Szukaj Pokaż menu

9 typów studentów, z którymi zderzysz się w akademiku

238 745  
397   80  
Student studentowi nierówny, a różnice świetnie widać w akademikach, gdzie ta mieszanka osobowości musi ze sobą jakoś żyć. Postanowiłem sobie zrobić taki luźny podział tej mieszanki na poszczególne grupy.

#1. Usługodawcy

Demotywatory DXLI - TVP jak zwykle trzyma poziom

118 086  
385   271  
Dzisiaj między innymi Czesi po wynalezieniu Mateusza Morawieckiego, reakcja na widok dzieci w rozgrzanym aucie, Chińczycy w szoku na widok polskiej technologii oraz TVP, która jak zwykle trzyma poziom. A zaczniemy od wielkiego sukcesu Polaków na Mistrzostwach Europy.

10 sekretów kryjących się za logo znanych wytwórni filmowych

228 132  
591   79  
Doskonale znamy zamek Disneya czy lwa MGM, ale nie zastanawiamy się zazwyczaj dlaczego wytwórnia filmowa wybrała takie a nie inne logo. Oto historie dziesięciu z najpopularniejszych.

#1. Columbia Pictures

Kobieta trzymająca płonącą pochodnię trafiła na logo Columbia Pictures w 1924 roku. Modelka zmieniała się w ciągu lat. W 1992, przy kolejnej zmianie wizerunku kobiety, modelką była zwykła gospodyni domowa Jennie Joseph.

#2. DreamWorks Pictures


Firma DreamWorks zamówiła logo, na którym miał być widoczny rybak siedzący na księżycu. Robert Hunt, artysta pracujący nad tym projektem, narysował dodatkowy projekt z dzieciakiem zamiast rybaka. A ta wersja spodobała się najbardziej i została wybrana jako oficjalne logo. Modelem był syn artysty, William, który został później kompozytorem i obecnie pracuje w branży filmowej.

#3. Metro-Goldwyn-Mayer


Pomysł na to logo przedstawił w 1924 roku Howard Dietz. Howard studiował na uniwersytecie Columbia, a drużyna uniwersytecka nazywała się „The Lions”. Od 1924 roku na logo pojawiło się 5 różnych lwów.

#4. Paramount Pictures


Tworząc logo Paramount, artysta William Hodkinson namalował górę bardzo podobną do góry Ben Lomond znajdującej się w Utah, gdzie William spędził swoje dzieciństwo. W pierwszej wersji na logo znalazły się 24 gwiazdy - tylu aktorów miało podpisany kontrakt z wytwórnią. W najnowszej wersji logo są tylko 22 gwiazdki - nikt nie wie dlaczego.

#5. Warner Bros.


Proste logo bez zbędnych ozdobników - tarcza, a na niej inicjały założycieli firmy. Jednak tu kryje się małe kłamstewko. W to nie Warner, lecz Wonsal - tak właśnie nazywali się polscy imigranci z Mazowsza.

#6. Walt Disney


Na logo firmy zawsze trafiał zamek z bajki. Inspiracją do pierwszego był zamek Neuschwanstein, a obecnie to zamek Kopciuszka z paryskiego Disneylandu.

#7. Pixar


Logo Pixara pojawiło się po ich pierwszym filmie, który odniósł wielki sukces. Ludziom tak bardzo spodoba się animowana lampka w krótkometrażowym filmie „Luxo Jr”, że trafiła do logo zastępując literę „i”.

#8. Castle Rock Entertainment


Firma wzięła swoją nazwę od nieistniejącego miasta Castle Rock, które jest miejscem akcji w wielu książkach Stephena Kinga. Na logo widzimy latarnię morską z horroru nakręconego na podstawie książki Kinga „Sklepik z marzeniami” w 1993.

#9. Lionsgate


Lions Gate to most w Vancouver, mieście, w którym urodził się założyciel firmy - Robert Altman.

#10. Scott Free


Reżyser Ridley Scott ma swoje własne studio filmowe. Jego logo to animacja przedstawiająca człowieka zmieniającego się w ptaka. Jest to alegoria osiągnięcia wolności. Włoski artysta Gianluigi Toccafondo tworzący tę animację rysował każdą klatkę, a następnie ją fotografował.
591
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Demotywatory DXLI - TVP jak zwykle trzyma poziom
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 20 sposobów na to, aby ułatwić sobie życie będąc rodzicem
Przejdź do artykułu Najbardziej rewolucyjne momenty w historii filmów animowanych
Przejdź do artykułu 11 najdziwniejszych japońskich zwyczajów seksualnych
Przejdź do artykułu Głupota czy poświęcenie dla roli? Kto pochorował się na planie filmowym
Przejdź do artykułu Jak zepsuć swoją urodę za jedyne 120 tysięcy dolarów
Przejdź do artykułu Słynni filmowi bohaterowie, którzy gościnnie pojawili się też w zupełnie innych produkcjach
Przejdź do artykułu Moje życie z autyzmem - doświadczenia bojowniczki JM
Przejdź do artykułu Fajne zdjęcia dla dorosłych CXII - Tyłek Obelixa
Przejdź do artykułu Słynne filmy inspirowane równie słynnymi dziełami sztuki. Obcy, Blade Runner, Incepcja i inne

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą