiadomości ostatniego tygodnia na Joe Monster

Po rosyjskiej sieci społecznościowej Vkontakte krążyło od jakiegoś czasu wydarzenie promujące konkurs piękności dla sympatyczek nazistów. Kandydatki na „miss Hitler” mogły przesyłać organizatorom swoje zdjęcia z tradycyjnym hitlerowskim pozdrowieniem i innymi atrybutami nazistów, by zwiększyć swoje szanse na wygraną w konkursie. Wydarzenie zostało jednak usunięte po skardze jednej z organizacji praw człowieka, która nie dostrzegła niewinnego promowania „piękna kultury hitlerowskiej”, jak opisywali wydarzenie jego organizatorzy.

#14. Naukowcy nakarmili ośmiornice narkotykami

Najdziksze wiadomości ostatniego tygodnia na Joe Monster

Dwójka badaczy Gül Dölen i Eric Edsinger zauważyła, że w genomie ośmiornic z gatunku Octopus bimaculoides znajdują się geny odpowiedzialne za transport serotoniny, ludzkiego hormonu szczęścia. Zdziwiło ich to o tyle, że mózgi ośmiornic i ludzi ewoluowały zupełnie inaczej, a jednak w tym względzie mogą być do siebie podobne. Naukowcy podali więc siedmiu zwierzętom MDMA, znajdujące się choćby w ecstasy. Ku zaskoczeniu badaczy ośmiornice po MDMA zaczęły się zachowywać podobnie do ludzi: między innymi zmysłowo „tańczyć” w wodzie i pragnąć dotyku drugiej ośmiornicy. Badacze zamierzają przeprowadzić kolejne badania, by dowiedzieć się więcej o różnicach w budowie mózgów ludzi i zwierząt.

#15. Przyszła panna młoda przedstawiła gościom listę kuriozalnych warunków uczestnictwa w weselu

Najdziksze wiadomości ostatniego tygodnia na Joe Monster

Jeden z zaproszonych na wesele w Australii gości opublikował w mediach społecznościowych listę wymogów, które należy spełnić, by móc uczestniczyć w weselu. Upiorna panna młoda zabrania gościom przychodzenia w ubraniach koloru białego, kremowego i kości słoniowej. Kobiety nie mogą stawić się w pełnym makijażu i fikuśnej fryzurze. Sukkub nie chce też, by goście oznaczali się na Facebooku podczas wesela, dopóki nie otrzymają pozwolenia. O rozmawianiu z demonicą najlepiej w ogóle zapomnieć. Każdy z gości, który chciałby uczestniczyć w „ceremońji” [w oryginale: „seramony”], musi również przynieść prezent o wartości co najmniej 75 dolarów. To jak, idziemy?


Nie idziemy? Pewnie, lepiej posiedzieć w Internecie i pośmiać się z tych, co dali ciała ostatnio.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
364
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Zadał głupie pytanie - dostał najlepszą odpowiedź, jakiej mógłby się spodziewać
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Jak radzić sobie z upałem? 10 wskazówek!
Przejdź do artykułu O czym najczęściej śpiewają metalowcy – już wiemy, dzięki analizie komputerowej
Przejdź do artykułu 8 przykładów absurdalnego pokazu bogactwa
Przejdź do artykułu Wyrzucił śmieci do lasu i dostał nauczkę, po której nigdy więcej tego nie zrobi
Przejdź do artykułu Agenci nieruchomości poprosili go o wysłanie kilku zdjęć, żeby potwierdzić, że z mieszkaniem wszystko jest OK. Wysłał im więc to
Przejdź do artykułu Wystarczyła jedna nieprzemyślana decyzja, aby uznany dentysta z USA stał się jednym z najbardziej znienawidzonych ludzi
Przejdź do artykułu Faktopedia – Niezwykły przypadek kobiety, która „wyleczyła się” z depresji
Przejdź do artykułu 15 codziennych reakcji na gifach CCXXXIII - kiedy usunąłem konto na Facebooku
Przejdź do artykułu Niesamowite wydarzenia, w które trudno uwierzyć (może i słusznie)

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą