Szukaj Pokaż menu

Pracowałem dla dealera. Jako specjalista ds. produktu

112 243  
448   143  
Dealer, czyli... salon samochodowy. Wielu z nas jako mali automaniacy z takich miejsc wyniosło wiele, nawet bardziej dosłownie niż w przenośni – w postaci prospektów, katalogów i cenników różnych modeli.

Największe obciachy ostatnich dni - Dorota Gardias już teraz zdobyła tytuł matki roku po tym, jak opublikowała w sieci film ze swoją córką

108 085  
245   126  
A dzisiaj dwie cudowne mamusie powalczą o tytuł „Matki roku, książę Karol nie będzie miał problemów, żeby brać pieniądze z szemranych źródeł, a poseł Braun zagości w białoruskiej telewizji.

8 teorii konspiracyjnych, których nie powstydziliby się najwięksi maniacy

85 539  
194   126  
Okazuje się, że duże prawdopodobieństwo wcale nie przekłada się na popularność teorii konspiracyjnej. Przeciwnie – im bardziej jest „odjechana”, tym większe przyciąga tabuny zwolenników.

#1.

Teorie konspiracyjne miewają rozmach. Według nich mistyfikacją było nie tylko lądowanie człowieka na Księżycu, ale nawet… ciemne wieki. Teorię tę wysnuł w 1991 roku Heribert Illig, uzasadniając ją małą ilością śladów archeologicznych z lat 614–911 czy dodaniem 10 zamiast 13 dni przy reformie kalendarza.

Z twierdzeń Illiga wynika, że do kalendarza „dopisano” ok. 300 lat, poprzez fałszowanie dokumentów. Według niego panowanie Karolingów czy postać Karola Wielkiego to również wymysł spreparowany na zlecenie dwóch gagatków – Ottona III i papieża Sylwestra II.

#2.W latach 1992–2001 nieszczególnie wielką, ale jednak wartą odnotowania popularnością cieszył się magazyn Continuum. Wydawany w Wielkiej Brytanii adresowany był przede wszystkim do społeczności LGBT, jednak wyróżniał się… twierdzeniem, że HIV i AIDS nie istnieją, a wszystko to wymysł nietolerancyjnego społeczeństwa.

Swoje nomen omen kontinuum magazyn stracił w 2001 roku, kiedy dosłownie wszyscy biorący udział w jego tworzeniu… zmarli na przypadłości związane z AIDS.

#3.Najsłynniejsza z morskich katastrof, katastrofa Titanica, w ogóle nie miała miejsca? I tak, i nie – twierdzi Robin Gardiner. Według zmarłego w 2017 roku Brytyjczyka właściciel Titanica tuż przed dziewiczym rzekomo rejsem podmienił statek na bliźniaczo podobny, uszkodzony nieco wcześniej RMS Olympic.

Ponieważ do wypadku doszło z winy załogi Olympic, ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania. Dlatego operator, White Star Line, miał zamienić statki, posłać na dno nieopłacalny w naprawie Olympic i zgarnąć odszkodowanie jak za pełnowartościowy model.

#4.W jaki sposób wielotonowa maszyna jest w stanie oderwać się od ziemi, wzbić w powietrze i jeszcze pokonać w przestworzach tysiące kilometrów, przecząc siłom grawitacji, logice i naturze? Cóż, podstawowe założenia funkcjonowania samolotów są dosyć proste. Okazuje się jednak, że całą niewiadomą można wytłumaczyć jeszcze łatwiej.

Samoloty nie istnieją. Teoria „Man will never fly” głosi, że samoloty to w rzeczywistości szybkie pociągi z ekranami zamiast okien. Całe zaś latanie to nic innego jak iluzja, grafika komputerowa.

#5.Niektórzy pozostają w przekonaniu, że to, co oglądamy na co dzień, nie może być jednocześnie wszystkim, co ma nam do zaoferowania Ziemia. Twierdzą oni, że planeta – wbrew twierdzeniom naukowców – jest pusta w środku, a nawet że wewnątrz istnieje „nowy lepszy świat”.

Jeśli tego byłoby mało, w owym świecie żyć miał (lub żyje nadal, jeśli inne teorie konspiracyjne okazałyby się prawdą) Hitler, który uciekł tam pod koniec II wojny światowej. Przywódca nazistów sam był ponoć zwolennikiem teorii pustej Ziemi.

#6.Nieco mniej spektakularna, a przez to być może bardziej realistyczna, jest tzw. teoria zaginionych kosmonautów. Według niej Związek Radziecki ukrywać miał liczne nieudane próby wysłania człowieka w kosmos, które mocno przyćmiłyby ostateczny sukces Jurija Gagarina. Po drodze zginąć miało wielu śmiałków, a jeden – Władimir Iljuszyn – miał nawet przeżyć lot.

Tyle że z przyczyn technicznych jego podróż przerwano przedwcześnie, co zaskutkowało lądowaniem w nieprzychylnie nastawionych Chinach. Dlatego to dopiero Gagarin zapisał się w historii. Teorię zaginionych kosmonautów badali zarówno historycy, jak i dziennikarze – nie znaleźli jednak żadnych twardych dowodów, które mogłyby potwierdzić jej słuszność.

#7.Gdyby izraelskie służby specjalne były w stanie osiągnąć choć połowę tego, co im się przypisuje, świat wyglądałby dzisiaj zupełnie inaczej. W 2007 roku w Iranie schwytano 14 wiewiórek wyposażonych w urządzenia szpiegowskie. W 2011 w Arabii Saudyjskiej i w 2016 w Libanie znaleziono po posępnym sępie z nadajnikiem GPS.

Choć wyjaśnienie jest oczywiste (do „uzbrojenia” zwierząt przyznali się naukowcy chcący śledzić trasy ich przemieszczania), nie brakuje osób przekonanych, że wszystko to tylko fasada mająca ukryć izraelskie działania wywiadowcze.

#8.Kryzys migracyjny wywołany sytuacją w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie odbił się szerokim echem w Europie. Mieszkańcy wielu państw na różne sposoby doświadczyli jego konsekwencji. Wielkie nieszczęście – z pewnością. Konsekwencja poważnych błędów i zaniedbań – to oczywiste. Według niektórych to również… celowe działanie.

Zwolennicy teorii spiskowych twierdzą, że organizacje pozarządowe oraz nieprzychylne Włochom kraje podsycają kryzys migracyjny, m.in. opłacając przemytników ludzi, zwożących migrantów łodziami przez Morze Śródziemne. A wszystko to po to, aby… zachwiać sytuacją gospodarczą we Włoszech.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
194
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Największe obciachy ostatnich dni - Dorota Gardias już teraz zdobyła tytuł matki roku po tym, jak opublikowała w sieci film ze swoją córką
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Wyciekło zdjęcie z Kremla – Demotywatory
Przejdź do artykułu 7 ciekawych faktów o blondynkach
Przejdź do artykułu 6 wstrząsających seks-skandali
Przejdź do artykułu 7 zabawnych faktów, które mogłyby być zmyślone... ale nie są
Przejdź do artykułu Chcieli kupić dobre auto - niestety trafili na Mirków-handlarzy
Przejdź do artykułu Jak radzić sobie z upałem? 10 wskazówek!
Przejdź do artykułu Te osoby w iście proroczy sposób przepowiedziały przyszłość. Problem w tym, że nikt nie traktował tego poważnie
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia - Polacy wydali fortunę na pomoc Ukrainie
Przejdź do artykułu 13 zaskakujących ciekawostek o Ziemi i o tym, co w niej i wokół niej

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą