Szukaj Pokaż menu

Ta-ta towel - element stroju, który może zastąpić tradycyjne biustonosze

159 269  
312   69  
Powiedzcie "dzień dobry" nowemu, ulubionemu elementowi ubioru kobiety. Ta-ta towel została zaprojektowany przez Erin Robertson jako rozwiązanie problemu pocenia się miejsc pod piersiami u pań ze sporym biustem.

#1.

Wszystko, czego nie wiesz o zombie

158 388  
401   25  
Łażą powoli, nierzadko wlokąc za sobą własne wnętrzności, robią wrażenie niedomytych i lekko poobijanych. Brzydko pachną. Nie są sprinterami, ale mimo to usiłują dogonić przerażonych ludzi i uszczknąć sobie kąsek ich ciała. Zombie – żywe trupy, chodząca śmierć. Z jakiegoś powodu lubimy ożywione zwłoki, które od lat już umilają nam wieczory, pożerając swe ofiary na ekranie naszych telewizorów.
 

10 rzeczy, których mogłeś/aś nie wiedzieć o Malcie

77 958  
217   46  
Ciekawostki o Malcie i zaproszenie na maltański zlot Joe Monster!

#1. To nie jest po prostu wyspa

Główne wyspy to Malta i Gozo i to właśnie na nich znajdziemy jakąkolwiek cywilizację. Trzecia pod względem wielkości wyspa, Comino, jest miejscem, w którym stoi co prawda hotel, jednak nie ma tam stałych mieszkańców.

#2. Nie tylko GoT

Na Malcie kręcono wiele filmów, jednak najbardziej znaczącym w ostatnich czasach będzie serial Gra o Tron. Poniższe ujęcia przedstawiają niektóre sceny kręcone na Malcie.
 
 
 
 
 
I tak dalej i dalej i dalej...

Na Malcie kręcono też m.in film Popeye z 1980. Specjalnie na tą okazję wybudowano tam wioskę, która jest teraz atrakcją turystyczną.

#3. Wcale nie Maltańczyk

Gdybyśmy chcieli przetłumaczyć to słowo w słowo to wyszedłby nam z tego "królikopies", jednak jego związek z królikami jest taki, że jest to pies myśliwski, który służył Maltańczykom do polowania na króliki. Ze względu na popularną w świecie nazwę "pies faraona" przez lata uważało się, że jest to rasa z egipskim rodowodem, jednak badania DNA temu zaprzeczyły. Nie ma za to 100% pewności co do dokładnego pochodzenia.

#4. Wcale nie pies

Kolejnymi potrawami, których trzeba spróbować na Malcie są
1. Ħobż biż-Żejt - dosłownie tłumacząc "chleb z oliwą"
2. Torta tal-Lampuki - rodzaj ciasta rybnego
3. Timpana - potrawa z zapiekanego makaronu z sosem z mielonego mięsa, pomidorów czosnku i sera... może brzmieć jak lazania, ale nią nie jest.
4. Pastizzi - małe ciasteczka z serem ricotta

#5. Już go nie ma

Znajdujące się na wyspie Gozo Lazurowe Okno było jednym z najczęściej fotografowanych miejsc w tym rejonie świata i jednym z najczęściej odwiedzanych. Wiele osób marzyło o tym, by wziąć tu ślub i do takich ślubów dochodziło. Lazurowe Okno zostało też uwiecznione w wielu filmach, czego przykład mieliśmy powyżej w Grze o Tron. Niestety, już w 2012 roku duża część tego skalnego mostu spadła do wody, a dzieła zniszczenia dopełnił sztorm z początku 2017 roku i most został całkowicie zniszczony. Kamienna "kładka" znajdowała się na wysokości 28 metrów.

#6. W epoce kamienia łódki też z kamienia robili?

Zgodnie z obecną wiedzą pierwsi ludzie osiedlili Maltę w okolicach 5200 roku p.n.e. i przypłynęli z oddalonej o 100 km Sycylii. Początkowo zajmowali się rybołówstwem, zbieractwem, ogrodnictwem i mieszkali w jaskiniach, jednak w okolicach 3600 r p.n.e. doszło do dziwnego przełomu, którego ślady możemy naocznie zwiedzać do dziś...

#7. Malta jest staaara

Na Malcie znajdują się jedne z najstarszych ludzkich budowli jakie znamy i nie są to kloce pokroju Stonehenge, czy góry kamienia z rodzaju Piramid, a budynki z rodzaju bardziej użytkowych. Najstarsze z nich pochodzą z 3600 roku p.n.e. i znajdują się na wyspie Gozo. W związku z tym wokół Malty narosła ogromna ilość legend, mówiących o tym, że jest zaginioną Atlantydą (180. z kolei), że występowała w Biblii, że zamieszkiwała ją rasa ludzi gigantów (a najpewniej jeszcze jaszczuroludzi i motomyszy z Marsa) etc. etc. Te budowle rzeczywiście kryją w sobie wiele tajemnic, których dziś nie jesteśmy w stanie zrozumieć, pozostaje więc podziwiać trwałość tych budowli.

#8. Wieje nudą? Nie sądzę

Są klify, niewielkie wzniesienia, są pojedyncze drzewa, ale tak poza tym to siedzimy, gadamy, nic się nie dzieje. Jest za to wiele pięknej architektury.

#9. Jak to "na wyspach"

Co ciekawe Malta przez lata była Brytyjską kolonią. Wewnętrzną autonomię wywalczyła w 1947 roku, a w 1964 Malta uzyskała częściową niepodległość. W 1971 roku Wielka Brytania przestała utrzymywać swoje bazy wojskowe na Malcie i od tego miejsca Malta była finansowana przez Libię. Samodzielna Republika Malty powstała dopiero w 1974 roku. W latach 80. nacjonalizowano banki i wszystko co się dało, włącznie z uwłaszczeniem własności kościelnej. 30 lat temu gospodarka stała się bardzo liberalna i Malta do dziś jest jednym z gospodarczych rajów, o którym mówi się, że jest na niej więcej zarejestrowanych firm, niż występuje tu adresów.

#10. Wpadnij z nami na piwo i Fenek!

Jeśli będziesz akurat w pobliżu, mieszkasz na miejscu lub wybierasz się tam na wakacje, to zapisz się do naszej imprezy w sekcji imprezy, a jeśli nie masz konta na Joe Monster to dopisz się do naszej grupy na Facebooku, albo po prostu wpadnij bez uprzedzenia! Zapraszamy! :)

Źródła: 1, 2, 2, 3, 4, 4, 5, 6, 6, 7, 9,
217
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Wszystko, czego nie wiesz o zombie
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Ojciec zrobił dzieciom ich własny domek. Dał radę?
Przejdź do artykułu 7 najgłupszych wpadek i błędnych decyzji w historii człowieka II
Przejdź do artykułu Rzucił wszystko i kupił sobie za 13 tysięcy dolarów wyspę na Seszelach
Przejdź do artykułu 9 potwornickich ciekawostek na temat Słońca (for dummies)
Przejdź do artykułu 10 czynności, których nie powinieneś wykonywać podczas wizyty w Korei Południowej
Przejdź do artykułu 12 ciekawostek o czasie
Przejdź do artykułu Faktopedia – Czego zabrania Keanu Reeves w swoich kontraktach
Przejdź do artykułu Mistrzowie internetu XXV - Seks-roboty z funkcją gwałtu
Przejdź do artykułu 7 rzeczy, które warto wiedzieć na temat stresu

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą