Szukaj Pokaż menu

Piękne dziewczyny dobrze wyglądają w okularach

35 294  
382   16  
Powiadają, że ładnemu we wszystkim ładnie.

55 lat przestał w stodole. Dziś jest wart majątek

80 427  
403   48  
Co jakiś czas świat obiega wiadomość o kolejnym samochodzie znalezionym w szopie. Dzisiejsza wiadomość jest wyjątkowa, bo dotyczy Mercedesa W 198 znanego jako 300 SL lub Gullwing, wartego w tym stanie ponad 3 miliony dolarów!

8 ciekawostek o (multi)milionerach i ich kaprysach

233 397  
700   77  
Duże pieniądze na dużo pozwalają… i dużo milionerów ochoczo z tego korzysta. Na różne sposoby…

#1.

Szwedzki milioner Johan Eliasch nabył nieco ponad 160 hektarów dżungli amazońskiej, za co zapłacił firmie zajmującej się wycinką drzew 14 milionów dolarów. Po co Szwedowi była inwestycja zupełnie niepasująca do jego wcześniejszej działalności? Chodziło wyłącznie o ekologię. Eliasch nabył spory kawał lasu jedynie po to, by uchronić go przed zniszczeniem.

#2.


Michael O’Leary, właściciel linii lotniczych Ryanair, stracił ostatnio rzeszę fanów, a wszystko za sprawą praktyk stosowanych w jego firmach i omijania przepisów na różne kreatywne sposoby. O’Leary jest więc również właścicielem najmniejszej firmy taksówkarskiej świata. Ma ona wyłącznie jedną taksówkę i służy O’Leary’emu do… omijania korków dzięki zezwoleniu na jazdę pasami dla autobusów.

#3.


Quincy na Florydzie to nieduże miasto, które wyróżnia się… zaskakująco dużym odsetkiem milionerów, w większości zresztą nieafiszujących się swoimi pieniędzmi. Za ich bogactwo odpowiadają nie ukryte talenty, a zaufanie odpowiedniemu człowiekowi. Podczas wielkiej depresji pewien bankier nakłaniał ludzi z Quincy do inwestowania w akcje Coca-Coli. Inwestycje przyniosły ogromne zyski!

#4.


To prawda, pierwszy milion łatwiej ukraść czy odziedziczyć… ale udział osób, które do bogactwa dochodzą samodzielnie, własną pracą, jest coraz większy. Doskonały przykład stanowi tu Arnold Schwarzenegger, który pierwszego miliona dorobił się już w wieku 22 lat, jeszcze przed filmowym debiutem. Zarobione na konkursach dla kulturystów pieniądze aktor z powodzeniem inwestował m.in. w nieruchomości.

#5.


Donalda Trumpa można nie lubić, ale nie można odmówić mu talentu do zarabiania ogromnych pieniędzy, czym obecny prezydent USA uwielbia się chwalić. Szczególnie spektakularnie dał o tym znać w 2009 roku, pozywając dziennikarza Timothy’ego O’Briena o zniesławienie za to, że ten w swojej książce nazwał Trumpa milionerem, a nie miliarderem. Trump zażądał… 5 miliardów dolarów odszkodowania.

#6.


Milioner John Goodman pod wpływem alkoholu spowodował wypadek samochodowy, w którym zginął młody człowiek. Chcąc uniknąć konieczności wypłaty wysokiego odszkodowania rodzicom zmarłego, postanowił… adoptować swoją 42-letnią dziewczynę i założyć dla niej fundusz, który zgodnie z amerykańskim prawem nie mógł być brany pod uwagę przez sąd podczas ustalania wysokości odszkodowania.

#7.


Nic na niebie i ziemi nie wskazywało na to, by przedsięwzięcie o nazwie Segway miało zakończyć się powodzeniem. Interesujący wynalazek okazał się totalnym niewypałem, chociaż najbardziej, ekhm, przejechał się na nim Jimi Heselden - milioner, który w 2010 postanowił nabyć całą firmę. Jeszcze tego samego roku zginął, niechcący zjeżdżając segwayem z 24-metrowego klifu.

#8.


Dorobić się można na wszystkim, trzeba tylko chcieć i dobrze się ustawić. Wiedział o tym m.in. Heinrich Hoffmann, oficjalny fotograf… Hitlera. Miał on wyłączność na zdjęcia robione nazistowskiemu przywódcy i szybko dorobił się milionów na prawach autorskich (m.in. do wizerunków Hitlera drukowanych na znaczkach pocztowych). Zyskiem z nich dzielił się sprawiedliwie z Hitlerem. Ot, biznes jak każdy inny.

Źródła:
1, 2, 3, 4
700
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu 55 lat przestał w stodole. Dziś jest wart majątek
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 10 czynności, których nie powinieneś wykonywać podczas wizyty w Korei Południowej
Przejdź do artykułu 9 ciekawostek o wojowniczych Czukczach
Przejdź do artykułu Sprawdź wzrok i znajdź dziecko
Przejdź do artykułu O przesądach słów kilka
Przejdź do artykułu Do dziś nie wiemy, co tak naprawdę wydarzyło się 9 października 1962 roku
Przejdź do artykułu 12 ciekawostek ze świata fast foodów, o których klienci nie powinni wiedzieć
Przejdź do artykułu Kolorowane zdjęcia pokazują, jak badano grobowiec Tutanchamona
Przejdź do artykułu Inne spojrzenie na 16 znanych zabytków świata
Przejdź do artykułu 7 najgłupszych wpadek i błędnych decyzji w historii człowieka II

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą