Szukaj Pokaż menu

Lewaki płakały do końca. Jak Elon Musk został carem Twittera na spółę z arabskim księciem

50 738  
209   51  
Za kilka tygodni w mediach wszelkiego typu będą się pojawiać podsumowania 2022 roku i obok wojny w Ukrainie, kryzysu energetycznego, rosnącej inflacji czy jadącego na podwójnym gazie Stuhra seniora, pojawi się informacja o zmianach właścicielskich w Twitterze. Biznes przeszedł w ręce multimiliardera Elona Muska. Ale cóż to była za akcja! Przejęcie przypominało scenariusz polskiej komedii pomyłek. A kiedy już dobito targu, podpisano umowy i wydawało się, że temat zdechł, nowy właściciel zakrzyknął: „potrzymajcie mi piwo”. Po czym zakasał rękawy i pokazał, że tam może być jeszcze wesoło…

20 przykładów fatalnego designu

158 138  
642   43  
Myśleli, myśleli i wymyślili. Kompilacja projektów profesjonalnych i totalnie amatorskich, które miały być sprytne, ale im nie wyszło.

#1. Powód do radości: "Czy ty lub ktoś z twoich bliskich ma cukrzycę?"

15 najdziwniejszych patentów zgłoszonych w USA

230 571  
346   53  
Każdy miewa porąbane pomysły, ale nie każdy jest tak porąbany, żeby je patentować. Fakt przyznania patentu świadczy o tym, że ktoś na to wpadł, spisał pomysł, przedstawił go w urzędzie, a urzędnik przyjął patent, tym samym poświadczając, że państwo będzie chroniło prawa "wynalazcy"... Naprawdę?!

#1. Damska bielizna z kalendarzem

Tak na wypadek gdyby panie miały problem z pilnowaniem swojego cyklu menstruacyjnego. Przestawiane przypinki w kształcie serduszek mają umożliwiać wskazanie dat na kalendarzu poniżej, dzięki czemu zapominalska dama będzie mogła śledzić upływający czas. Patent nie wyjaśnia jednak, czy trzeba majtki nosić przez miesiąc bez zmiany, czy trzeba zakupić odpowiednią ich liczbę i wszystkie na bieżąco aktualizować.

#2. Maska dla obżartuchów


Coś dla odchudzających się o słabej woli. Taki kaganiec dla obżartuchów. Można swobodnie oddychać i mówić, ale nie da się jeść. Nie wyjaśniono tylko do kogo ma należeć obowiązek trzymania kluczyka do kłódki.

#3. Pielucha dla ptaków


Wkurza cię upaprane podejście do domu czy dach samochodu? Oto rozwiązanie - pielucha dla ptaków. Jak to działa? Nic prostszego - wyłap wszystkie ptaki w okolicy i zakładaj im pieluchy. Tylko nie zapomnij o regularnych zmianach.

#4. Maszyna do automatycznego słania łóżka


Wynalazek dla leniuchów, których męczy codzienne słanie łóżka. Elektrycznie napędzana rama zakładana na łóżko, która po wciśnięciu przycisku za pomocą obrotowych ramion nakłada na łóżko narzutę.

#5. Serowy filtr do papierosa


Zdaniem wynalazcy filtry stosowane w papierosach mu współczesnych (połowa lat 60. XX w.) nie wykazywały się wystarczającą skutecznością. Rozwiązaniem problemu miało być zastosowanie filtra serowego, podobno niezwykle wydajnego.

#6. Podpórka na czoło przy pisuarze


Dzięki pomocy strategicznie umieszczonej podpórki pod głowę klienci pubów, którzy przyjęli już odpowiednią ilość złocistego płynu, mogli sobie ułatwić korzystanie z pisuarów, uzyskując trzeci punkt podparcia - głowę.

#7. Cybernetyczny golfista


Prawdziwy interaktywny automatyczny trener, który po podłączeniu do golfisty miał prowadzić go po idealnej drodze uderzenia kijem w piłeczkę. Prawie jak współczesny egzoszkielet.

#8. Usuwanie zmarszczek na zawołanie


Znowu coś dla naszych wspaniałych Bojowniczek - masz randkę, ale mało czasu na porządny makijaż? Oto rozwiązanie - natychmiastowy face lift! Wszystkie elementy są wykonane z materiałów przezroczystych lub w kolorze skóry i przymocowane do ciała za pomocą kleju chirurgicznego. Żaden facet nie spostrzeże tych zabiegów!

#9. Rozrywkowy pisuar


Celne oddanie moczu na czujnik (na rysunku element nr 12) umożliwia wykrycie prawidłowego użycia urynału, co powoduje włączenie ekranu i/lub głośniczków, umilając użytkownikowi pobyt w tym miejscu odosobnienia.

#10. Zmechanizowany rożek lodowy


Kto choć raz nie miał już dość ciągłego obracania loda, aby w pośpiechu zlizać go zanim się cały rozpuści, ciągle szukając właściwego miejsca do następnego liźnięcia. To urządzenie rozwiązuje ten ogromny problem, obracając naszym lodem tak, abyśmy mogli równomiernie go zlizywać.

#11. Kontener na banana


Profesjonalny pojemnik do przechowywania i transportu bananów. Składa się z dwóch dokładnie wymodelowanych połówek połączonych zawiasem i zamykanych na zatrzask. Miękkie wyściełanie środka zapewnia bezpieczeństwo bananowi. Teraz wiadomo dlaczego Unia musiała ustandaryzować krzywiznę banana.

#12. Tłumik do ust


Pracujesz w openspejsie i już nie możesz wytrzymać z Frankiem z boksu obok? Ulżyj sobie - tłumik pozwoli ci się wykrzyczeć, wyjęczeć i odreagować stres bez zakłócania spokoju osobom w otoczeniu. We wnętrzu tłumika znajduje się gąbka, która skutecznie stłumi twój krzyk rozpaczy.

#13. Klawiatura z emotikonami


Niby pisanie emotek to tylko 2-3 znaki (no, czasem 4), ale jeśli ktoś w komunikacji posługuje się głównie emotami, to taki wynalazek pozwoli mu zaoszczędzić ogromną ilość czasu! Może nawet 3 minuty dziennie!

#14. Nowy sztuciec


Chciałbyś jeść posiłki pałeczkami, ale nauczenie się posługiwania nimi przerasta twoje możliwości? Oto rozwiązanie dla ciebie - niby klasyczne pałeczki trzymane jedną dłonią, a na ich końcu niespodzianka! Widelec, łyżka lub nóż. Teraz bez problemu możesz zjeść swój obiad! Takich doznań nie zapewnią ci zwykłe widelec, łyżka i nóż. Oh, wait...

#15. Osłony psich uszu


Kto miał kiedyś spaniela czy basseta ten wie, jak uszy psa potrafią się uwalić przy jedzeniu z miski. No i proszę - jest problem, jest rozwiązanie - ten wymyślny i jakże użyteczny wynalazek załatwia sprawę. Zastanawiam się, czy rurki od papieru toaletowego nie byłyby równie skuteczne.

Nie wiemy, jak pozostałe wynalazki, ale przynajmniej jeden jest stosowany w praktyce do dziś.

346
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu 20 przykładów fatalnego designu
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 5 eksperymentów naukowych, w których nic się nie dzieje (a i tak są fascynujące)
Przejdź do artykułu Narzeczona odeszła do jego najlepszego przyjaciela. On zachował się jak mężczyzna i odesłał mu konsolę
Przejdź do artykułu Jak Sony strzeliło sobie w stopę
Przejdź do artykułu Ojciec, który wytłumaczył córeczce, że Święty Mikołaj tak naprawdę nie wcina ciastek z mlekiem
Przejdź do artykułu 7 rzeczy, które warto wiedzieć na temat stresu
Przejdź do artykułu Jak zepsuć swoją urodę za jedyne 120 tysięcy dolarów
Przejdź do artykułu 9 beznadziejnych rzeczy, które ty też robisz (i nie chcesz się przyznać nawet przed samym sobą)
Przejdź do artykułu 10 obrazków, które idealnie pokazują jak Internet zmienił nasze życie
Przejdź do artykułu Genialni rodzice i ich pomysły na wychowanie latorośli

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą