Szukaj Pokaż menu

Nie musisz mieć wielkich marzeń - 9 życiowych lekcji od komika Tima Minchina

54 654  
164   30  
Jak żyć, panie premierze? Na to pytanie odpowiedział niegdyś Tim Minchin, który wygłosił bardzo ciekawe przemówienie na zakończenie roku w University of Western Australia. Jak na komika przystało - było z jajem, ale i na poważnie.

Zdjęcia zrobione w idealnym momencie XXII - wydanie zwierzęce

55 596  
111   18  
Zdjęcie kota śpiącego na kaloryferze zrobi każdy głupi, ale uchwycenie takich akcji uda się niewielu.

#1.

Jak gość flaki reklamował - genialna pasta od Malcolma XD

53 618  
243   26  
Okropna niesprawiedliwość mnie dzisiaj spotkała. Byłem w supermarkecie kupić sobie coś na kolację. 10 minut do zamknięcia, więc tylko jedna kasa czynna. Już tylko jeden facet przede mną, więc zaraz pik-pik-pik-pik i do domu jeść. Nagle wpada wyraźnie rozgorączkowany typ i podchodzi prosto do kasy od przodu sklepu (czyli tam, gdzie się normalnie od kasy odchodzi) i wyskakuje do kasjera:

- Pamięta mnie pan?
- Nie.
- Pan się przyjrzy.
- Nie.
- Dobrze się pan przyjrzy! Ja tu dzisiaj byłem, tak po 13:00, flaczki kupowałem.
- Tu się miliony Polaków codziennie przez tę kasę przewijają. Jak ja mam wszystkich pamiętać?
- Nie udawaj pan teraz głupiego, tylko patrz.

I wyciąga z reklamówki słoik z flakami, tak do połowy zjedzony.

- No i po co mi to?
- No powącha pan! Zepsute!

Otwiera ten słoik, zajebało trupem na pół sklepu, ale nie wiem, czy to kwestia upływu terminu przydatności do spożycia, czy te flaczki tak pachną fabrycznie.

- Jak takie zepsute, to po coś pan połowę zeżarł?
- Nic nie zjadłem, mi jeszcze życie miłe! W garnku mam, bo przelałem żeby podgrzać i wtedy poczułem.
- A skąd ja mam wiedzieć, że pan nie zjadłeś, a teraz reklamujesz?
- Spokojnie spokojnie, żona już tu za mną idzie, tylko powoli, bo gorące, żeby się nie oblać.

Myślę sobie - nie no, kurwa, aż czegoś takiego to chyba nie będzie.
Po chwili się okazało, że jednak będzie, bo do sklepu włazi kobieta trzymająca przez ściereczkę kuchenną garnek z flakami – rzeczywiście gorącymi, bo aż para leciała. Podchodzi do tej naszej kasy, kładzie garnek, wyciąga z niego taką drewnianą łyżkę i ją podsuwa kasjerowi pod nos.

- No sam pan spróbuj i powiedz: zepsute czy nie?

Teraz już tym flaczkami zaczęło klepać w całym sklepie tak, aż facet co przede mną stał, a miał pulpety tej samej firmy, to je wziął i dyskretnie odłożył na tę półeczkę, gdzie są gumy do żucia, kondony i baterie alkaliczne w rozmiarach małe paluszki i duże paluszki.

Kasjer mówi, że on nie jest jakimś degustatorem jak Gessler, tylko trzeba normalnie datę ważności sprawdzić umieszczoną na opakowaniu. Chciał temu typowi zabrać słoik żeby zobaczyć, ale on chyba nie sczaił, bo go zapomniał puścić i w efekcie jeden ciągnął w jedną, a drugi w drugą i słoik się wyślizgnął i potłukł.

Właściciel flaczków się rozjuszył i krzyczy, że to jest zacieranie dowodów zbrodni, kryminał po prostu, i teraz on się będzie sądził i prywatnie z nim o zniszczenie połowy słoika flaków i cywilnie ze sklepem o oszustwo na przeterminowanym produkcie. No jednym słowem, żeby mu dwa razy płacili.

Wtedy się niespodziewanie włącza ten klient co stał przede mną i odłożył pulpety, i mówi do kasjera, żeby się nie dał zaszczuć, że on jest z rodziny prawniczej, bo ma wujka komornika i się zna na prawie i ogólnie już od starożytnego Rzymu jest taki przepis, że nie można karać dwa razy za to samo. A polska jest demokratycznym państwem prawa i chuj.

Gość od flaczków już był wkurwiony i widocznie coś źle zrozumiał, bo mówi do tego kuzyna komornika, że jak ty się bydlaku do mojej żony odzywasz? A ten mówi, że dobrze słyszał, że chuj. No to flaczkarz już do niego leci z łapami, już ma być awantura, a tu nagle kasjer wstaje, ściąga czapkę, mówi, że on to pierdoli, że on już dłużej w tej robocie nie może, że on odchodzi. Jebnął czapkę we flaki na podłodze aż plasnęło, popłakał się i wychodzi ze sklepu.
Żona – ta, co garnek przyniosła – mówi do tego swojego męża:

- Widzisz, Marian, co znowu narobiłeś? Leć się z panem przeproś!

I widać było, że się wszystkim zamieszanym zrobiło głupio, nerwy opadły momentalnie, a Marian poszedł za sprzedawcą i mu mówi, że w gruncie rzeczy to się nic nie stało, to tylko jakieś tam głupie flaki za 10 złotych i jakoś się na pewno dogadają. Sprzedawca otarł łzy i pyta: tak?

To Marian mu mówi, że tak, że jasne. To się jeszcze włączył ten gość z rodziny prawniczej i powiedział, że on służy pomocą jako mediator i w tradycji prawnej istnieje coś takiego jak sądy pokoju, a żona Mariana mówi, że to jest bardzo piękne i wzruszające określenie i jeżeli mają w sklepie jakiś czajnik, to może ona by herbaty zaparzyła i by sobie wszyscy na spokojnie porozmawiali, a mogliby i flaków zjeść, bo w gruncie rzeczy to nie są takie złe. No i poszli wszyscy z tym garnkiem na zaplecze do pokoju socjalnego, pełniącego chwilowo funkcję pokoju sądowego, a właściwie sądu pokoju.

Ja czekam jak głupi przy tej kasie, że może się jakoś szybko pogodzą albo jakiś sprzedawca przyjdzie na zamianę, bo inaczej to mi do jedzenia pozostają tylko czipsy ze sklepu monopolowego 24h. Niestety zamiast kasjera przyszedł gdzieś z tyłu sklepu ochroniarz.

Popatrzył na mnie, na te rozjebane po całej podłodze flaczki i powiedział, że po pierwsze, to od 5 minut już jest zamknięte, a po drugie, to kto niby moim zdaniem będzie po mnie ten burdel sprzątał.
243
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Zdjęcia zrobione w idealnym momencie XXII - wydanie zwierzęce
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Gigantyczne dziury fabularne w znanych filmach
Przejdź do artykułu Wyraził opinię o krzywych kromkach chleba. Odpowiedź firmy była zaskakująca
Przejdź do artykułu Rosyjski sposób na szybkie układanie kostki brukowej
Przejdź do artykułu 15 internetowych podrywów zakończonych powalającymi ripostami
Przejdź do artykułu 7 rzeczy, które warto wiedzieć na temat soli i jej zastosowań
Przejdź do artykułu Jak oszukać system? Oni znaleźli na to sposób! II
Przejdź do artykułu Filmy, które zdaniem internautów są tak złe, że aż dobre i warto je obejrzeć
Przejdź do artykułu Miszmasz historyczny, czyli Königsmark, Bismarck i inne marki
Przejdź do artykułu Jak oszukać system? Oni znaleźli na to sposób!

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą