Szukaj Pokaż menu

Dziewczyny w seksownej bieliźnie

36 740  
416   28  
Kiedy dziewczyna zdejmuje przed tobą ubranie i ma na sobie taka bieliznę, to wiedz jedno - to nie ty ją zaciągnąłeś do łóżka. Ona doskonale sobie zdawała sprawę co robi i zaplanowała to do ostatniego szczegółu.

Jak oszukać system? Oni znaleźli na to sposób!

220 275  
741   52  
Gdy zasady są głupie, można je obejść. Oni zrobili to po mistrzowsku!

7 ciekawostek o zębach (bo wszyscy kochamy wizyty u dentysty...)

123 668  
299   53  
Własne zęby w dobrym stanie to luksus - jak wielki, możesz się przekonać sprawdzając, czym jeździ twój dentysta...

#1.

Ósemka, która prędzej czy później większości z nas dosłownie spędza sen z powiek, nazywana jest zębem mądrości - ósemki wyrastają znacznie później niż reszta zębów, kiedy młodzieńcze głupoty są (przynajmniej w jakimś stopniu) za nami. Stąd przyjęta na prawie całym świecie nazwa. Prawie - bo w Korei, na przykład, zęby mądrości nazywane są zębami... miłości. Ból przy wyrzynaniu ósemek ma być ponoć zbliżony do katuszy pierwszego zakochania.

#2.


Ciekawostka z pogranicza stomatologii i informatyki - technologia bezprzewodowej łączności Bluetooth nazywa się tak nieprzypadkowo. Nazwa upamiętnia duńskiego króla Haralda Sinozębego (Haralda Blatanda), który w X wieku zdołał zjednoczyć rywalizujące ze sobą plemiona duńskie i norweskie. Swój przydomek zyskał wskutek nawyku jedzenia dużych ilości jagód - owoce zostawiły na jego uzębieniu trwałe ślady. Bluetooth, wzorem króla, ma łączyć pozornie niekompatybilne ze sobą urządzenia, a logo technologii to połączenie inicjałów Haralda Sinozębego zapisanych pismem runicznym.

#3.


W myśl przepisów obowiązujących w Luizjanie, ugryzienie kogoś naturalnymi zębami to zwykła napaść. Już jednak pogryzienie kogoś sztucznymi zębami kwalifikowane jest jako napaść z bronią, hm, w ręku(?).

#4.


Czy wybity ząb można uratować? Tak - by zwiększyć szanse na sukces zabiegu, należy umieścić ząb na swoim miejscu w ciągu najwyżej pięciu minut od wybicia, nie dotykać korzenia i utrzymywać ząb cały czas nawilżony. Niestety nie wrośnie sam z powrotem, ale jeśli w ciągu pół godziny od wypadku trafimy do dentysty (państwowego, hue hue), wtedy jest największa szansa, że uda się przytwierdzić naturalny ząb bez konieczności zastępowania go sztucznym.

#5.


Krzywe zęby to dzisiaj bardzo częste zjawisko, zaś aparaty ortodontyczne - niegdyś przekleństwo dla każdego, kto był zmuszony je znosić - dzisiaj eksponowane są bez mała jak ozdoba. Początki problemu krzywych zębów sięgają jednak rewolucji neolitycznej i idącej wraz z nią zmianą diety. Współcześnie sporą cegiełkę do problemu dołożyło powszechne stosowanie smoczków i innych przedmiotów, którymi umęczeni rodzice próbują zakorkować swoje krzykliwe pociechy.

#6.


Wycieczka na Antarktydę to wyjątkowa, droga, ale - przynajmniej w teorii - dostępna dla wszystkich przyjemność. Co innego, gdyby ktoś miał życzenie zostać na Antarktydzie na dłużej i na przykład podjąć pracę. Jednym z podstawowych wymogów, które musi spełnić kandydat, jest przejście zabiegów usunięcia zębów mądrości oraz wyrostka robaczkowego. Wszystko po to, by mieć pewność, że ani jedne ani drugie nie zaczną sprawiać kłopotów na miejscu, gdzie uzyskanie należytej pomocy medycznej jest niemożliwe.

#7.


Podczas gdy cały świat dąży do wyprostowania, wyrównania i wybielenia zębów, Japończycy jak zwykle wybrali własną drogę. Tym razem modowe szaleństwo zwie się Yaeba i sprowadza się mniej więcej do zasady "im bardziej krzywe zęby, tym lepsze".


Źródła: 1, 2, 3
299
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Jak oszukać system? Oni znaleźli na to sposób!
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Naprawdę potwornickie ciekawostki - chłop się za babę przebrał i umarł
Przejdź do artykułu 7 totalnie niezdrowych ciekawostek o papierosach
Przejdź do artykułu 10 dziwnych i niewygodnych faktów o seksie
Przejdź do artykułu Szokujące fakty ze świata biznesu
Przejdź do artykułu Mistrzowie Internetu – Jak wygląda damska impreza z alkoholem
Przejdź do artykułu Jak naprawdę wyglądało życie na Dzikim Zachodzie
Przejdź do artykułu Uwaga: Przerywamy nadawanie strony głównej Joe by przekazać ważny komunikat!
Przejdź do artykułu Jak uprzyjemnić zakupy - kolekcja genialnych pomysłów ze sklepów
Przejdź do artykułu 7 tajemniczych postaci z historii

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą