Szukaj Pokaż menu

Moje Życie Jest... Wspaniałe! Historie ludzi, którzy uwielbiają swoje życie

68 061  
268   100  
W dzisiejszym odcinku dowiemy się jak niewiele i jak wiele potrzeba do szczęścia.

#1. Najwyższa wygrana

Wygrałam z rakiem!

Mistrzowie internetu LXII - Wiecie co to jest dieta rotacyjna?

110 137  
399   40  
W tym odcinku m.in. wyjątkowy prezent pod choinkę; ruski 3d street art vs Lublin; odpowiedź Ministerstwa Krów Mlecznych i Nabiału; sukienka bez zabezpieczeń; historyka z chwili dla Ciebie oraz ksiądz z niesamowitym poczuciem humoru.

#1

Izrael –

A może by tak... noworoczny pocałunek?

34 248  
58   19  
Istnieje tradycja, według której zaraz po północy powinniśmy kogoś pocałować... no właśnie, kogo, po co, dlaczego? Mamy wszystkie odpowiedzi!

Kiedy zegar wybija sylwestrową dwunastą w Krakowie, Łodzi, czy Zgierzu, to wychylamy czym prędzej po kieliszku szampana i biegniemy czym jeszcze prędzej po kolejne kieliszki, a na oglądanych w telewizji filmach, ludzie punkt dwunasta się całują. Najczęściej widzimy właśnie tę, hollywoodzką wersję noworocznego całusa, wypada więc spytać a na co to komu, a komu to potrzebne?

Co ma zapewnić noworoczny pocałunek

Według najnowszej tradycji noworoczny pocałunek ma nam dać szczęście w nowym roku. I tutaj okazuje się, że istnieją dwa rodzaje szczęścia. Jeśli pocałujemy osobę, którą kochamy i z którą jesteśmy w związku, to całując ją, zapewniamy sobie rok pełen pięknej, romantycznej i trwałej miłości. Jeśli nie mamy pod ręką osoby ukochanej, to możemy zaryzykować pocałunek z przypadkową, znajomą osobą, lub z kimś, do kogo od dłuższego czasu smalimy cholewki, tylko do tej pory nie wypiliśmy jeszcze tyle, żeby się odważyć na konkretniejsze okazanie uczuć. W tym przypadku na dwoje babka wróżyła, bo mamy szansę na spokój i miłość, a także na rok pełen przygód. Czasem już w minutę po dwunastej, z piekącym od plaskacza policzkiem, dowiadujemy się, że nie wszystkie z tych przygód będą tymi pięknymi, które warto będzie wspominać do końca życia. Możemy też pocałować osobę nieznajomą - wtedy będzie czekał nas niezwykle ekscytujący rok, pełen nowych życiowych doświadczeń.


Czy warto zaryzykować? Pewnie warto, jednak należy pamiętać o tym, że w naszym kraju nie wszyscy z tradycją są zaznajomieni i bardzo łatwo o nieporozumienia, powodujące - wcześniej wspomniane - wypieki na twarzy. A to niczemu dobremu nie wróży.

Skąd to się w ogóle... to w Polsce też tak można?

Noworoczny pocałunek w opisanej wcześniej formie to tradycja amerykańska, ale jak wiadomo, amerykanie w podobnych kwestiach nic nowego nie wymyślili (nawet Halloween nie jest amerykańskie). Pocałunek to telegraficzny skrót tradycji europejskich. Mieszają się tutaj tradycje z Wysp Brytyjskich, czy te germańskie, a nawet polskie. W większości tych miejsc istnieje, bądź istniała tradycja, mówiąca o tym, że pierwsze noworoczne spotkanie jest wróżbą na cały rok. Jeśli pierwsza napotkana w nowym roku osoba będzie dla nas życzliwa, miła i samo spotkanie przebiegnie w dobrej atmosferze, to rok będzie obfity w dobre zdarzenia. Jeśli pierwsze spotkanie wypadnie źle, albo trafimy na kogoś, kto zalazł nam za skórę, to na cały rok wróży źle i według przesądu będziemy borykali się przez ten czas z życiowymi trudnościami.


Można więc pozostawić los przypadkowi, albo wziąć sprawy w swoje ręce i przechytrzyć fortunę. Właśnie takim wymykiem jest noworoczny pocałunek, bo czy może spotkać nas milszy rodzaj noworocznego spotkania, niż ten obfitujący w ogromne poczucie bliskości i miłości? Jasne, że nie, więc zakładając, że spędzamy sylwestrową noc z ukochaną nam osobą, możemy od razu ją pocałować, żeby w nieco przebiegły sposób zapewnić sobie szczęście i pełnię miłości. To takie proste!

Czy warto więc uprawiać tę, nieco unowocześnioną, ale tak naprawdę naszą tradycję? Oczywiście, że warto! Dlaczego mielibyśmy sobie odmawiać większej ilości pocałunków, miłości i ogólnego szczęścia w życiu?


Całujmy się więc na szczęście!

Wszystkiego dobrego!

58
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Mistrzowie internetu LXII - Wiecie co to jest dieta rotacyjna?
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Czego Kościół nie mówi nam na temat Biblii
Przejdź do artykułu Podróżnicze oczekiwania kontra rzeczywistość
Przejdź do artykułu Prośba o przeróbkę zdjęcia na 4chanie
Przejdź do artykułu Farmer, który sam uratował tysiące afrykańskich zwierząt przed śmiercią z pragnienia
Przejdź do artykułu Życiowe nauki, które możemy wyciągnąć z napadu na bank
Przejdź do artykułu Co znaleziono w osuszonym paryskim kanale
Przejdź do artykułu 9 beznadziejnych rzeczy, które ty też robisz (i nie chcesz się przyznać nawet przed samym sobą)
Przejdź do artykułu Tajemnice Nowego Roku
Przejdź do artykułu Jak nas okłamują zdjęciami w katalogach turystycznych

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą