Szukaj Pokaż menu

Wzięliśmy psa ze schroniska - co się u nas zmieniło?

234 226  
1586   86  
Krótka historia pewnej pary, która postanowiła przygarnąć psa. Swoimi przeżyciami podczas trudnego okresu adaptacji oraz niesamowitej przemiany czworonoga postanowili podzielić się przy pomocy tej rysunkowej historyjki...

Kliknij i zobacz więcej!

Mały domek z wielkim sekretem

176 175  
837   36  
Domek położony przy Railway Street 30 w Bridgnorth wygląda dość niepozornie. Na pierwszy rzut oka nieruchomość wystawiona za skromne 200 tysięcy funtów nie wygląda na zbyt interesującą. Wystarczy jednak otworzyć drzwi, by odkryć coś niesamowitego... Zapraszamy do oglądania!

#1.

1

7 całkiem przyjemnych ciekawostek o miłości

170 311  
419   76  
Sensacje w brzuchu, drżące kolana, bezsenne noce pełne rozmyślań, wahania hormonów i huśtawki nastrojów - w zasadzie objawów wystarczająco na niejedną chorobę. Przy czym ta jest niezwykle przyjemna - to zakochanie.

#1.

Z neurologicznego punktu widzenia miłość to nic innego jak kokainowy haj. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku następuje wyrzut dopaminy. Im jej więcej, tym lepszy odlot. Jeśli więc ktoś ma problemy ze znalezieniem dziewczyny, to zamiast się niepotrzebnie męczyć może poszukać dilera. Efekty będą podobne…

#2.


Legenda głosi, że komuś kiedyś udało się wyjść z friendzone’u… Statystyki w tym względzie są jednak dość brutalne. O tym, czy ma szansę zaiskrzyć, decydują zwykle pierwsze 4 minuty spotkania - a w tym czasie prym wiodą wygląd, mowa ciała, brzmienie głosu. Treść rozmowy ma marginalne znaczenie, chyba że ktoś iście koncertowo schrzani ten aspekt. Dobra strona jest taka, że jeśli coś poszło nie tak, to wcale nie musi oznaczać, że powiedziałeś coś złego. Może po prostu wyglądasz jak gremlin.

#3.


Zażyłość w związku sprawia, że ludzie upodabniają się do siebie - na różnych płaszczyznach, nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie jest to widoczne. Dokładniejsze badania przynoszą zaskakujące wyniki. Podczas jednego z eksperymentów w niewielkiej odległości posadzono naprzeciw siebie zakochane pary - na tyle daleko jednak, by nie mogły się dotknąć - po czym zrobiono im EKG i porównano osiągnięte wyniki. Okazało się, że rytmy serc zakochanych synchronizują się.

#4.


Miłość na całe życie, od pierwszego wejrzenia aż po grób? Może przy trzeciej żonie… Smutne statystyki pokazują, że na zachodzie rozpada się co drugie małżeństwo. Czego to wina? Być może pochopnie podejmowanych decyzji. Przeciętnie siódme zakochanie kończy się ślubem. Może gdyby więc poczekać do czternastego, byłoby bezpieczniej? Chociaż nie - problem w tym, że z wiekiem oczekiwania rosną, a możliwości maleją.

#5.


Cudowna recepta na miłość nie istnieje - choć eksperymentowano już w najdziwniejszych kierunkach. Niemniej jednak jest kilka czynników, które zwiększają szansę zakochania. Na przykład poznanie się w sytuacji zagrożenia, w niebezpiecznych okolicznościach. Tu znowu odpowiedzialna jest dopamina. Przy czym warto byłoby dodać, że lepiej, jeśli zagrożenie nie jest wywołane przez aspirującego lowelasa. Zasada „przez porwanie do serca” raczej odpada. A syndrom sztokholmski to wcale nie miłość. Chloroform też nie.

#6.


Czym zajmuje się człowiek? Spaniem, pracą, odpoczynkiem - powtórzyć, zapętlić. Przy czym człowiek rodzaju męskiego - zakładając standardowe upodobania - dodatkowo rok życia spędza wpatrując się w płeć przeciwną. Mężczyźni też szybciej gotowi są wyznać miłość. Tak, już po zaledwie roku gapienia się - to faktycznie błyskawicznie.

#7.


Najlepiej smakuje zakazany owoc, a otoczka tajemnicy dodaje pikanterii. To nie czcze banały, tylko zweryfikowane naukowo obserwacje. Utrzymywanie związku w tajemnicy sprawia, że zakochani obdarzają się nawzajem silniejszymi uczuciami. No chyba że jest to utrzymywanie związku w tajemnicy przed małżonkiem jednego z zakochanych - wtedy sytuacja robi się nieco bardziej skomplikowana.

Źródła: 1, 2, 3
419
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Mały domek z wielkim sekretem
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 10 niezbyt przyjemnych faktów o szympansach
Przejdź do artykułu 12 ciekawostek o czasie
Przejdź do artykułu Prośba o przeróbkę zdjęcia na 4chanie
Przejdź do artykułu 20 popapranych praw z całego świata
Przejdź do artykułu 7 najgłupszych wpadek i błędnych decyzji w historii człowieka II
Przejdź do artykułu 7 bezludnych wysp dla tych, którzy mają po dziurki w nosie sąsiadów
Przejdź do artykułu Demotywujące cytaty, które mówią samą prawdę
Przejdź do artykułu Najdziwniejsze rzeczy wypowiedziane podczas snu
Przejdź do artykułu 6 tajemniczych obiektów, których przeznaczenia naukowcy nie potrafią do końca wyjaśnić

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą