Szukaj Pokaż menu

7 rzeczy, które warto wiedzieć na temat soli i jej zastosowań

155 292  
622   89  
Niegdyś cenniejsza niż złoto, dzisiaj stosowana wszędzie na świecie. Powszechnie i bez umiaru. Oto 7 ciekawostek na temat soli.

#1.

Gigantyczne dziury fabularne w znanych filmach

122 665  
362   99  
Prawdopodobnie nie ma filmu, który byłby pozbawiony pewnych drobnych nielogiczności. Na szczęście zazwyczaj przymykamy na nie oko. Czasem bywa jednak tak, że film jest na tyle absorbujący, że kompletnie nie zauważamy gigantycznych wręcz fabularnych dziur. Oczywiście wytykając te mankamenty, nie zamierzamy nic ujmować tym, klasycznym już, dziełom. Fakt, że te babole umknęły naszej uwadze świadczy tylko o tym, jak skutecznie udało się oczarować nas filmową magią.

Problemy pierwszego świata

181 838  
506   87  
Człowiek już jest tak skonstruowany, że choćby wszystko mu wychodziło i dobrze mu się wiodło, zawsze znajdzie powód do narzekania.

#1. Chciałem zmienić temperaturę w pokoju, ale mój termostat instaluje aktualizację oprogramowania

#2. Mój mąż robi wszystko o co go poproszę... Ale muszę prosić#3. Jestem głodny, ale u mojego współlokatora są goście i gdybym poszedł do kuchni musiałbym się przedstawić#4. W pudełku zostało tak mało chusteczek, że jest za lekkie, żebym mógł wyciągnąć chusteczkę jedną ręką#5. Ktoś nie napełnił pojemnika z filtrem i muszę czekać 30 sekund na przefiltrowaną wodę#6. Zakręt był zbyt łagodny, żeby kierunkowskaz się sam wyłączył#7. Wypadł mi iPhone, upadł na iPada i stłukł ekran#8. Moje diamentowe kolczyki rysują ekran iPhone'a#9. Udawanie pracy w biurze jest bardziej męczące niż sama praca#10. Chciałem sprawdzić godzinę, ale mój zegarek instaluje aktualizację oprogramowania#11. W dniu wolnym tak długo spałem, że teraz ma mniej czasu na nic nie robienie#12. Nie mam nic do zjedzenia#13. Roomba zawiesiła się w najgorszym możliwym miejscu#14. Fontanna za oknem mojego mieszkania jest bardzo głośna#15. Pomiędzy odcinkami Netflix robi 15-sekundową przerwę i muszę tak siedzieć i się gapić w ekran#16. Do pracy jadę 5 minut, ale potrzeba 6 minut, żeby się nagrzały siedzenia w samochodzie#17. Mój telefon potrzebuje całych 10 sekund! żeby połączyć się z satelitą krążącym gdzieś w kosmosie, żeby ustalić moją pozycję na planecie, żebym mógł znaleźć najbliższego Starbucksa#18. Nie mam regularnych wypłat co miesiąc, więc dzień wypłaty nie jest dla mnie wielkim świętem#19. W moim burrito jest więcej ryżu niż mięsa


506
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Gigantyczne dziury fabularne w znanych filmach
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu O tym, jak 500 plus doprowadziło do powstania nowego gatunku - Homo Socjalicus
Przejdź do artykułu 20 przykładów fatalnego designu
Przejdź do artykułu Dziewczyna, z której wyśmiewali się w szkole, zemściła się po 10 latach
Przejdź do artykułu Jak Dzień Zmarłych obchodzą mieszkańcy innych państw?
Przejdź do artykułu Dawka wcale nie musi być duża, by zabić! - parę słów o dawkowaniu trucizn
Przejdź do artykułu Kompilacja genialnych pomysłów VII
Przejdź do artykułu 10 rzeczy, których być może nie wiesz o biuście
Przejdź do artykułu Największe obciachy ostatnich dni - Pan młody na ślubie puścił wszystkim gościom filmik, na którym panna młoda zdradza go z innym
Przejdź do artykułu Jaką znasz najgłupszą teorię spiskową?

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą