Szukaj Pokaż menu

Pakuj psa, musimy jechać! II

13 889  
65   5  
Po co chodzić, jeśli ktoś może cię nosić?

Krawężnik od kuchni II - z życia polskiego policjanta

145 999  
824   123  
Poprzedni tekst przyjęty został nader ciepło, więc z przyjemnością serwuję obiecaną dokładkę. Ostrzegam na wstępie – dzisiejszy tekst będzie nieco mniej zabawny, a bardziej drastyczny i nie chodzi mi tu o „dwieście bez punktów”.

7 niepokalanych ciekawostek o dziewictwie

207 511  
398   83  
Moda na dziewictwo przeminęła - co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Nastały czasy dużej swobody i liberalnego podejścia. Co ciekawe - nie po raz pierwszy w dziejach.

#1.

Najsłynniejsze niepokalane poczęcie zostało opisane w Biblii. Jedni zachwycają się cudem, inni nie mogą wyjść z podziwu, że Maryi udało się sprzedać Józefowi tak absurdalną bujdę. Wyznawcy katolicyzmu i prawosławia trzymają stronę Maryi, protestanci z kolei twierdzą, że Maryja miała jeszcze inne dzieci, poczęte bardziej tradycyjną drogą. Istnieją naukowcy, którzy twierdzą, że partenogeneza (rozmnażanie bez zapłodnienia) jest możliwa także u ludzi - aczkolwiek jak na razie żaden rzekomy przypadek nie wytrzymał testu na okoliczność skoku w bok.

#2.


„Nowo narodzone dziewice Ameryki!”, w skrócie BAVAM!, to zyskująca popularność organizacja działająca w kontrze wobec współczesnej swobody obyczajów. Jej zadaniem jest wspieranie (głównie) kobiet, które żałują przedwczesnej utraty dziewictwa. Osoby, które dołączają do organizacji, wystosowują czynny żal za już popełnione figle, z kolejnymi obiecują się wstrzymać do małżeństwa i ponoć w jakimś stopniu odzyskują cnotę. Trochę jak na kursach pozwalających zdjąć punkty karne z prawa jazdy…

#3.


Tradycyjnym symbolem dziewictwa jest jednorożec (widywany równie często co dziewice w XXI wieku - ale to inna sprawa). Legenda głosi, że tylko dziewica była w stanie oswoić jednorożca, co w sumie nawet i można by uznać za całkiem sympatyczną bajkę, gdyby nie faktyczne znaczenie historii. Prawdziwy morał głosił w każdym razie, że tylko dziewicze narządy rodne są w stanie zaspokoić męskie potrzeby.

#4.


W wielu miejscach na świecie funkcjonuje jeszcze dość prymitywny zwyczaj okazywania pobrudzonego prześcieradła po nocy poślubnej - co dowodzić ma, że panna młoda faktycznie „doczekała”. Jednak już na początku XVII wieku powstawały całe przewodniki, instruujące jak obejść problem. Sugerowały między innymi, aby w poślubnych obowiązkach pannę młodą wyręczyła gosposia zawsze dziewica. Polecały też zastosowanie krwi kurczaka lub zwyczajne skaleczenie się w miejscu sprzyjającym.

#5.


Różne legendy przypisywały dziewicom zaskakujące niekiedy właściwości. Miały one na przykład zaprzyjaźniać się z pszczołami, uspokajać dzikie bestie czy posługiwać się magicznymi przedmiotami. Nie mogły natomiast… jeść awokado. Przynajmniej w społeczeństwie Azteków. Indianie uważali, że awokado ma tak ogromną seksualną moc, że częstowanie nim dziewic to zupełnie niewskazane wodzenie na pokuszenie.

#6.


„Światowa średnia wieku” w traceniu dziewictwa wynosi nieco ponad 17 lat. Statystycznie najszybsi w tym względzie są Islandczycy. Według statystyki pierwszy raz mają oni za sobą jeszcze przed ukończeniem 16 roku życia. Najmniej spieszą się natomiast Hindusi. Według statystyki przeciętny wiek, w którym mieszkańcy Indii tracą dziewictwo, to niecałe 20 lat.

#7.


Dziewictwo wkracza powoli na listę tematów tabu. Wyznawcy politycznej poprawności znaleźli już przynajmniej 4 powody, dla których - według nich - nie powinno się mówić o dziewictwie. Mianowicie: jest to seksistowskie, promuje ocenianie kobiet na podstawie bogactwa ich życia seksualnego, ustanawia wartość kobiety jako odwrotnie proporcjonalną do ilości uprawianego seksu i… wyklucza homoseksualistów i transseksualistów.

Źródła: 1, 2, 3
398
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Krawężnik od kuchni II - z życia polskiego policjanta
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 16 przykładów, kiedy selfik wyszedł inaczej, niż się spodziewali + jeden idealnie zaplanowany
Przejdź do artykułu 7 ciekawych informacji o papryczkach chili i ostrym jedzeniu
Przejdź do artykułu Co wolno kobietom, a co facetom
Przejdź do artykułu Ciekawe fakty o Nowym Jorku
Przejdź do artykułu Dlaczego wymiana sprzęgła w Ferrari F50 jest taka droga?
Przejdź do artykułu 10 rzeczy, które warto wiedzieć o zimie
Przejdź do artykułu Kosmiczne ciekawostki, czyli wiedza nieprzydatna, ale fajna
Przejdź do artykułu 8 ciekawostek pokazujących, że Kanada to wyjątkowe państwo
Przejdź do artykułu 12 ciekawostek o motoryzacji w Chinach, których nie znajdziecie w żadnym innym artykule

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą