Szukaj Pokaż menu

7 ekstremalnych ciekawostek związanych ze spaniem

227 175  
583   49  
Porządne wyspanie się to jedna z nielicznych przyjemności, które docenią nawet najwięksi malkontenci. Tym bardziej, że sen - choć wydawałoby się taki sam dla każdego z nas - w rzeczywistości zupełnie różne ma oblicza.

#1.

Faktopedia – Kierowca autobusu miejskiego w Paryżu zaszalał

90 591  
537   133  
Dziś m.in. makabryczna sytuacja na pokazie latawców w Indiach, Holendrzy szukający skarbu z czasów II wojny światowej oraz co odwalił kierowca autobusu miejskiego w Paryżu.

Najważniejsze życiowe lekcje, których nauczył nas serial Breaking Bad

162 146  
347   58  
Twórcy tego niesamowitego serialu pokazali życie i wybory ludzi z różnych środowisk społecznych. Każdą scenę możemy sobie interpretować na różne sposoby, jednak pewne rzeczy są niezmiennie i powinniśmy o nich zawsze pamiętać.

#1. Nigdy nie popełniaj dwa razy tego samego błędu

Ludzie to takie dziwne stworzenia, które lubią popełniać te same błędy raz za razem. Nieważne, że sparzy się na czymś pięć razy, spróbuje szósty, bo może tym razem będzie inaczej. Nie będzie. Gus Fring, sugerując delikatnie Walterowi, że nie może w 100% ufać Jessiemu powiedział: „nie powinieneś drugi raz popełnić tego samego błędu”. Gus miał rację, nie tylko Walter powinien to zapamiętać.

#2. Zawsze bądź przygotowany


Nie musisz koniecznie pracować w biznesie narkotykowym, żeby docenić wartość przygotowania na każdą sytuację. To może ocalić życie tak jak było to w przypadku Hanka. Wystarczyło, że został ostrzeżony przed zabójcami dosłownie 60 sekund wcześniej. To pozwoliło mu uniknąć śmierci, mimo że był nieuzbrojony. Ta minuta wystarczyła, aby się psychicznie przygotować i opracować zarys planu. Każdy z nas powinien na co dzień być przygotowanym fizycznie, psychicznie i emocjonalnie na to, co może się zdarzyć.

#3. Pierwsze wrażenie może być mylne


Lubimy oceniać ludzi po wyglądzie. Bez problemu porozmawiamy z kimś atrakcyjnym i zadbanym, a szerokim łukiem ominiemy osobę, która jest zaniedbana czy groźnie wyglądająca. Wygląd potrafi oszukać i nic nie jest takie, jakim się wydaje. Walter to nieśmiały nauczyciel chemii, który wygląda jak zwykły, smutny pięćdziesięciolatek. Podczas poszukiwania Heisenberga, nikt nie zwraca uwagi na Waltera, nikomu się w głowie nie mieści, że taki lamus może być genialnym przestępcą.

#4. Ciężka praca popłaca


Walter pracuje bardzo ciężko i do tego samego zmusza współpracownika. Jesse nie jest tym zbytnio zachwycony, ale uczy się szybko, że jeśli chce się osiągnąć sukces, nie można odwalać pracy po łebkach. Najpierw trzeba mieć plan, potem zaplecze i w końcu trzeba sobie urabiać ręce po łokcie, żeby praca przełożyła się na dobre pieniądze. Walter i Jesse nigdy nie zarobiliby tych milionów dolarów, gdyby nie harowali jak woły.

#5. Przydaje się odrobina szczęścia


Sukces to przede wszystkim ciężka praca, ale łut szczęścia nigdy nie zaszkodzi. Zazwyczaj jest to mieszanka tych dwóch rzeczy. Szczęście to znalezienie się we właściwym miejscu o właściwej porze lub znalezienie odpowiedniej osoby do współpracy. Podczas pięciu sezonów serialu, Walter i Jesse kilka razy mieli po prostu niesamowitego fuksa, dzięki któremu udało im się ujść z życiem. Jednak serial to nie prawdziwe życie i zwykły człowiek zazwyczaj nie może liczyć na taki nadmiar szczęśliwych zbiegów okoliczności.

#6. Wszystko co zrobisz, ma swoje konsekwencje


Droga do piekła jest wybrukowana dobrymi chęciami. Walter zaczął swoją przygodę z produkcją i dystrybucją narkotyków w szlachetnym celu. Chciał zapłacić za leczenie i zapewnić rodzinie stabilizację finansową na wypadek przegranej walki z rakiem. Zamiar szlachetny, wykonanie gorsze. Dupowaty nauczyciel staje się bezwzględnym osobnikiem, który niszczy życie wielu ludzi - każe zabić kilka osób, sam również pozbywa się niewygodnych ludzi i pozwala dziewczynie udusić się wymiotami. Cokolwiek zrobimy, wszystko ma swoje konsekwencje. Musimy zawsze o tym pamiętać.

#7. Ludzie się nie zmieniają


Serial pokazywał, jak z czasem zmienia się postać Waltera. Na początku jest zwykłym, niczym się nie wyróżniającym, łagodnym, niedocenianym i kochającym rodzinę nauczycielem. Pod koniec zmienił się w bezwzględnego bossa narkotykowego. Rak był tym, co wyzwoliło w nim najgorsze instynkty. Jednak to nie była zmiana charakteru, lecz uwolnienie tkwiącej w nim głęboko brutalności, chciwości i dumy. Człowiek dobry z natury, nie przekroczyłby pewnych granic jak zrobił to Walter - potwór, który nie wahał się zabijać, aby osiągnąć swój cel.

#8. Uważaj na lekcjach w szkole


Nie tylko na chemii, na innych przedmiotach też. Nigdy nie wiesz, co może ci się przydać kiedyś w życiu. Walter udowodnił, że wiedza to władza. A podstawy tej wiedzy i ciekawość świata wynosimy ze szkoły. Potem można sobie doczytać i douczyć się, ale warto mieć solidne podstawy. Wielu uczniów nie zdaje sobie sprawy z tego, że nawet pozornie nieprzydatne wiadomości będą kiedyś konieczne.

#9. Bądź niezastąpiony


W życiu prywatnym i w pracy ważne jest to, aby być niezastąpionym. Żona nie wymieni cię na nowszy model, a szef będzie dawał ci kolejne podwyżki, aby nie stracić świetnego specjalisty. Walter był niezastąpiony - potrafił wyprodukować najlepszą metę i nie było nikogo innego, kto by rozszyfrował jego recepturę. Jako chemik z wykształcenia i zamiłowania, wiedział jak to robić szybko, tanio i przede wszystkim bezpiecznie. Bycie niezastąpionym ocaliło Waltera kilka razy - Tuco, Gus i Mike chcieli go zabić, ale nie potrafili znaleźć drugiego tak świetnego fachowca. Widzicie więc, że warto być najlepszym w tym, co robicie.

#10. Karma cię dopadnie


„Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz” - podczas oglądania serialu, często widzimy działanie Karmy. Combo ukradł samochód i został zastrzelony, Krazy 8 oszukał Emilio i został uduszony, Ted przespał się z Skyler i zapadł w śpiączkę. Przykłady można mnożyć. Czy wierzysz w Karmę, czy nie, pewne jest, że nic dobrego nigdy nie wychodzi z robienia złych rzeczy.
347
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Faktopedia – Kierowca autobusu miejskiego w Paryżu zaszalał
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Nieznane fakty, które miały miejsce podczas kręcenia znanych filmów
Przejdź do artykułu 10 głupich kłamstw o kobietach, które wciska nam Hollywood
Przejdź do artykułu Rzucił wszystko i kupił sobie za 13 tysięcy dolarów wyspę na Seszelach
Przejdź do artykułu Idiotyczne rzeczy, które uznajemy za normalne oglądając filmy
Przejdź do artykułu 10 niezbyt przyjemnych faktów o szympansach
Przejdź do artykułu 20 niesamowicie oczywistych niedociągnięć w znanych filmach
Przejdź do artykułu 7 najgłupszych wpadek i błędnych decyzji w historii człowieka II
Przejdź do artykułu Zatrzymane w kadrze – Eksmisja po brytyjsku, czyli nikt tu się w tańcu nie pier...oli
Przejdź do artykułu 10 ukrytych symboli i wiadomości w popularnych filmach i serialach, które mogłeś przegapić

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą