Szukaj Pokaż menu

6 potwierdzonych naukowo korzyści płynących z otyłości

140 082  
834   145  
Epidemia otyłości na świecie dawno temu przekroczyła rozmiar XL. Lekarze, trenerzy fitnessu, właściciele siłowni i producenci herbat odchudzających zachęcają na każdym kroku do zrzucania wagi twierdząc, że tłuszcz to nowy Hitler. Zdają się jednak temu, przynajmniej częściowo, przeczyć badania, które od kilku lat wskazują na korzyści płynące z nadwagi i otyłości, takie jak...

Co zrobić, gdy rzucą w ciebie granatem

126 968  
380   108  
Pewnie powiesz, że to niepotrzebna wiedza, ale dobrze wiesz, że kobiety potrafią być nieprzewidywalne. Niemcy zresztą też.

Te zdjęcia są dowodem na to, że Japonia jest krajem z innego świata

171 658  
791   82  
Japonia to kraj umiejętnie łączący przeszłość i tradycję z nowoczesnością i technologią. Ich odmienna kultura i styl życia sprawiają, że czasem zastanawiamy się, czy Japonia nie leży czasem w innej galaktyce.

#1. Strajk kierowców korzystny dla pasażerów

Nie tak dawno kierowcy z Okayamy postanowili zastrajkować. W każdym innym państwie taki strajk byłby powodem paraliżu komunikacyjnego. Ale nie w Japonii. Gdy kierowcy strajkują, nadal jeżdżą zgodnie z rozkładem, ale nie pobierają pieniędzy od pasażerów. Chcą utrudnić życie swoim pracodawcom (strata finansowa), a nie niewinnym ludziom.

#2. Strażnik przy zepsutych schodachGdy w centrum handlowym w Sapporo zepsuły się schody ruchome, postawiono przy nich strażnika, który przepraszał kupujących za niedogodności i informował, kiedy schody zostaną naprawione.

#3. Kolejka do metraAby jak najsprawniej dostać się do wagoników, Japończycy od razu grzecznie ustawiają się w kolejkach do wejścia. W ten sposób unikają niepotrzebnego tłoku i zamieszania.

#4. Kotatsu w kinieDawniej w każdym japońskim domu kotatsu było paleniskiem służącym do przygotowywania potraw i ogrzewania. Dziś jest to elektryczne urządzenie grzewcze umieszczone pod stolikiem tsukue. Takie przytulne miejsce można coraz częściej znaleźć w kinach.

#5. Dwie cenyNa wszystkich produktach w sklepach widnieją dwie ceny - z podatkiem i bez niego. Nie musimy przeliczać (jak w USA) ile naprawdę zapłacimy przy kasie.

#6. Oczekiwania i rzeczywistośćTu nie musimy się martwić, że dostaniemy na pół zdechłego hamburgera. Potrawy wyglądają dokładnie tak samo jak na zdjęciach w menu.

#7. Parasolki jednorazowego użytkuParasolki w Japonii są tanie i nikt się nie przejmuje, gdy się złamią. A dzieje się to często, ponieważ wieją tam bardzo silne wiatry. Na stacjach metra znajdziesz specjalne pojemniki na połamane parasolki.

#8. Samoparkujące kapcieNissan stworzył kapcie, które same znajdą swoje miejsce. Wyposażone w silniczek, sensory i dwa kółka paputki zawsze znajdziesz w ustalonym miejscu.

#9. Próbki jedzenia w restauracjachPrzechodząc obok restauracji, zobaczysz wystawione próbki tego, co znajduje się w menu. Niestety, nie są one prawdziwe, ale wyglądają tak realistycznie, że ślinka leci do ust. Oczywiście jedzenie podane do stołu będzie wyglądało dokładnie tak samo.

#10. Sakura z klocków LegoSakura to jedna z odmian drzewa wiśni. Ostatnio Legoland w Japonii ustanowił nowy rekord - zbudowali kwitnące drzewko z 800 000 maleńkich klocków.
791
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Co zrobić, gdy rzucą w ciebie granatem
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Ukryte smaczki z filmów z serii "Harry Potter", o istnieniu których wiele osób nie ma pojęcia
Przejdź do artykułu 12 faktów o całowaniu, których mogłeś nie znać
Przejdź do artykułu Co wkurza Justina Biebera?
Przejdź do artykułu 7 naprawdę zaskakujących ciekawostek o milionerach
Przejdź do artykułu Podniebne opowieści: Helios 522
Przejdź do artykułu Co tak naprawdę widzi pilot, kiedy ktoś z ziemi świeci w niego laserem? FBI wyjaśnia na zdjęciach
Przejdź do artykułu Najlepsze teksty na podryw ze znanych filmów
Przejdź do artykułu Demotywatory DCCXXVI - Żona wróciła z 8-dniowej delegacji. Tak ją zastałem
Przejdź do artykułu 15 prostych trików, które ułatwią ci codzienne życie

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą