Szukaj Pokaż menu

Silne trzęsienie ziemi w Nowej Zelandii na zawsze zmieniło krajobraz na wyspie

142 444  
516   44  
Trzy tygodnie temu Nową Zelandię nawiedziło niezwykle silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8. Na skutek trzęsienia powstały fale tsunami oraz doszło do znacznego wypiętrzenia ziemi. Co to oznacza w praktyce? Trwałą zmianę krajobrazu na ogromnym obszarze, której nie zmieni nic poza kolejnym silnym trzęsieniem ziemi.

Faktopedia DCCV - Co zrobiłaby NASA, gdyby awaria uniemożliwiła załodze Apollo 11 powrót z Księżyca

125 633  
468   101  
W dzisiejszym odcinku m.in. ile guzików ma strój górnika i dlaczego właśnie tyle, jaki odsetek mieszkańców Mauretanii stanowią niewolnicy oraz jedyny zachowany do naszych czasów, odręczny podpis królowej Kleopatry.

Ile czasu powinien trwać seks, by uznać go za udany

205 258  
264   104  
Stosunek trzeba uprawiać godzinami, by można było czerpać z niego pełną satysfakcję. Taki pogląd pokutuje powszechnie. Tylko czy tak jest w rzeczywistości?

Patrząc na to, co wylewa się każdego dnia z monitorów i gazet, można odnieść wrażenie, że w łóżku należy być terminatorem gotowym do działania w każdej chwili na pełnych obrotach do utraty tchu – a co najmniej przez kilka godzin. Inaczej czeka nas rozczarowanie, złość i frustracja. Tymczasem okazuje się, że optymalny stosunek powinien trwać zaledwie kilka minut . Tak wskazuje ankieta przeprowadzona przez badaczy z amerykańskiej uczelni Penn State Erie na 50 amerykańskich i kanadyjskich członkach organizacji Society for Sex Therapy and Research zrzeszającej psychologów, lekarzy, pielęgniarki oraz terapeutów, których doświadczenia – oparte o kontakty z tysiącami pacjentów – pozwoliły określić optymalny czas trwania stosunku.

Na podstawie udzielonych przez ankietowanych odpowiedzi uznano, że idealny seks, czyli taki, który spełnia oczekiwania obu stron, trwa – od momentu penetracji do ejakulacji – od 7 do 13 minut. Seks, który „może być” to wysiłek rzędu od 3 do 7 minut. Z kolei seks zbyt krótki trwa od 1 do 2 minut, natomiast od 10 do 30 minut to już za długo.

Badacze tłumaczą, że oczekiwania kobiet i mężczyzn względem seksu opierają się w dużej mierze na osobistych poglądach, inspirowanych częściowo przez różne komunikaty płynące z otoczenia, mniej lub bardziej formalne. Niestety wiele z tych komunikatów, mających często swoje korzenie w popkulturze, utwierdza w ludziach stereotyp stosunku, który nie uda się bez wielkich i twardych jak skała penisów pracujących nieustannie przez całą noc.


Badania przeprowadzone na Penn State Erie mają posłużyć promowaniu realnych oczekiwań względem stosunku płciowego, co ma zapobiegać powstawaniu u kobiet i mężczyzn różnego rodzaju dysfunkcji oraz rozczarowaniom.
264
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Faktopedia DCCV - Co zrobiłaby NASA, gdyby awaria uniemożliwiła załodze Apollo 11 powrót z Księżyca
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 7 zabawnych faktów, które mogłyby być zmyślone... ale nie są
Przejdź do artykułu Bardzo bezpośrednie dziewczyny z Tindera
Przejdź do artykułu 8 przykładów absurdalnego pokazu bogactwa
Przejdź do artykułu Mało znane fakty o tancerkach go-go
Przejdź do artykułu Pół miliona Polaków wyszło na ulice Warszawy... i mieli fajne transparenty
Przejdź do artykułu Większość kobiet kręcą inne kobiety, czyli zaskakujący wynik pracy naukowców
Przejdź do artykułu Ciekawe fakty dotyczące naszych ulubionych seriali z lat 90.
Przejdź do artykułu Demotywatory CCCXC - ten mężczyzna pokazał, jak należy sobie radzić z kontrolerami ZUS
Przejdź do artykułu 4 historyczne mity o seksie

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą