Szukaj Pokaż menu

"Zatrudniliśmy pracownicę, a ona po czterech dniach przyszła z gościem, który groził, że wsadzi nas do pierdla"

352 825  
958   67  
Historię tę opisał jeden z rosyjskich pracowników firmy zajmującej się pisaniem programów komputerowych:
W ramach pewnego dużego projektu nasze biuro zatrudniło kilka dziewczyn do pracy, „na telefon”. Praca prosta – oczekiwania też niewielkie. Kobieta, wiek 16-35 lat, elokwentna, podstawowa obsługa komputera, komunikatywny angielski.

Kliknij i zobacz więcej!

One się cieszą, że żyją w państwie z kartonu – Demotywatory

94 426  
350   411  
A dzisiaj:
  • Kiedy on zablokował twój numer, ale ty ciągle masz coś do powiedzenia
  • To ja wracający z nocnej zmiany
  • Jak powinno wyglądać następne zadanie w „Squid Game”
  • One się cieszą, że żyją w państwie z kartonu

10 potwornickich ciekawostek na temat pand

145 933  
487   59  
No jak nie kochać tych słodkich misiaczków?

#1. Naprawdę to robią

Młode pandy odnoszą z tytułu uprawianej koprofagii korzyści. Jedząc fekalia swoich matek lub innych osobników ze stada, wprowadzają do swoich organizmów bakterie i w ten sposób nabywają odporności. W podobny sposób zachowują się młode słonie, hipopotamy, czy "modelki" z Instagrama.

#2. Fly for free

FedEx ma duże doświadczenie z transportowaniem zwierząt i często transportuje je dla ogrodów zoologicznych. W przypadku pand, robi to za darmo. Przeważnie jest to transport lotniczy w specjalnie zabezpieczonych stalowych klatkach.

#3. Dzień dobry, jestem pandą

Ma to szczególne znaczenie dla młodych pandziątek. Nie mogą przyzwyczajać się do ludzi, ponieważ wpływa to bardzo źle na ich relacje z innymi pandami na wolności. Pandy są też bardzo leniwe i szybko przyzwyczajają się do oferowanej przez ludzi pomocy. Właśnie dlatego kontakty z ludźmi muszą być ograniczone do minimum.

#4. Trochę siara

Synowie prezydenta Stanów Zjednoczonych zabili pandę na polowaniu w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Wyprawa zlecona została przez Muzeum Historii Naturalnej w Chicago. Dziś to nic, czym mógłby się ktokolwiek chwalić, ale pamiętajmy, że to były zupełnie inne czasy.

#5. WWF - WTF

Sir Peter Scott, jeden z założycieli WWF, powiedział "Chcieliśmy mieć zwierzę, które jest piękne, zagrożone i uwielbiane przez wielu ludzi na świecie za swój uroczy wygląd. Chcieliśmy też wybrać zwierzę, które dobrze wygląda na czarno-biało, żeby zaoszczędzić na wydrukach."

#6. Co to za dziwny miś?

Nieco szybsi byli Amerykanie, którzy sprowadzili czarno-białego miśka do zoo w Chicago w 1936 roku. Co ciekawe, zachodnia cywilizacja dowiedziała się o istnieniu tych zwierząt dopiero w 1869 roku, kiedy to jeden z azjatyckich łowców podarował francuskiemu misjonarzowi skórę pandy.

#7. Ciężki wybór

Klasyfikacja pand to dopiero niezła historia. Na początku w taksonomii gatunków utworzono rodzinę pandkowatych i wrzucono tam zarówno pandę wielką, jak i pandę małą. Żeby było jeszcze ciekawiej - pandy były klasyfikowane jako szopowate. Pomyśl o pandzie wielkiej, pomyśl o szopie praczu... no właśnie. Z czasem wyekspediowano czarno-białe miśki do rodziny niedźwiedziowatych. Panda mała natomiast, jak się okazało, nie ma z niedźwiedziowatymi wiele wspólnego i jest obecnie jedynym znanym nam i żyjącym współcześnie przedstawicielem rodziny pandkowatych. No i przy okazji, przestała być już szopem.


No dobra, pandka ruda jest mniejszym misiem, ale większym słodziakiem.

#8. Panda? Nie słyszałem

Pierwszy żywy osobnik widziany był przez naszych zoologów dopiero w 1916 roku. Titanic zatonął 4 lata wcześniej. Daje nam to obraz tego, jak szybko postępował rozwój przemysłowy i technologiczny, a jak w porównaniu do tego powoli rozwijała się wiedza na temat otaczającej nas natury.

#9. Szach-mat

To niezły wybryk natury. Pandy są stworzone do jedzenia mięska, ale wciąż wcinają te bambusy. Żołądek pandy zawiera kwasy i bakterie, które służą trawieniu posiłków mięsnych i są bardzo mało skuteczne jeśli chodzi o bambusa. Szacuje się, że Panda jest w stanie strawić tylko 20% spożytego pokarmu roślinnego. Wniosek jest dość prosty: pandy stały się wegetarianami całkiem niedawno i niestety dokładają w ten sposób kamyczek do lawiny, która zagraża istnieniu całego gatunku.

#10. Mało znany, ale jaki fajny!

Zamieszkuje on Amerykę Południową i w przeciwieństwie do słodkiej miśkowatej pandy wielkiej, wygląda jak 120 kilogramów czystej śmierci w okularach.
Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
487
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu One się cieszą, że żyją w państwie z kartonu – Demotywatory
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Obieżyświatka dzieli się oszustwami, na które najczęściej próbuje się nabrać turystów w różnych miejscach na świecie
Przejdź do artykułu Dokąd zmierza ludzkość? Eksperyment Calhouna
Przejdź do artykułu Prosty trik dla osób, które nienawidzą zmywać naczyń
Przejdź do artykułu Morze zabrało kolejne ofiary - dzieci porwały niewidzialne prądy strugowe. Co o nich warto wiedzieć?
Przejdź do artykułu Dziwne i czasem chore rzeczy wypowiedziane przez dzieci
Przejdź do artykułu 7 ciekawostek o słynnych stronach internetowych i ich niesławnych losach
Przejdź do artykułu 8 potwornickich ciekawostek o Disneyu
Przejdź do artykułu Podryw na upuszczone klucze, niezdecydowany facet i inne anonimowe opowieści
Przejdź do artykułu 20 nietypowych rzeczy, które można spotkać tylko w tych wybranych krajach

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą