Szukaj Pokaż menu

Życie z chorobą psychiczną – S jak Szpital, część ostatnia. Errata alfabetu M-Z

33 125  
186   46  
W końcu nadchodzi ten magiczny moment, kiedy doktor prowadząca mówi, że mogą mnie wypisać. Jestem po paru art terapiach, dochodzę do wniosku, że jeśli zacznę zarabiać na życie malowaniem orangutanów, to zostanę nowym Van Goghiem*, na razie posiadam ucho i nie mam brata.


Jak zabezpieczyć choinkę przed natrętnym zwierzakiem domowym

26 661  
85   24  
Jak wiadomo, pies lub kot i choinka to połączenie, które zwiastuje małą katastrofę, a jako że święta już za pasem, prezentujemy kilka pomysłowych sposobów na ochronę choinki i uratowanie świąt przed destruktywnym oddziaływaniem domowych czworonogów.

#1.

Alternatywne metody pochówku

26 838  
97   20  
Teraz żeby znaleźć miejsce na przyzwoitym cmentarzu, trzeba by się grzebać w trumnie wielkości naparstka. Dlatego powstają firmy, które oferują coraz to ciekawsze pomysły na przechowanie swoich zwłok.

Zamieszkaj pod wodą


Miłośnikom nurkowania Eternal Reefs służy pomocą. Na początku człowiek musi być skremowany, żeby następnie został umieszczony w betonowej kuli (oczywiście ekologicznej) i położony w oceanie. W końcu staje się częścią rafy stworzonej z innych ludzi. Nie zaśmieca, nie zajmuje miejsca na cmentarzu, jedynie wzbogaca morskie środowisko. Ceny wahają się od 2 do ponad 6 tysięcy dolarów.

Daj sobą pisaćUmierasz, ale za to pozwalają ci chodzić ze swoim dzieckiem do szkoły. Po skremowaniu, można otrzymać z ciebie całe pudełko ołówków – według pomysłodawczyni, z człowieka można wycisnąć ich aż 240. Wyjmuje się po jednym ołówku, a przy temperowaniu zwraca się skrawki do środka. Po zużyciu całego opakowania pudełko służy już wyłącznie jako urna. Zaplanowano także okienko, żeby pokazywało, ile jeszcze ołówków zostało.
Jednak jest to dopiero pomysł, który czeka na swoje wykonanie.

Wystrzel sięNiektórzy chcą odejść z hukiem. Proszę bardzo, firma Heavens Above Fireworks oferuje transformację w fajerwerki. Skremowane ciało zostaje połączone ze sztucznymi ogniami, żeby urządzić niezapomnianego sylwestra. Nie jest to jednak tania przyjemność, ceny zaczynają się od 950 funtów.

Zamień się w drzewoLudzie dbający o ekologię nie muszą kończyć swojej działalności w chwili śmierci. Projekt The Capsula Mundi pozwala na pochowanie się w kapsule pod ziemią. Kiedy ciało będzie się rozkładać, zasadzone tam drzewo dostanie trochę soków z człowieka i wyrośnie na piękną i zdrową roślinę. Cena takiej skorupki wynosi 420 funtów.Jest też podobny pomysł, ale on zakłada, że człowiek zostanie skremowany, dopiero później pochowany w dwuczęściowej, biodegradowalnej urnie, tuż obok nasiona. W końcu korzenie rosnącego drzewa przebiją się przez urnę i wyrosną, aż w końcu znowu będzie można spędzać ze swoim dziadkiem czas na świeżym powietrzu. Koszt to 145 dolarów.
W obu projektach można znaleźć swoje drzewo za pomocą aplikacji.

Zamieszkaj na szyiAle kto by chciał być ołówkiem czy rośliną. Firma Algordanza może przerobić cię na biżuterię. Przez sześć miesięcy przetwarza się zwłoki, żeby powstał syntetyczny diament. I już od ciebie albo twojej rodziny zależy, czy będziesz pierścionkiem, bransoletką, czy naszyjnikiem. Możesz być zielony, niebieski, czerwony, żółty albo przezroczysty. Twoi bliscy dostają nawet certyfikat, żeby mieć pewność, że to ty. Ceny zaczynają się od kilku tysięcy dolarów, a jak ktoś chce, to może zapłacić i 20 tysięcy.

Jeśli ktoś wolałby coś tańszego, ale wciąż eleganckiego, są firmy, które oferują po prostu wsypanie prochów do naszyjnika.

Na koniec świata i jeszcze dalejMarzenia o zostaniu astronautą nie muszą zostać niespełnione. I standardowo – najpierw kremacja, potem zabawa. Niestety nie można wysłać wszystkich resztek po sobie w kosmos, zaledwie kilka gramów. Zajmująca się tym firma Celestis ma kilka ofert. Można polecieć i wrócić na Ziemię, można zobaczyć tylko orbitę, ale jak ktoś chce, to może i zostać wystrzelony w daleki kosmos. Najtańszy lot kosztuje mniej niż tysiąc dolarów, najdroższy ponad 12. Zwierzaka też można wysłać.
97
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Jak zabezpieczyć choinkę przed natrętnym zwierzakiem domowym
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Do dziś nie wiemy, co tak naprawdę wydarzyło się 9 października 1962 roku
Przejdź do artykułu O przesądach słów kilka
Przejdź do artykułu Rzucił wszystko i kupił sobie za 13 tysięcy dolarów wyspę na Seszelach
Przejdź do artykułu 12 ciekawostek ze świata fast foodów, o których klienci nie powinni wiedzieć
Przejdź do artykułu Kolorowane zdjęcia pokazują, jak badano grobowiec Tutanchamona
Przejdź do artykułu 7 najgłupszych wpadek i błędnych decyzji w historii człowieka II
Przejdź do artykułu 10 czynności, których nie powinieneś wykonywać podczas wizyty w Korei Południowej
Przejdź do artykułu 20 drewnianych rzeźb, które zapierają dech w piersiach
Przejdź do artykułu 9 potwornickich ciekawostek na temat Słońca (for dummies)

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą