Szukaj Pokaż menu

Co wkurza Justina Biebera?

315 146  
3558   51  
Spokojnie, nie jesteśmy jego fanami, ani antyfanami, w dodatku do tej pory ignorowaliśmy go totalnie. Teraz jednak, kiedy zwierzył się na Facebooku, co go gryzie, naprawdę mu współczujemy. Co takiego powiedział?

Kliknij i zobacz więcej!

10 zakazanych ciekawostek o waginach

189 189  
364   74  
Hydraulika kobiecych narządów płciowych dla wielu mężczyzn stanowi zagadkę nie do rozwikłania. Przyjrzyjmy się im więc, ekhm, głębiej.

#1.

Jak przycebulić na swoim weselu, czyli sposoby na to, żeby się nie narobić i jeszcze zarobić

10 752  
1  
Wiosenno-letnie miesiące (zwłaszcza te z literką „r”) to tradycyjnie sezon ślubny. A jak śluby, to i wesela. Niezapomniane imprezy weselne potrafią kosztować grube tysiące złotych. A... wcale nie muszą! Są tacy, którzy na weselu nie dość, że zaoszczędzą, to jeszcze zarobią. Jak to zrobić?

Według badań prawie 1/3 Polaków jest w stanie wydać na swoje wesele niecałe 15 tysięcy złotych. Mniej badanych deklarowało kwoty od 25 do 35 tysięcy lub wyższe. To kupa pieniędzy. A gdyby tak dać sobie spokój z takim wydatkiem? I na swoim weselu spróbować... zarobić? Przecież to nieważne, co myślą goście – wesele jest przede wszystkim dla pary młodej!
Przedstawiamy 5 (sprawdzonych!) sposobów na to, żeby na swoje wesele nie wydawać fortuny, a jeszcze na nim zarobić.


1. Najlepszy gość to bogaty gość

W Twoim otoczeniu na pewno są osoby mniej i bardziej zamożne. Oczywiście nie namawiamy do tego, żeby wcale nie zapraszać mniej majętnych wujów i ciotek, ale... jeśli na weselu chcemy zarobić, to nie możemy sobie pozwolić na brak tych drugich. Bo to oni dostarczą nam najgrubsze koperty i najcenniejsze prezenty. Jeśli więc mamy dawno niewidzianego stryja, który akurat został szefem rady nadzorczej państwowej spółki, to odświeżmy znajomość niby niezobowiązującym telefonem na pół roku przed ślubem.

2. Nie planuj Wersalu

Vanisha Mittal, córka prezesa koncernu ArcelorMittal – największego na świecie producenta stali – zażyczyła sobie kilkudniowego wesela w Wersalu. Cóż, kto bogatemu zabroni. My jednak zalecamy – o ile to możliwe – zorganizować wesele w miejscu, za wynajem którego nie trzeba będzie płacić. Może Twoje mieszkanie jest odpowiednio duże? A może uda się załatwić coś po znajomości? Warto się nad tym zastanowić, bo wynajęcie sali weselnej do tanich nie należy.

3. Mama ma, mama da

Oczywiście plany typu „zróbmy wesele w mieszkaniu” mogą się spotkać z negatywnym odzewem najbliższej rodziny. Jeśli bloki będą stawiali rodzice lub teściowie – postawmy im ultimatum: „jeżeli chcecie wesela w sali weselnej, sami za nią zapłaćcie!”. Zrzucenie części (lub – jak dobrze pójdzie – całości) wydatków ślubno-weselnych na rodziców pozwoli młodej parze zostawić sporo kasy w kieszeni.

4. Tnij koszty tam, gdzie się da

Czy potrzebujesz najdroższej sukni? A może gdzieś znajdziesz taką o połowę tańszą? Drukarnia „zaśpiewała” miliony monet za zaproszenia? Może po prostu wyślij do weselników maila – wyjdzie darmowo i ekologicznie? No i wreszcie: czy potrzebujesz NAJLEPSZEGO cateringu? A może da się wyszukać nieco tańszy i przy okazji bez salmonelli? A może tak w ogóle wszystko uda się załatwić po znajomości?
Poważnie zastanów się nad każdym z aspektów wesela. Bo gdy nadchodzą miesiące ślubne, firmy zajmujące się organizacją wesel windują swoje ceny!

5. Każdy płaci za siebie

To najbardziej kontrowersyjny ze sposobów, choć... coraz popularniejszy. Czyli wesela, w trakcie których każdy płaci za siebie samego. Z kolei w Wielkiej Brytanii i USA modne stały się imprezy weselne, w czasie których posiłki i alkohol są za darmo do pewnej godziny.
Jeśli jednak nie chcesz wchodzić w konflikt z rodziną lub po prostu marzysz o wystawnym weselu, zorganizuj wesele za zwyczajną stawkę. W Polsce coraz popularniejsze stają się kredyty na wesele – według wspomnianych na początku tekstu badań firmy KRUK prawie połowa ankietowanych rozważyłaby wzięcie kredytu na ślub i wesele. Jeśli należysz do tej grupy, zachęcamy do skorzystania z FinAi, dzięki któremu bez wychodzenia z domu otrzymasz realne oferty kredytów gotówkowych.
1
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu 10 zakazanych ciekawostek o waginach
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Megatsunami w zatoce Lituya na Alasce. Woda sięgnęła terenu powyżej 500 m n.p.m.
Przejdź do artykułu 5 znanych obrazów, które stały się inspiracją do stworzenia nowych dzieł
Przejdź do artykułu Gdy dziewczyna proponuje przyjaźń...
Przejdź do artykułu Wszyscy je lubią, ale większość nie zdaje sobie sprawy
Przejdź do artykułu W Tajlandii też budują orliki... ale jakieś takie mało standardowe
Przejdź do artykułu Co robić gdy się nudzimy. Pomysły na weekendowy wypad w Polsce
Przejdź do artykułu 7 nowych, kreatywnych sposobów, na jakie rżną nas sprzedawcy
Przejdź do artykułu 15 gifów pokazujących, jak reagujesz na codzienne sytuacje CLXXVII
Przejdź do artykułu 5 typów ludzi, których spotkasz na festiwalu piwnym