Szukaj Pokaż menu

Cyckopedia obrazkowa: Handbra

35 336  
419   18  
Eksplorowanie dziczy bez ubrania, z wyjątkiem rąk umieszczonych na strategicznych wypukłościach, aby chronić moją skromność; to duch przygody, z którego stworzone są dziewczyny!

Karteczkowa wojna między dwoma biurowcami z epickim finałem

327 397  
1299   69  
Karteczki samoprzylepne - w każdym biurze jest ich pełno. W Nowym Jorku, znudzony pracownik firmy Harrison and Star postanowił w czasie pracy przykleić kilka na z nich na szybę. W taki oto sposób rozpoczęła się regularna bitwa na pomysłowość i kreatywność...

#1. Wszystko rozpoczęło się na 6. piętrze budynku przy 75 Varick Street w Nowym Jorku. Wówczas to w oknie pojawił się prowokacyjny napis "Hi".

Kliknij i zobacz więcej!

7 elektryzujących ciekawostek o napojach energetycznych

144 571  
376   103  
Jest ich coraz więcej, smakują - w większości - koszmarnie, a mimo to coraz więcej osób chętnie po nie sięga. Napoje energetyczne stały się nowym hitem sprzedaży.

#1.

Nie mylą się ci, którzy twierdzą, że napoje energetyczne nie są dobre dla zdrowia - ale trzeba od razu zaznaczyć, że i tak jest już znacznie lepiej. W latach 20. XX wieku w USA sprzedawano na przykład napój Radithor, w którego składzie znajdował się… rad. Rakotwórczy pierwiastek powoli zabijał nabywców napoju - ale do narodowej tragedii nie doszło, ponieważ Radithor był na tyle drogi, że stać na niego było wyłącznie najbogatszych. A ci w większości mieli znacznie ciekawsze rzeczy do picia.

#2.


Historia jednego z najbardziej popularnych „energetyków”, Red Bulla, sięga 1976 roku i… Tajlandii. Sprzedawany był tam napój „Krating Daeng”, który upodobali sobie głównie kierowcy ciężarówek. Przypadkiem trafił w ręce austriackiego biznesmena, który - zachwycony ulgą, jaką napój przyniósł mu po długim locie - postanowił wprowadzić produkt na światowe rynki. Dzisiaj Red Bull znany jest dosłownie wszędzie.

#3.


Nie znaczy to, że dzisiaj picie napojów energetycznych jest w stu procentach bezpieczne. Wiadomo już, że bardzo szkodliwe jest m.in. mieszanie „energetyków” z alkoholem. Ale i same stanowią zagrożenie. W latach 2004-2012 odnotowano pięć przypadków śmierci po spożyciu napojów z serii Monster Energy. Przyczyną zgonów była wysoka zawartość kofeiny oraz problemy kardiologiczne, które sprawiły, że organizm nie poradził sobie z dawką.

#4.


W Rosji i krajach byłego ZSRR popularny jest napój energetyczny o nazwie Jaguar zawierający początkowo 9, a do 2010 roku - w związku ze zmianą przepisów - 7% alkoholu. Zupełnie otwarcie reklamowany jest jako „korzystny dla zdrowia”, ponieważ zawiera mniej alkoholu niż wódka. Cóż, najwyraźniej w Rosji progi decydujące o tym, co jest korzystne, nie są szczególnie wysokie.

#5.


Odpowiednio długo przechowywany w zamknięciu napój energetyczny może samoczynnie sfermentować. W konsekwencji tego - trudno to nazwać inaczej - wypadku powstaje piwo. Jak donoszą blisko zaznajomieni z tematem, jest to piwo o wyjątkowo podłym smaku, a więc nie warto próbować. Nauka zna już lepsze i przyjemniejsze sposoby produkcji piwa - przynoszące też znacznie lepsze rezultaty.

#6.


Historia napojów energetycznych sięga znacznie dalej niż można by się spodziewać. Już starożytni Rzymianie i Grecy mieli zwyczaj dodawania sobie energii za pomocą popijania specjalnych mikstur. Popularnością w świecie starożytnych cieszyła się „posca” - mieszanka kwaśnego wina lub octu z wodą oraz ziołami. Był to napój stosowany raczej przez przedstawicieli niższych warstw społecznych.

#7.


Swoje własne linie napojów energetycznych lansują gwiazdy różnego formatu - od „Krula Korwina” przez Mike’a Tysona po rapera Pitbulla. Ten ostatni postanowił wypromować swój napój, obiecując, że pojawi się osobiście w sklepie, który największą liczbą głosów wskażą fani. Ci wykazali się niemałą złośliwością - wysyłając Pitbulla na promocję do… Kodiak na Alasce, miejscowości z zaledwie 6 tysiącami mieszkańców.

Źródła:
1, 2, 3, 4
376
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Karteczkowa wojna między dwoma biurowcami z epickim finałem
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Lekarze dzielą się zabawnymi historiami, kiedy wyciągali dziwne rzeczy z ciał pacjentów
Przejdź do artykułu 8 potwornickich ciekawostek o Disneyu
Przejdź do artykułu (Na pewno jeszcze nie) Wszyscy, którzy nienawidzą Jeremy'ego Clarksona
Przejdź do artykułu 7 ciekawostek o zębach (bo wszyscy kochamy wizyty u dentysty...)
Przejdź do artykułu 7 interesujących faktów o samurajach
Przejdź do artykułu 7 totalnie niezdrowych ciekawostek o papierosach
Przejdź do artykułu Mądrości i sentencje w kiblu zapisane
Przejdź do artykułu Starą szopę zamienił w luksusowy dom wart prawie milion funtów
Przejdź do artykułu Szokujące fakty ze świata biznesu

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą