Szukaj Pokaż menu

Czy weganka może pracować w sklepie mięsnym?

53 080  
76   146  
Kiedy byłem gówniarzem, po nasłuchaniu się „Pierwszego razu” Dezertera i „Zjedz dziecko” Włochatego postanowiłem nie wspierać przemysłu opartego na śmierci i cierpieniu i przerzucić się na roślinki. Niestety, dość szybko (bo w okolicach matury) podczas jednej z imprez wróciłem do mięsożerstwa – i taki stan rzeczy trwa do dziś.


Stare, może i odrobinkę seksistowskie reklamy, przerobione przez Eliego Rezkallaha

47 651  
79   34  
Wizerunek kobiety idealnej w latach 50. ubiegłego wieku jest dobrze znany nam wszystkim - to oddana żona, idealna pani domu, która uwielbia spędzać swój wolny czas na sprzątaniu mieszkania, dba o dzieci, z uśmiechem na twarzy stoi przy garach oraz podaje kapcie i zimne piwko swojemu panu i władcy, gdy ten wraca z pracy. Fotograf z Libanu Eli Rezkallah w swoim projekcie "Świat Równoległy" zamienił ze sobą role damskie i męskie. Nie wszystkim to się spodoba...

#1.

Wojna stożkowa toczyła się przez 30 lat na ulicach Glasgow. W końcu Rada Miasta musiała się poddać

44 719  
260   55  
Arthur Wellesley, 1. książę Wellington, to zubożały irlandzki arystokrata, który rozpoczął służbę wojskową jako chorąży, awansował na marszałka polnego i dowodził siłami sprzymierzonymi pod Waterloo. Był znany ze swoich zwycięstw i ceniony przez żołnierzy za umiejętność minimalizacji własnych strat.

Kliknij i zobacz więcej!
W 1828 roku został wybrany na premiera, a także był najwyższym dowódcą armii brytyjskiej aż do swojej śmierci. Według sondażu Sił Powietrznych 1. książę Wellington zajmuje 15. miejsce wśród 100 najfajniejszych Brytyjczyków.

Kliknij i zobacz więcej!

Oczywiście, tak wybitnej postaci postawiono wiele pomników. Jeden z nich, dzieło włoskiego rzeźbiarza Carlo Marochettiego, stanął w 1844 roku na Royal Exchange w Glasgow. Stał sobie tam spokojnie aż do początku lat 80. ubiegłego wieku, kiedy to jakiemuś dowcipnisiowi wpadł do głowy pomysł, aby umieścić na głowie księcia pachołek drogowy. Władze miasta usunęły stożek, ktoś umieścił na pomniku kolejny, ten również został usunięty, kolejny założono, usunięto, założono itd.

Kliknij i zobacz więcej!

W 2013 roku, po 30 latach „wojny stożkowej” (wojny konusowej), rada miasta policzyła, że ściąga stożek z pomnika ponad 100 razy w roku i traci na ten cel około 10 000 funtów rocznie. Żeby zminimalizować koszty, zdecydowano się przeprowadzić rekonstrukcję pomnika i znacząco zwiększyć wysokość cokołu pomnika, by zabezpieczyć go przed żartownisiami. Wieści o ich zamiarach szybko przedostały się do internetu, a akcja Keep the Cone tylko w ciągu doby zebrała 72 000 polubień na Facebooku. Pod petycją w obronie stożka szybko zebrano 10 000 podpisów i przekazano ją Radzie Miejskiej. Jak słusznie odnotowano w petycji: "Stożek na głowie Wellingtona jest nieodłączną częścią dziedzictwa Glasgow, a dla mieszkańców Glasgow i turystów oznacza znacznie więcej niż sam Wellington".

Kliknij i zobacz więcej!

Stożek drogowy, ku radości wszystkich, postanowiono pozostawić na pomniku na zawsze. W rezultacie Glasgow, według szkockich standardów ubogie w ciekawostki turystyczne, tym sposobem wzbogaciło się o jedną więcej :)
260
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Stare, może i odrobinkę seksistowskie reklamy, przerobione przez Eliego Rezkallaha
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Trudno w to uwierzyć, ale bohaterowie tych filmów istnieli naprawdę!
Przejdź do artykułu 8 ciekawostek na temat ekstradycji - także do Polski
Przejdź do artykułu 10 bezużytecznych gadżetów sprzed lat
Przejdź do artykułu Jak to jest zostać postrzelonym? 7 ciekawostek po złej stronie naboju
Przejdź do artykułu 23 dziwne przedmioty sprzedane za duże pieniądze
Przejdź do artykułu Czego nie należy robić w Kostaryce
Przejdź do artykułu Faktopedia CMXCVI - Ile biznesów zamknięto w Polsce w pierwszej połowie tego roku
Przejdź do artykułu Fałszywy alarm na Hawajach
Przejdź do artykułu Czego mogłeś nie wiedzieć o burdelach

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą