Szukaj Pokaż menu

Brytyjskie dziwactwa, czyli rzeczy, które zaskakują kiedy pierwszy raz tam wylądujesz

459 293  
1321   211  
Anglia kojarzy nam się z lewostronnym ruchem, czerwonymi budkami telefonicznymi i piętrowymi autobusami. Ale prócz tego Anglia ma do zaoferowania kilka innych dziwactw, które dla Brytyjczyków są całkowicie normalne, a dla nas niekoniecznie. Poniżej zbiór kilku ciekawych faktów, których z pewnością uświadczysz będąc na wyspach.

Gdyby wierzyć poniższym odkryciom, historia świata wyglądałaby zupełnie inaczej

157 828  
328   45  
Część odkryć archeologicznych potwierdza znane teorie, część odrzuca się jako prawdopodobne mistyfikacje. Części jednak nie da się zakwalifikować ani do jednej, ani do drugiej kategorii.

Teksty mam, które rozłożyły ich dzieci na łopatki

187 316  
479   29  
Wszyscy wiemy, że żarty taty potrafią być żenujące, ale mamy też potrafią rzucić tekstem, który pójdzie w pięty. Tutaj ludzie podzielili się na Twitterze wypowiedziami mam, które rozbawiły ich do łez.

#1.


Moja siostra zapytała kiedyś, jak wygląda w nowych, hipsterskich okularach. Mama powiedziała, że wygląda jak SpongeBob, kiedy idzie łapać meduzy.


#2.


Mój brat: Zrobiłem sobie prezent na Gwiazdkę - wazektomię.
Mama: Myślę, że to był prezent dla całego świata.


#3.


Przyprowadziłam nowego chłopaka, żeby poznał moją mamę. Kiedy rozmawialiśmy w kuchni, podniósł małą śrubkę, która leżała na podłodze i podał ją mamie. Nawet się nie zająknęła i powiedziała: "Widzisz co się dzieje, kiedy nie zakładam majtek?". Trochę umarłam.


#4.


Kiedyś jechaliśmy i zaczęła lecieć pewna piosenka. Mama mówi: "Uwielbiam tę piosenkę! Ale nie przepadam za nazwę tego zespołu. To «Black Guy Pees» (pol. Murzyn sika) jest trochę obraźliwe". Ja na to: "Pewnie dlatego nazywają się «The Black Eyed Peas»".


#5.


Kiedy mama wybudziła się po operacji mózgu, podczas której miała 40% szans na przeżycie, była taka szczęśliwa i podekscytowana, że żyje, że uznała, że to dobry moment, żeby zrobić kawał tacie, mówiąc "Hej, Harry!"... Tata ma na imię David i do dziś jej tego nie wybaczył.


#6.


Kiedy kłóciłem się z siostrą o coś zupełnie nieistotnego, usłyszałam jak mama mówi do taty: "Teraz rozumiem, dlaczego zwierzęta zjadają swoje młode".


#7.


Mama nie mogła znaleźć na Netflixie filmu, który chciała obejrzeć. "Pewnie ktoś inny go ogląda, spróbuję jutro".


#8.


Mama chcąc zabić wielkiego robaka w moim pokoju przypadkowo złapała za Biblię i zanim jej użyła powiedziała "Wybacz mi Boże za zabicie twojego pięknego stworzenia" i dokonała zabójstwa robala.


#9.


Mama: "Niewystarczająco doceniacie swojego brata. Codziennie ćwiczy, je regularnie trzy posiłki dziennie i spędza czas na zewnątrz. Nigdy dotychczas nie był taki zdyscyplinowany".
Ja: "Mamo... On siedzi w więzieniu".


#10.


Kiedyś mamę wkurzył nasz lokalny sklep z zabawkami i przypadkiem podsłuchała, jak zamawiają jedzenie, więc kiedy wyszła, zadzwoniła do knajpy, podszyła się pod nich i odwołała zamówienie.


#11.


Mama myśli, że wysyła mi SMS-y za pomocą technologii zamieniającej głos na tekst, ale tak naprawdę wysyła mi nagrane wiadomości głosowe, na przykład "napisz Taylor obiad znak zapytania".


#12.


Kiedyś zapytałem mamę, kto jest jej ulubionym dzieckiem, a ona powiedziała, że Brent. To był syn naszych sąsiadów.


#13.


Mama woziła nas samochodem i nagle gwałtownie hamowała, przez co rzucało nas do przodu i wtedy mówiła "kłaniajcie się przed mamą". Za. Każdym. Razem.


#14.


"Gdyby jej szorty były trochę krótsze, widzielibyśmy jej jajniki".


#15.


Kiedyś w barze zamówiłam wodę, mama na mnie spojrzała i powiedziała "Gdybym cię nie urodziła, mogłabym przysiąc, że jesteś adoptowana".


#16.


*Na zakupach z rodzicami chłopaka*
Jego mama mówi do niego: "Niech Jenny wybierze wentylator na sufit, ona będzie najczęściej na niego patrzyła".


#17.


Ostatnio zmagałam się z decyzją, którą podjęłam i zapytałam mamę, czy kiedyś zrobiła coś, z czego nie była dumna. Odpowiedziała "Tak" i gapiła się na mnie w milczeniu przez dwie minuty.


#18.


Miałam skurcze mięśni, więc postanowiłam kupić masażer. Wyszłam ze sklepu i spotkałam w galerii mamę. Bardzo głośno zapytała: "Kupiłaś wibrator? Dziś poczujesz się wspaniale".


#19.


Kiedy wyjeżdżałam na studia mama zapytała, czy pamiętałam o zabraniu zapasu płynu do soczewek i pigułek antykoncepcyjnych. Odparłam, że tak, a ona powiedziała "Dobrze, nie chciałabym, abyś wpadała na ściany i zaszła w ciążę".


#20.


Kiedyś skłamałem, żeby uniknąć odpowiedzialności i mama powiedziała: "Wiem, dlaczego masz brązowe oczy - jesteś pełen gówna".
479
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Gdyby wierzyć poniższym odkryciom, historia świata wyglądałaby zupełnie inaczej
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 7 najdziwniejszych mostów na świecie
Przejdź do artykułu Wysyłając jednego maila Roslyn Learmond sparaliżowała pracę jednego z największych pracodawców na świecie
Przejdź do artykułu Dziewczyny, które wzięły się za siebie
Przejdź do artykułu Ludzie pytają Gordona Ramsaya o opinie na temat ich posiłków. Ten jeździ po nich po całości...
Przejdź do artykułu Karygodne bzdury utrwalane przez amerykańskie filmy
Przejdź do artykułu Jak zmieniło się życie biednego staruszka po jednym wpisie w sieci
Przejdź do artykułu Najbardziej oczywiste rzeczy, jakie musiałeś tłumaczyć dorosłej osobie
Przejdź do artykułu Konfrontacja z niezadowolonym klientem, czyli jak obsługujemy reklamacje
Przejdź do artykułu 16 mistrzów ciętej riposty namierzonych na Facebooku

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą